Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az idegileg...

Hogyan segíthetnék az idegileg megviselt édesanyámon?

Figyelt kérdés
Anyám elég labilis természetű volt mindig, de mostanában egyre inkább az. A testvéreim és én is huszonévesek vagyunk és már csak én lakom itthon. Minden héten talál valami okot, hogy magából kikelve üvöltsön és acsarkodjon velünk (apámmal és velem). Nem tudom, hogyan oldjam meg a dolgot, mert józan szóval már nem tudok hatni rá. Mindenkit hülyének néz maga körül, de közben magát látja áldozatnak. Ezt szó szerint ki is mondja és már nem tudok mit tenni vele. Ilyenkor egyszerűen úgy viselkedik, mint egy dühöngő állat. Attól félek, hogy valami kárt tesz magában. A helyzet persze nem ilyen egyszerű, de szükségem lenne valami szakavatott segítségre az ügyben. Tudnátok javasolni valami konkrét személyt, szolgálatot, helyet stb. nekem, ahol ezzel foglalkoznak?

2013. szept. 1. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel már felnőtt nő így ti nem tudjátok berakni erőszakkal sem a pszichiátriára, maximum akkor ha bizonyított hogy ön és közveszélyes.

Valahogy rákell beszélni hogy keressen fel egy szakorvost aki kezelni fogja, pszichiátriára lenne legjobb ha befeküdne ott jól képzett szakemberek dolgoznak tuti helyrerakják őt, de ez nem egyik napról a másikra dolog, ha úgyvan ehhez évek is kellhetnek.

Én bátyámmal is ez volt, folyton ordibált mindenért, plusz mindenki hülye volt a szemében csak ő nem, nem látta be hogy beteg, folyton alkoholizált a munkahelye nagyon jó volt, sokat keresett, nem dolgozott sokat, mert én is ott dolgoztam csak én a váltóműszakja voltam, tehát tudtam pontosan mi megy ott, valamikor én tudtam jobban mire figyeljen oda, pedig ő már 4 évvel korábban kezdett ott mint én, de ez a depressziós hajlama annyira elvette az eszét hogy kirúgatta magát onnan szándékosan, és akkor döntött úgy a család hogy rábeszélik arra hogy feküdjön be pszichiátriára, mivel erőszakkal nem lehetett, mert nem volt ön és közveszélyes, még öngyilkos sem akart lenni mert szeretett élni csak egyszerűen bolond volt.

2 évig járta végig a dolgokat vagy 2-3 havonta feküdt be 1-2 hétre és most úgy ahogy helyrejött az élete, mert járt terápiákra, alkohol elvonókra, most úgy ahogy rendben van az élete. Felvették már másik munkahelyre, igaz kevesebb pénzért de dolgozik, és elvan, nincs ott gond mert ismerem a főnökét, mivel a volt apósom és vele a mai napig tartom a kapcsolatot. De időnként persze elborul az agya, de még mindig jobb a helyzete mint régebben, nem ordibál itthon, higgadtan beszélget velünk, már senki sem hülye az ö szemébe. Sokat számít ez.

Nektek eddig a legfontosabb az hogy vegyétek rá hogy menjen el orvoshoz és kezeltesse magát mert itt komolyabb idegi bajok lehetnek, mert közel állhat az ideg összeroppanáshoz ami még súlyosabb következményekkel járhat.

2013. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm. Másodszor pedig: Az, hogy keressen fel egy orvost hogyan működik? Csak bemegy a háziorvosához, hogy adjon neki beutalót, vagy egyből a pszichiátriára kell bemenni. Sajnos nem tudom, hogy ez hogy működik. Ez a befekvős dolog viszont nála biztos, hogy nem fog működni, mert dolgozik és nem engedik el ennyi időre a munkából.
2013. szept. 1. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!