Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nyomokat hagyhat az...

Milyen nyomokat hagyhat az emberben ha az anya elhadja a gyermekét?

Figyelt kérdés
Akik ilyen helyzetben vannak szeretném kérni tanácsukat,hogy a későbbi életükre van-e valami kihatással ha az anya lemond a gyermekéről.2 éves koromban a bíróság apánknak itélt anyánk könny nélkül aláírta,hogy lemond rólunk eljárunk hozzá,de sok törődést nem kapunk.nehéz gyermekkorom volt egy mostoha nevelt minket aki igazi mostoha ként nevelt minket szerencsére azóta elváltak apámmal viszont én most kezdem csak érezni,hogy mennyire hiányzik egy anya.Aki volt ilyen helyzetben hogy vészelte át ezt az időszakot 16/L
2013. aug. 31. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem voltam ilyen helyzetben, szerencsére...Viszont, kötődési gondok alakulhatnak ki, lehet, hogy aki ilyet élt át, felnőtt korában nem fog megbízni annyira az emberekben, és nem tud úgy elköteleződni. Illetve, nem láttál valami jó anyai mintát, amit követni lehetne. Ettől függetlenül, szerintem pont ebből a nehézségből, gyengeségből kovácsolhatnál erősséget is magadnak. Te ezt átélted, tudod, hogy borzalmas, így érzékenyebben és bölcsebben tudsz majd reagálni az életben dolgokra, amik ezzel kapcsolatban állhatnak. :)
2013. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Engem 1 napos koromban hagyott el a vérszerinti anyám,biológiai apám ismeretlen.A mostani "apám" alkoholista,anyám az normális.De az a 9 hónap az intézetben 11 éves koromban jött elő szeretethiányban..ilyen szeretetéhes,szeretethiányos ember,mint én nem létezik a földön!!

Neked is durva sztorid van..nagyon sajnálom!:(

17/L

2013. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Te egy kicsit szerencsés vagy mint mi voltunk a testvéreimmel. Nekünk mostoha sem volt. Én 5 éves, a nővérem 6 éves volt amikor anyánk végleg kisétált a kórházból ahol azért volt bent mert a kishúgomat hozta világra. Apám ott maradt hirtelen 3 kislánnyal. Elváltak, és véglegesen lemondott rólunk, sok-sok évig nem is láttuk...

Apám nagyon jó ember, mindent megtett amit egy apa megtehetett. Egy személyben volt apa, anya, nővér, szakács, varrónő, ápoló, és mesemondó..Nem szenvedtünk hiányt semmiben. Ha női problémák jöttek (első menzet, első csók, első nemi élet..) na akkor volt csak zavarban.. De ezt is megoldotta..Éltük az életünket, csak annyiban hiányzott az anya, hogy nem volt aki az anyák napi ünnepségeken részt vegyen, nem volt aki megtanítson minket nőnek lenni.. (apám elég fiúsan nevelt minket)

A húgom volt a szerencsésebb mert a nővérem 6 éves korától kezdve mint egy kotlós úgy gondozta, vigyázott rá. Így ő járt a húgom szülei értekezletére , anyák napi ünnepségre sőt az oltár elé is ő kísérte mint "öröm anya"

Már családos felnőttek voltunk amikor anyánk újra betoppant az életünkbe.. Én és a nővérem soha nem kértünk belőle, nem is adtunk neki második esélyt. Már nem volt rá szükségünk. A húgom nem ismerte, ő adott neki egy esélyt. 4 évet kaptak amikor tavaly meghalt.. A nővérem a húgom kérésére elment a temetésre, én nem.. Anyám halála volt az a pont amikor végleg elszállt a haragom iránta. Azt hiszem mindhárman megbocsájtottunk neki, hogy elhagyott minket akkor amikor a legnagyobb szükségünk lett volna rá.. De ennyi. Anyaként én másképp viselkedem, és ami a lényeg. Mi testvérek még ennyi idő után is nagyon erős kapcsolatot tartunk egymással... Meg apámmal..

Az évek alatt megtanultam, hogy ne mások hibája vagy rossz döntései miatt érezzem magam pocsékul. Van saját életem, és az én döntéseim, hibáim, jó cselekedeteim határozzák meg az életemet.. Kár az időnket olyan valakikre pazarolni aki meg sem érdemli..

42/N

2013. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Hala Istennek nem erint (vagyis csak annyiban, hogy lassam anyamban a pozitivumot!), csak 1 megjegyzes: most mar tudod, hogyan NEM jo, hogyan NEM akarod majd csinalni anyakent.... Tehat kezdhetsz informalodni, hogyan IGEN, hogyan fogod... Nagyon nehez igy, de ha sokat teszel erte, nagyon jol fogod csinalni, teljes szivemböl kivanom a legjobbakat ehhez!
2013. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

"Milyen nyomokat hagyhat az emberben ha az anya elhadja a gyermekét?"

Az illetőnek nem sikerül elsajátítani a tulajdon anyanyelve legalapvetőbb szabályait sem.

2013. szept. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elhadja = eladja vagy elhagyja? melyik a kerdes?
2013. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felreerthetö a kerdes, hogy eladja vagy elhagyja, de a lenyeg:

Szerintem ne azt nezd, mifele rossz jöhet meg ki ebböl, hanem hogy mifele jot tudsz kihozni ebböl!

Hat ilyen nyomokat, amiket megelsz... szeretethianynak nevezhetö, hogy tudnad megfogalmazni?

Mire erdemes figyelned majd? Pl. majd nehogy az elsö latszolag szeretö ferfihez kösd az eletedet, a szeretethiany miatt, es kesöbb kiderülhet, meg rosszabb helyzetbe kerültel. A parvalasztasnal majd tudd, mik a fontos szempontok, ne csak a szeretethiany potlasa motivaljon. Ilyesmikre gondoltam. Kerdesedre a következmenyeket ugyis erzed, ez mar VAN - de mi a legjobb, amit most tehetek, amit ebböl kihozhatok? A MOST-ra: mi segitene ezt rendezni magamban? (Bach viragcseppek hosszu tavon...stb.)


4.

2013. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!