Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek próbáljunk együtt...

Szerintetek próbáljunk együtt maradni és költözzünk Angliába, vagy pedig menjünk továbbtanulni és így elveszítjük egymást? (Ez a két opció van most)

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni a történetet:


3 hónapja vagyunk együtt a barátnőmmel.Mindketten 20 évesek leszünk most nyáron.Én tavaly érettségiztem, (halasztottam egy évet a továbbtanulással), a barátnőm pedig 5 évesen van és idén érettségizik.

Évek óta a legjobb barátok voltunk/vagyunk tényleg minden problémával egymáshoz fordultunk akár családi, akár szerelmi, akár anyagi..szóval mindennel.Nagyon megértjük egymást, akár szavakból is, mert attól, hogy 3 hónapja vagyunk együtt, évek óta talán a legfontosabb személy voltunk egymás életében és nagyon megismertük egymás lelkét (mégha ez most eszméletlenül nyálasan is hangzik:))

Viszont most jön a továbbtanulás, ha mindketten elmegyünk biztosan elkerülünk egymástól, mivel egy városba nem tudunk menni( ezt most nem részletezem miért), és a távkapcsolat NEM megoldás.Viszont egymástól függetlenül mindketten Angliában szerettünk volna lakni.

Tényleg nem szerettem még senkit így, és ez rajta is látszik, pedig mondhatom eléggé kihasználtam eddig a lányokat, eszemben nem lett volna például megállapodni soha.Viszont vele azt sem bánnám ha pár éven belül esküvő is lenne.(és ezzel ő is így van)


Szóval a kérdésem, hogy megéri szerintetek együtt maradni, és belevágni egy ilyen nagy döntésbe, hogy kiköltözzünk együtt Angliába?Azért kérdezem, mert nem akarom elrontani/tönkretenni az életét, hogy ott rosszabb helyzetben lenne anyagilag, mintha itt maradna, és elvégezné az egyetemet és itt keresne munkát.Szerintetek melyikkel érne többet? A továbbtanulás és marad Magyarországon, vagy pedig Angliába jön?



Mindkettőnknek nyelvvizsgája van, nekem pedig család barátjai is vannak kint, akik segíthetnek kezdetben.


Köszönöm előre a válaszokat!:)



2012. dec. 29. 13:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos! Egy érettségivel sem Angliában, sem otthon nem lesz jó életetek. Az hogy nyelvvizsgád van az szép, de itt a beszéd a lényeg, nem a papír. Azonban szakma nélkül kijönni, maximum takarítás, mosogatás melók vannak nyitva, amiből idekinn sem lehet jól megélni.
2012. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nekem van még egy logisztikai ügyintéző papírom is, bár az nem tudom mennyit ér kint.Viszont igazad van:)
2012. dec. 29. 13:17
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Ezt csak nektek kell tudnotok, hogy mi a legjobb megoldás. Angliában is tanulhattok, hacsak ez lenne a probléma.
2012. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
szerintem meg kimentek/irtad van ismeros aki segitene/talàltok valami melot,esetleg ott is lehetne sulit vègezni.nem?
2012. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

Nem ér rá ez a kiköltözősdi még pár évig?

Fejezzétek be a sulit, aztán menjetek.


De ha mindenképpen menni akartok. Nekedmmeg még rokonaid is élnek ott. Akkor menjetek. Nyelv vizsgátok van, tanulni ott is lehet. Egyikőtök elmegy dolgozni, addig a másik suliba jár. Mikor befejezte cseréltek. Rohadt nehéz úgy, az igaz, de kivitelezhető.

2012. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Ne az alapján döntsétek el az életeteket, hogy együtt legyetek vagy sem. Lehet, hogy szarul hangzik, de baromi fiatalok vagytok, előttetek az élet, annyi minden történhet, hiába úgy érzitek, hogy egymás lelkét is jaj de ismeritek stb...


Később meg mikor tönkre megy, majd veritek a fejeteket a falba, hogy és én voltam olyan hülye, hogy elcsesztem az életem blablabla.


Azt csináljátok, amit egymástól függetlenül szeretnétek, még akkor is, ha szétmentek.


Mi együtt nőttünk fel gyakorlatilag, pont az utolsó középiskolás évem előtti nyáron kezdtünk el együtt járni, aztán itthon én pont ott tanultam tovább, ahova ő dolgozni ment, együtt laktunk, szerinted? Pedig esküvőt akartunk stb. aztán már évek óta nem is láttam, ha annak idején valamit csak azért választok, hogy együtt lehessek vele, akkor baromi dühös lennék magamra!


3 hónap után.... ugyan már. Ha most nem adja be a felvételijét, lehet, hogy mire kihirdetik a ponthatárokat akkorra már együtt sem lesztek, aztán szegény nézhet nagyokat.


Ne lopd el az életét ilyenekkel, hogy jaj ha itt maradsz akkor nem szétmegyünk, jaaaaaaj. Akkor szétmentek.


A távkapcsolat meg miért nem megoldás?


Meg miért nem tudtok ugyanott tanulni?


Nekem van egy olyan érzésem, hogy a csajnak kicsit több lehetősége van itthon is, míg te örülhetsz, ha valahova bejutsz, ő nyilván nem adja alább a máshol lévő jó egyetemeknél, de be lennél fosva, ha nem lehetnél állandóan a seggében, így aztán inkább legszívesebben nem is engednéd neki, hogy haladjon az életben, mert mi van, ha nélküled halad, inkább visszafogod őt különféle nyálas szövegekkel.


