Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen kilátástalan helyzetben? Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés

A párom nagyon rossz családi háttérből jött, az apukája 5 éves korában a válás után elhagyta, nem látta azóta sem, az anyukája pedig nagyon beteges volt, rokkantnyugdíjas lett, nem tudott dolgozni, nehéz körülmények között éltek. A párom szakközépiskola mellett is mindig gondoskodott az anyukájáról, volt hogy járni sem tudott, minden az ő nyakába szakadt.


Mikor nagykorú lett és leérettségizett, Pestre költözött és dolgozni kezdett, nem is keresett rosszul. Az anyukája összejött egy férfival és rábeszélték, hogy vegyen fel hitelt a párom a saját nevére, hogy abból újítsák fel a házat (amire szükség is volt, nem volt víz, gáz bevezetve stb.), mondván majd ők fizetik. De sajnos nem így lett. Nem fizették a törlesztőt, most a párom fizujából vonják, eddig 30%-ot, már ez is elég húzós volt (120 nettó körül keres), de most már az 50%-át viszik.


Az anyukájával már évek óta nem beszél, de a rettegés a bizonytalanságtól felemészti. Tőlem nem fogad el pénzt (bár nekem sincs sok, de azért nem hagynám cserben), de el nem tudja képzelni és én sem, hogy mi lesz októbertől, mikor a fűtést is fizetni kell.


Így is hárman laknak egy albérletben. Az összeköltözés még nem aktuális nálunk, fél éve vagyunk együtt, és ő nem is lenne hajlandó addig összeköltözni, amíg nem tud ugyanannyival beszállni. Még kb. 2 évig tuti ez az állapot lesz, és attól félek, rá fog menni a kapcsolatunk, így is nagyon rosszul érzi magát, hogy mindig nálam vagyunk, én vásárolok be mindig, sose engedem, hogy fizessen, és drága programokra se megyünk, ő meg azt hiszi, ez elvárás, pedig nem. De hát tudjuk milyen a férfi egó :( Nem szeretném emiatt elveszíteni. Most azon gondolkozom, hogy külföldre kellene mennünk, de az angolja nem elég erős hozzá, már szóba jött, hogy majd én segítek neki, de az sem pár hónap alatt fog menni, ráadásul egy kis tőke sem árt a kiutazáshoz.


Annyira szeretem, és bánt, hogy nem tudok neki segíteni. Nem akarom, hogy erre rámenjen a kapcsolatunk.


2013. aug. 22. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha jól értem az anyukájának van valakije. Ha az "anyósod" nem is tudja fizetni a hitelt, a férfi miért nem száll bele? A párod is bele fog rokkanni ebbe, hogy tudna megélni 60 ezerből..? Itt valójában nem is neked kellene segíteni, hanem a párodnak a sarkára állni. Ha nem tudják fizetni a hitelt, adják el a házat és cseréljék egy tehermentes kis lakásra, esetleg ezt felvethetné a párod ahelyett, hogy rámegy a fél élete a hitel törlesztésére.
2013. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom a részleteket és a körülményeket...a párom nem szeret erről beszélni, én meg nem akarom beleütni az orrom. Évek óta nem beszél az anyjával sajnos.
2013. aug. 22. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos jogilag párod vette fel a hitelt így ő felel érte.

Még mennyi idő van hátra a hitelből és mennyi a tartozása?

2013. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Ha tőled nem fogad el segítséget akkor vállaljon plusz munkát hétvégenként.

Ha fiatal rendezvényekre hétvégénte pultosnak. (én is voltam a nyáron),

vagy a munkája kapcsán valami plusz munka?

2013. aug. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!