Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az gáz ha 2 ember...

Szerintetek az gáz ha 2 ember havi 250 ezerből nem tud megélni? Sajat lakas

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 00:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki a saját szintjén szegény. Ezt tessék megjegyezni.


Lehet, hogy aki kevesebből él, az azt gondolná, hogy eljönne 250 ezerrel a kánaán, de ez 90%-ban nem így van. Új életszínvonal, új igények vagy eddig is meglévő igényeket nem nyomtok el a továbbiakban (és nem luxusra kell gondolni) és kész. Nem azt mondom, hogy nem lehet megélni, de nem kell azt hinni, hogy úsznak a pénzben.


Nálunk pl. most az elmúlt három hónapban ilyenek voltak, hogy 80 ezres elszámoló számla, a két kocsira összesen 300 ezer forintnyi javítási és alkatrész díj, 26 ezres vérvétel a macskának, hogy kiderüljön mi a búbánatért nem gyógyul stb. Megéltünk egy szobás lakásban 120 ezerből is, akkor még 200-300 ezer úgy tűnt, hogy milyen hatalmas összeg. Most meg van olyan, hogy beesnek időnként 5-600 ezeres fizetésű hónapok, és egyszerűen köddé válik, pedig nem költünk luxusra. Mert kerítést kell csináltatni, az ereszt kell festeni, kiégetek bokrok a kertben venni kell másikat, ki kell cseréltetni az ablakot, le kell burkoltatni a teraszt, 10 éves a konyhában a burkolat és már borzasztó kopott ki kéne cserélni, gyerekre kell pénz stb. Lehet úgy is élni, hogy nem költünk erre, de miért ne költenénk rá? Kell. És ki tudjuk fizetni. Sokra mennék azzal, ha kuporgatnám és közben folyton attól fáznék, hogy mi lesz velünk, közben meg rohadna a ház, szakadtan járna a gyerek, széthullana az autó vagy csak rozsdásodna a ház előtt helyette költhetnék a buszra stb.


Biztos fájdalmas annak, aki kicsiből él, de nekem sem jobb. Csak nekem más számokkal nem jobb, más számokkal vagyok "szegény" nekem más dolgok viszik a pénzt. És ha még ennél is több pénzünk lesz, akkor megint más dolgok fogják vinni a pénzt. Mert akkor már majd nyaralni is akarunk járni, vagy lehet valami költségesebb hobbira is benevezünk.


Irdatlan nagy összeg kell ahhoz, hogy valaki minden teljesen normális szükségletet, kötelező kiadást kényelmesen tudjon kielégíteni, luxusra költsön és még maradjon is neki sok pénze.

2013. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
(Utolsó bekezdéshez hozzátenném, hogy nyilván mondjuk egy kislakásban élő agglegénynek mondjuk sokkal egyszerűbb a dolog, mint egy 2-3-4 gyerekes nagyobbacska házban élő családnak.)
2013. aug. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
23%

Csak olyat ismerek, aki megúszta. Nem lett rábizonyítva semmi, a hivatalos verzió szerint a félrészeg férje belefulladt a kádba magától. Egy 2 méter 6 centis férfi lakótelepi fürdőkádba nem tudom magától hogy fullad bele és egyáltalán minek engedné úgy tele a kádat, hogy bele tudjon fulladni. Ez az egész város szerint teljesen életszerűtlen. Ez évtizedekkel ezelőtt történt, már nem tartjuk vele a kapcsolatot, főleg, hogy a férje volt a családtag, és addig sem szívleltük különösebben a nőt.


Senki sem tudja, hogy pontosan mi történt, de teljes képtelenségnek tartjuk, hogy magától fulladt volna meg, na meg az asszony amúgy is érdekes egy nő volt, többször megverte előzőleg a férjét, lelökte a lépcsőn stb.