Ne legyél önző és ne kelts benne lelkiismeret furdalást.


Pluszba meg én marhára nem örülnék, ha az itthon sok lehetőséggel rendelkező, jó körülmények között élő lányomat valami pasas kicsábítaná Angliába felszolgálónak, csak azért, hogy ne szakítsanak. Az ám az életcél.

2012. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, a távkapcsolat nem olyan rossz, mint amilyennek hangzik. Mi májusban jöttünk össze a barátommal, mikor én érettségiztem, sejtettük, hogy fel fognak venni, szeptembertől távkapcsolat lesz, de megbeszéltük, hogy belevágunk. Emlékszem, az elköltözés előtti éjszaka sírtunk, meg minden, azt hittük itt a világ vége :D Aztán rájöttünk, hogy szeretjük egymást, és a távolság nem állhat közénk.

Majdnem minden este beszélünk Skype-on 1-2 órát, és minden hétvégén hazajárok (ő itthon tanul). Abban a 2 napban csak együtt vagyunk, én igyekszem a tanulást ott elintézni, így hétvégén nem kell ezzel foglalkozni. Vizsgaidőszakban pedig hazaköltözök, és csak vizsgázni járok le 1-2 napra, így napközben tanulok, esténként pedig találkozhatunk. Így megy ez már 3 és fél éve... a kapcsolatnak nyilván vannak jobb és rosszabb periódusai, de a nyarat együtt tölthetitek teljesen, ha spóroltok ösztöndíjból, stb, akkor elmehettek együtt nyaralni, megerősíteni a kapcsolatotokat.

Azért meséltem el mindezt, hogy lásd, nem olyan reménytelen a helyzet. Tanuljatok tovább mindketten, és ha végeztetek, menjetek ki Angliába. Mert bármilyen végzettség nélkül semmi olyan munkát nem találhattok, ami egy életbiztosítás. Vagy takarítani és mosogatni szeretnétek életetek végéig? Szerintem megéri ezt a kis időt így kihúzni, és utána boldogan élni, mint kiköltözni most, és küszködni később a megélhetésért.

2012. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6-os:)))


Nyelvvizsgám van, érettségin a matekon kívül minden tantárgyam 85% felett sikerült, szóval ne aggódj a legtöbb helyre igen felvennének.Történelemből a barátnőmet én korrepetálom, mivel csak kettes belőle, én pedig történelem szakra jelentkeznék ha mennék.Például töriből csak 4%-t veszítettem érettségin.Szóval tényleg ne aggódj, igenis felvennének szerintem bárhova.

A másik, meg az, hogy reálisan látom a jövőt, és nem etetem azzal, hogy "nembaj édes, majd lesz távkapcsolat, és mindent megoldunk"- szeptemberig meg legalább dughatom, nem tudom miért vagyok önző.

Mellesleg ha normálisan elolvasnád a kérdést, láthatnád belőle, hogy pont ez az első nekem, hogy ott NE legyen rosszabb az élete.Ezért kérdeztem.Már kérdezni sem szabad, vagy micsoda?

Emellett ne aggódj, nem vagyok a s.ggében egyáltalán:)Viszont köszi a választ.

2012. dec. 29. 13:34
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Angliában élek, így pontosan tudom mi a helyzet kint.

Angliában az érettségid semmit nem ér. Ahogy a nyelvvizsgapapírod sem. Nem a papír a lényeg hanem az hogy tudsz-e kommunikálni. Sokszor hallottam már olyan történetet hogy valaki nyelvvizsga papírral jött ki, és csak lesett..

Angliában ha nincs valamiben gyakorlatod, nincs valami jó szakmád akkor munkád sem lesz nagyon.. Előbb vesznek fel egy gyakorlattal rendelkező embert mint egy 2 évest akinek semmije nincs.

Tanulni is lehet kint ez igaz. De nem ingyenes. Ha szakát akarsz tanulni, míg otthon egy OKJ ingyenes addig itt kint ha betöltötted a 19 évedet fizetni kell. Nem olcsó, tudom mert benne vagyunk..

Meg hát az a 3 hónap. Még nagyon friss a kapcsolat,még messze nem éltetek át mindent. Itt kint a kezdeti nélkülözések, a kezdeti tehetetlenség hogy egy vagyont kell fizetni a szállásért és munka még sehol, az a gyönyörű 3 hónapot is totál tönkre tudja vágni.

A család barátairól meg annyit, hogy minden vendég csak 3 napig vendég..Utána már nyűg.. Ne sokat remélj barátoktól, mert amíg nem vagytok kint sokkal könnyebb mondogatni, hogy "gyertek ki, majd segítünk" Nagyon hamar rájön az ember hogy sokszor saját magának nem tud segíteni,nem hogy másnak..

Én a helyetekben várnék pár évet Angliával.

2012. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, milyen szakra akarnátok menni. Te a törit említetted, nem tudom, ő mire pályázik. Azt se tudom, az egyetem alatt miből élnétek. Ha más városba mész, ott fizetni kell az albérletet... Ezt csak azért mindom, mert én egyetem alatt Bp-Veszprém között ingáztam naponta. Ez nálatok nem lenne megoldható? Mert akkor együtt élhetnétek. Amúgy meg felvételizzetek először, aztán meglátod, hogy hová vesznek majd fel titeket. Lehet akkir esetleg közös albérletbe menni, vagy ha mondjuk nem vesznek fel, akkor kimenni Angliába. Érdemes olyan szakra menni, ami kint is használható.
2012. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!