Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben elkoltoznetek...

Ebben az esetben elkoltoznetek Angliaba?

Figyelt kérdés

A ferjem most kapott egy nagyon jo allasajanlatot Angliaban, egy Golf Club vezetoje lenne,hazat is kapnank.

Gorogorszagban elunk,van sajat lakasunk,mindketten dolgozunk,nincs anyagi problemank.Angolul mindketten kivaloan beszelunk,a kisfiam is sokmindent tud angolul,nem ezzel van a gond.

Szeretek itt elni,minden masodik napon a tengerparton vagyunk,anyanyelvi szinten beszelek en is gorogul,igazabol semmi gondunk nincs,csak ilyeszto a munkanelkuliseg aranya,tobb ismerosunk veszitette el a kozelmultban a munkahelyet,es nem lehet tudni,hogy esetleg a mi munkaltatonk nem fog-e becsodolni elobb utobb.

Persze a magasabb fizetes gondolom mindenhol jol hangzik,de nem igazan ismerem az ottani ar-ertek aranyt.Annyit tudok csak,hogy lakbert nem kell fizetni.

Meg lehet egyaltalan oldani,hogy legalabb az autokat kivigyuk? Vagy ott csak jobb kormanyost szabad hasznalni?

A lakast nem adnank el,de az is megremit,hogy csak 1-2 hetre jarnank ide nyaralni,mikor nekunk eddig az egesz nyar egy nagy nyaralas volt.

Munkat szerintem en is talalnek,kuldtem mar nehany ceghez oneletrajzot kivancsisagbol,es volt ahova behivtak volna.Ha mas nem adodik,dolgozhatnek ott ahol a ferjem.

Szoval a rossz gazdasagi helyzet miatt elkoltoznetek,ha a ti csaladotokat meg nem erintette negativan a helyzet es mas konkret oka nincs a koltozesnek?

Mint mondtam a fizu jol hangzik,de hogy a gyakorlatban valoban jobb-e azt nem tudom.



2013. aug. 26. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én így nem mennék, ha ott is jól éltek,nem szenvedtek hiányt, szeretitek a helyet...A pénz meg nem minden, ne akarjatok szerintem egyre többet, ha már így is jól megy, mert könnyen belebukhattok.
2013. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek, és ha nekem Görögországba ajánlanának melót nem gondolkodnék, azonnal mennék Görögországba. Az időjárás nagyon sokat nyomna a döntésemben.

Szóval Anglia.

A kocsidat ha akarjátok kihozhatjátok Angliába, Jobb és bal kormányos autót is vezethetsz, nincs megszabva. A lényeg hogy legyen érvényes jogosítványod, biztosításod, és az adó be legyen fizetve.. Hogy te bal vagy jobb kormányossal közlekedsz az teljesen mindegy. Nem tudom nálatok mennyi a biztosítás, de itt elég drága.

Írtad hogy kapnátok lakást is.. írtad hogy a lakbért nem kell fizetni. Ez nagyon jó, mert Angliában ez az egyik legdrágább dolog. A rezsi meg tőletek függ mennyi. Mi lakást bérelünk, és havi szinten olyan 100-150 fontot fizetünk rezsire. (ebbe benne van a víz, villany, gáz, internet, telefon)

Angliában sem mondhatja el az ember hogy biztos az állása, hacsak nem olyan állása van amiben nagyon jó..Itt is lehetett és lehet érezni még ma is a gazdasági válságot. Tény, hogy nincs összehasonlítási alapom Görögországgal, de ha ott jó fizetést kaptok, nincs anyagi gondotok, akkor én várnák még a költözködéssel.

Szerintem nektek piszkosul fog hiányoznia jó idő. Az idei év nyarát leszámítva Anglia nem a jó idő miatt híres..

Én 7 éve élek kint, és volt olyan nyár amikor el-el sírtam magam hogy már megint esik, és hideg van... (csak hogy legyen összehasonlítási alap: Ma kimondottan jó idő van olyan 23 fok. Tegnap 18 fok volt.

De mint írtam az idei nyár az itt is csúcs...

2013. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.Igazabol en nem szeretnek koltozni,csak megfordult a fejemben ha a kesobbiekben valamelyikunk megis elveszitene a munkajat,akkor az en hibam lenne,hogy elhalasztottuk a lehetoseget.

A ferjemnek tetszik az ajanlat,de o sem tudja biztosan mit akar,tehat jelenleg arra billentem a merleget,amerre szeretnem.Nem akarok elhamarkodott dontest hozni,vagy azert felelos lenni,hogyha esetleg tenyleg valami nagyon jorol mondanank le.

A rezsi ezek szerint itt magasabb mint Angliaban,olyan 200-250€ korul van havonta mindennel egyutt.

A meleg es a napsutes biztosan nagyon hianyozna,a tobbi dolgot gondolom idovel megszoknank.

2013. aug. 26. 19:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez vicces, mi pont azért készülünk Angliába költözni, hogy pár év után összejöjjön ott annyi pénzünk, hogy onnan tengerpartra költözzünk :-D
2013. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!