Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban már tényleg...

A mai világban már tényleg "szégyen" ha az ember nem kér segítséget a mamáktól, hanem rájuk csak a felhőtlen unokázást hagyja?

Figyelt kérdés
A mai köztudatban ez már rossz családnak számít? És rossz nevelési elvet jelent? Ennyire megváltozott a világ?

2012. júl. 4. 19:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem, miről beszélsz. Megbántott valaki? Én még soha nem tapasztaltam ezt, inkább azt szokás megszólni, aki "túl sok" segítséget vár el/fogad el a nagyszülőktől.
2012. júl. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2012. júl. 4. 19:28
 3/19 A kérdező kommentje:
A vége fele teljesen le vagyok írva. Ledöbbentem.De már bánom az utolsó kommentemet, hisz minek magyarázkodom. Vicc, ilyenért magyarázkodni.
2012. júl. 4. 19:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában én úgy vagyok ezzel, hogy magamnak és a páromnak szültem a lányunkat. Természetesen ettől függetlenül néha jól jönne az, hogy közölné valamelyik nagyszülői tábor, hogy vigyáznak rá.


Sajnos a szüleim 120 km-re arrébb laknak, így ha ott vagyunk náluk vagy ők jönnek, akkor tudok "kikapcsolni". Persze, akkor sem 100%-ig, csak 10-20%-ig, mert itt is és ott is főznöm kell és háztartást vezetni. Mert, ha anyukám és apukám unokázik, akkor bizony nem lesz ebéd... ők így állnak ehhez hozzá. Amit megértek egyrészről, mert nem látják minden 2. nap, de azért néha sz@rul esik, hogy még náluk is egész nap pattoghatok..


Anyósékról meg csak annyit, hogy 5 emelettel feljebb laknak, de 1 év alatt, mióta megszületett az unokájuk maguktól lejönni nem tudtak/tudnak. Ha én nem hívom fel őket, le se sz@rnak. Ha nem viszem fel az unokájukat, nem is látják... Születése óta vettek neki 1 csomag pelenkát és kiváltottak pontokból egy darab játékot.. Oké, nem kértem soha senkit, hogy halmozzák el a gyereket, mivel azért szültem, mert "megtehettük", hogy eltartsuk biztonságosan és felneveljük anyagilag, de azért már viccesnek és SZÁNALMASNAK találom! Persze, ha dicsekedni kell vele, akkor az megy nekik. Ha rokoni összegyűlés van, akkor ők a minta nagyszülők ... SZÁNALMAS!


Szerencsére idén hazaköltözünk. Ettől függetlenül anyukámék se fogják mindennap látni, de hetente 1-2× biztos..


Az a legundorítóbb a dologban, hogy anyósomék itt laknak felettünk, de semmire nem képesek az unokájukkal kapcsolatban. Pedig az első 1 éve a legszebb időszak..

Képzelheted, hogy a férjemnek milyen sz@rul esik.. ezzel kapcsolatban láttam először sírni!


Viszont, már alig várom, amikor közöljük velük, hogy 1 hónapban 1× ha megyünk vagy 1× jöjjenek.. tuti azt fogják mondani, hogy unokázni akarnak, stb... Nos, az lesz a válaszom, hogy 1 évetek volt rá... :)))


Végül is ... a gyerek feltud nőni nagyszülők nélkül is!

2012. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Amit te leírsz az már teljesen más téma. Úgy gondolom, hogy nem az esik neked se rosszul, hogy nem segít, hanem hogy nem kíváncsi az unokára és ez nagyon elszomorító. Nagyon megértelek, hogy menekülsz onnan, hisz közel sem olyan bosszantó, ha tudod azért nem látja sűrűn az unokát mert messze lakik. Akkor erre tudod fogni és könnyebb a lelketeknek. Azért ez borzasztóan szomorú.
2012. júl. 4. 19:36
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az számít szégyennek, ha valaki azt gondolja, hogy egy családban egymásnak segíteni szégyen.