2013. aug. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

"Csak olyat ismerek, aki megúszta. Nem lett rábizonyítva semmi, a hivatalos verzió szerint a félrészeg férje belefulladt a kádba magától. Egy 2 méter 6 centis férfi lakótelepi fürdőkádba nem tudom magától hogy fullad bele és egyáltalán minek engedné úgy tele a kádat, hogy bele tudjon fulladni. Ez az egész város szerint teljesen életszerűtlen. Ez évtizedekkel ezelőtt történt, már nem tartjuk vele a kapcsolatot, főleg, hogy a férje volt a családtag, és addig sem szívleltük különösebben a nőt.


Senki sem tudja, hogy pontosan mi történt, de teljes képtelenségnek tartjuk, hogy magától fulladt volna meg, na meg az asszony amúgy is érdekes egy nő volt, többször megverte előzőleg a férjét, lelökte a lépcsőn stb."


Ez miért idejött? Nem is ez volt megnyitva. Töröltesse akit tudja, magamat nem tudom jelenteni.

2013. aug. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10-es! 0 forint havi bevételből hogy tudsz megélni?
2013. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nekem a másik fél azt nyilatkozta hogy éhezik sokszor nincs kaja... És teljesen a hatása alá kerültem és hüledeztem ez hogy lehet hogy valakik jóvedelme 250 és éhezik az egyik fél. A másik persze nem mert úgyis fogyózik és a joghurtját megveszi...és én segítsek ti segítenétek ilyen helyzetben? Én arra gondoltam azzal segítek hogy irok egy beosztási tervet. Pénzt nem fogok adni mikor mi kevesebből simán megélünk.
2013. aug. 31. 11:10
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan az ismeretségi körömben, hogy kis család, szülők + egyetlen egyéves baba, a pasi 600-at keres és minden hónapban kölcsön kell kérniük... Hogy tápszerre már nem futotta.

Nincs az a kevés, amit ne lehetne beosztani és nincs az a sok, amit ne lehetne elherdálni.

2013. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

11-es!Nem értek veled egyet. Még pedig azért, mert nem mindegy, hogy valaki minimálbéréért dolgozik, s azokból kellene az általad felsorolt dolgokat állnia, vagy 200-300 ezres fizuból.

Szerinted akinek 80 ezres a fizuja nincs igénye arra, hogy felújítsa a lakását,lecserélje a kerítést, vagy több tízezret fizessen az állatorvosnak?

Sokkal sz*rabb érzés az, amikor vágysz rá, de nem tudod megtenni, mint amikor könnyedén kifizeted.

2013. aug. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%
18, nem fogtad fel a mondanivalóm lényegét. Ki mondta, hogy nem szar, ha valami akarsz és nincs rá pénzed? Szar érzés, mikor nem teheted meg, de mikor egy következő fizetési szintre jutsz és már megteheted végre, akkor meg is teszed és ugyanúgy egy petákod sem fog maradni a hónap végére. Kívülről meg majd azt mondják akik maradtak minimálbéren, hogy ez a szemét Lajos most már többet keres és előadja, hogy nem maradt pénze! No hiszen! Eddig megélt minimálbérből, most meg többől nem marad? Mekkora hazugság.
2013. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

19-es nem állítanám, hogy a maga szintjén szegény az, aki miután leburkoltatta a konyháját, megcsináltatta a kerítését, meg cseréltetett egy alkatrészt a kocsijában, és sajna sajna nem futja egy hétre a Bahamákon! Bocsi, de van aki 30 éve ugyanazon a linóleumon jár, mert valóban szegény. Te csak fent tartod azt, amire eddig is ugyanúgy futotta, szóval ne gyere itt a süket dumával, hogy te is szegény vagy.

Kérdező, ez lehetetlenség, és egy petákot se adj neki. Ha neki van 100e hufja, kezdjen vele vmit... mert én biztos nem tartanék el belőle egy önző majmot. Kérni nagyon könnyű, és vajon miből adná azt meg? Ha folyton ő áll mindent? Ez képtelenség, és nagyon nagyon sántít az egész történet.

2013. aug. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!