Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan akinek a családjában...

Van olyan akinek a családjában vannak "külföldiek"? Milyen gyakran találkoztok és, hogy oldjátok meg az esetleges nyelvi nehézségeket?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyelvi nehézségeket a legegyszerübb úgy megoldani, hogy aki mindkét nyelvet ismeri, az fordít, ha szükséges, egyébként meg mindenki megpróbál kézze-lábbal boldogulni.
2013. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincsen, az anyanyelvük magyar...

Évente maximum

2013. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám családja német. Mi beszélünk németül is és magyarul is. Az unokatestvéremmel tudok csak németül beszélni, de hála istennek én anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet. Mi minden nyáron megyünk ki 2 hétre és ők is jönnek haza 2 hétre.
2013. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom,mennyire számít de apa illetve apai nagyszüleim Kárpátalján születtek mind,illetve ott is laktak. (Nagyszüleim mindig)

Viszonylag gyakran mentünk hozzájuk.De magyarul beszéltünk,meg egy másik ott lakó rokonommal is (magyar).

Tudtak ugyan oroszul,meg ukránul is,de magyarul beszéltünk.

Akkor én nem tudtam, csak magyarul.

Apukám más rokonokkal(apai ágiakkal) oroszul beszélt.A rokonok hozzám magyarul.


Hát..más ilyesmi nem jut eszembe.


Amúgy az a legjobb ha egyébként is ismeri valaki mind a két nyelvet (a másik nyelvét,meg nyilván sajátját.)

2013. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyám külföldi. Nagyjából évente egyszer találkozik a családjával. A tesvérei tudnak magyarul, a többiekkel a saját anyanyelvükön beszél, a fiatalok tudnak angolul. Én magyarul vagy angolul beszélek velük, de nem igazán kedvelem őket, nem találkozok velük.
2013. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zabmester ***** válasza:
A családban konkrétan nincs, de az unokatestvérem párja német. Németországban is élnek, ritkán találkozunk, a párjával konkrétan csak egyszer találkoztam. Nem nagyon tudok vele kommunikálni, mert nem tudok németül, csak angolul a magyaron kívül. Ő viszont angolul nem nagyon tud.
2013. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van, az unokatesóm felesége mongol. Először sehogy sem tudtunk beszélni, mert ő mongolul és angolul tudott, én meg magyarul és németül. Az első 1-2 évben nagyon ritkán találkoztunk. Már itt élnek néhány éve, teljesen jól beszél magyarul, és meglehetősen gyakran, hetente-kéthetente találkozunk.
2013. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Unokatesóm New Yorkban él, ott van barátnője...

A kommunikáció nem okozna gondot, mivel beszélünk angolul, se 14 éve utaztak ki (akkor még a feleségével) azóta nem jöttek haza, eleinte ugye mivel engedély nélkül maradtak kinn, azőta pedig csak nemjöttek haza..

2013. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!