Mert aki fiatalon így gondolja, az így fogja öregkorában is, és senki nem fogja szeretni, ha egy szalmaszálat sem képes megtenni a gyerekeiért, és unokáiért. Szégyen, ha valaki azt gondolja, hogy attól lesz szupianyu, hogy nem kér soha senkitől semmit. Ezzel önigazolást keres, hogy ő micsoda bezzeg háziasszony. Nem akarja engedni a nagyszülőket, hogy bármit is csináljanak, ki akarj őket zárni a babagondozásból.


Manapság egyre gyakrabb, hogy az anyukák azt hiszik, csak ők számítanak, a nagyik csak ne szóljanak bele semmibe. De nem rossz dolog ám, ha egy családmodell a kölcsönös segítségen, együttműködésen alapul. Jobb, ha egy gyermek azt tanulja meg életében leghamarabb, hogy egy család nem attól lesz jó, ha anyuci mindent jobban tud, hanem attól, hogy minden családtagra lehet számítani, legyen szó apró, vagy nagy dologról.


Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát. Ha a gyereked segítségre neveled, összetartásra, és nem arra hogy csak anyuci van, mindenki másnak csitt a neve, jobb ember lesz belőle.

2012. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A világ nem változott. Egymásnak segíteni egy családon belül mindig is divat volt, csak mindig akadtak olyanok, akiknek derogált segíteni a másiknak, vagy épp túl büszkék voltak, hogy elfogadják. De a világ ugyanaz, a mai köztudatban is az a normális, hogy ha egy kismama szül, akkor a nagyik szívesen segítenek, nem csak ringatni mennek. Legalábbis a kedvesebbje. Az önzőbb nagymamák tényleg nem csinálnak semmit.


És ne értsd félre, kérdező, nem feltétlen kérik ezt a kismamák, a nagyiknak is jólesik, ha segíthetnek, gondoskodhatnak! De sok anyuka van, aki direkt nem engedi, mert azt hiszi, hogy ő sokkal jobban csinálja, a nagyi bele se szóljon. Pedig ezzel sebet ejthet a nagyin, ezen azért gondolkodj el!

2012. júl. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont fordítva szokott lenni,leszólják azokat akik elfogadják a segítséget,és nagyképűen osztják azt észt,hogy a gyereket a pár magának szüli mégis mit képzelik a nagyszülőkre hagyni,vagy segítséget kérni,ez szokott lenni,eddig csak ilyennel találkoztam.Holott szerintem az a természetes ha a családtagok mindenben segítenek egymásnak,elfogadják egymás segítségét.
2012. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én nem szóltam meg senkit, én lettem lehúzva rendesen. Sajnos itt a környezetemben látok olyanokat, akik nap mint nap várják a még dolgozó mamáktól a segítséget, pénzbeli és fizikai segítséget is. És ha véletlen nem segítenek, nagyon csúnyán beszélnek róluk, hisz "kötelességük", így vélekednek róluk. Ez mélységesen felháborít.


Az, hogy időnkét segítenek ez oké, ezzel nincsen semmi gond. De a "kötelesség" dologgal van problémám. Rendben az ő életük, de akkor tartsák inkább titokba és ne szidják a mamát.


Viszont azt sem értem, hogy aki megoldja egyedül, miért kell lenézni és lehordani. Ez miért baj?

Ha meghívnak ebédelni, elfogadjuk. Ha ott vagyunk, vagy ő van itt és át akarja pelenkázni, elfogadtam.

És olyan nagy baj, mert megoldom nagyobb segítségek nélkül is? Ezért már önző vagyok??

Semmi ilyennel soha nem bántottam meg anyut, ha adott bármit, örömmel fogadtuk. De nem várom a segítségét. És most ezért lettem rossz.

2012. júl. 4. 20:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,szerintem a stílusod és hangvétel miatt szóltak le,nem azért,mert nem kérsz segítséget.
2012. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!