Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Reális a 100...

Kinek van igaza? Reális a 100 ezer forint?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm mesélte, hogy a szüleinek több mint 100 ezer forint a nyugdíja fejenként. Mondtam, hogy az nagyon jó nekik, mert szerintem az átlag 50-60 vagy épp kevesebb. Szinte lehülyézett, hogy bizony a 100 ezer az átlagos.
2009. okt. 31. 16:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom mostanában mentek nyugdíjba ,és jó fizetésük lehetett,De az évek száma is befolyásolja.És akkor reális.
2009. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

És mit kell vele foglalkozni. Másnak a 100 forintos parfüm is átlagos :)

Amúgy egy normálisan ledolgozott évek után, perpill nagyapámnak is e körül van a nyugdíja. Gondolom aki nem dolgozott bejelentve anno, annak nem is annyi. Ilyen szempontból átlagos.

2009. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

A 86 éves dédapámnak majdnem kétszer ennyi az életjáradékkal együtt. Pedig nem volt valami hűdemájer munkahelye, világéletében bányász volt, életjáradékot pedig azért kap a mai napig, mert két évig hadifogoly volt a háborúban. Most, ha az utóbbit le is vonom, akkor is 160 ezer forint a havi nyugdíja. Nem sajnálom tőle... Amennyit dolgozott az életében, és amennyi szörnyűségen keresztülment, szerintem az a minimum, hogy a nyugdíjas éveiben már ne legyen gondja semmire. Szóval reálisnak tartható az a 100 ezer forint.

20/L

2009. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
A 100 ezer sajnos nem átlagos.. a régi nyugdíjasoknak mondjuk lehet az, a mi szüleink már nem fognak ennyit kapni. Amúgy meg nagyon sok nagyszülő 50 000 Ft körül kap nyugdíjat. És sokan nehezen élnek meg belőle, nem véletlenül. Bár az is igaz, hogy akkor még könnyebben előnyugdíjba lehetett menni (55 év körül)és akkor szerintem az illető nem kapta meg az egészet.
2009. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Anyukám fizetése 60ezer és ebből ketten élünk..ő és én.

Nagymamámnak és nagypapámnak 50-70körül van a nyugdíja fejenként, de nagymamám összes nyugdíja hitel törlesztésre megy el. szóval kénytelen még 60évesen keményen dolgozni.


Szóval szerintem a te ismerősöd+a szüleik el sem tudják képzelni, hogy milyen jó dolguk van..

2009. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Lehet hogy benne voltak a pártba....
2009. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Reális lehet, de a legtöbb nyugdíjas nem éri el azt az összeget, holott ledolgozták az éveiket és nem is mentek korkedvezménnyel nyugdíjba. Átlagban olyan 70-80 ezer a környezetemben lévő nyugdíjasok nyugdíja, de tudok olyat is aki 15-16 éves kora óta kőkeményen dolgozott 3 műszakban és 60ezer a nyugdíja.
2009. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám nyugdíja most 67ezer ft, 73 éves,és 55 éves korában ment nyugdíjba.(ez az özvegyivel együtt van,mert apukám meghalt)

Azért írtam le,hátha ez segíti a rögtönzött kis statisztikát:)

2009. okt. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

szerintem keveseknek van 100 ezer forintos, nyugdíja.


a bányászmunka a legjobban fizetett volt régebben. mert nagyon veszélyes, egészségre ártalmas volt, és persze kőkemény fizikai munka, hamar lestrapálta a dolgozót. nagyon hamar nyugdíjba is mehettek a bányászok pont emiatt.

2009. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
főleg ha a pécsi uránbányában dolgozott valaki, azt hiszem, nem is lehetett csak pár évet.
2009. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!