Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktál hazudni a gyerekednek?

Szoktál hazudni a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Nem a Mikulás-mesére és hasonlókra gondolok! Hanem pl.: hogy ne tűnj olyan lustának, szerencsétlennek, vagy ügyetlennek, mint amivel őt szekírozod.
2009. nov. 1. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Szia, en nem ertem a kerdesedet. Ha bovebben kifejtened, nem bannam. Koszi.
2009. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Pl. azért fényezi magát a szülő, hogy a gyerekét jobb magavisetere szorítsa, közben meg ő volt annak idején az iskola réme.


Vagy a szülő megbünteti azért, mert pénzt lopott a bukszájából, miközben ő a munkahelyéről hordja haza a dolgokat...

2009. nov. 1. 15:25
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Én sem értem a kérdésed!Ha a gyereknek azt mondom,hogy lusta vagy stb.az nem hazugság.Lehet hogy a szülőnek van igaza.
2009. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Én értem a kérdést... nemtudom a többiek mit nem értenek.


Hát attol függ mennyi idös a gyerek. Ha én is olyan voltam tizenéves koromban mint amilyen ő, azt legtöbbször elmondom neki, de azt is hogy ennek késöbb milyen hátrányai lettek... Bár ha tudod hogy makacs a gyerek, és azt mondaná hogy "na és?! itt vagy, egészséges vagy, én miért ne csinálhatnám ha te is megtetted?" akkor lehet hogy elhallgatnám hogy énis rosszakat csináltam. Ez gyerekfüggő. Szerencsére az én lányom korához képest elég érett, igy könnyedén megbeszélünk mindent.

Más szempontból mostani dolgokban nem hazudnék. Szoval hogy ne legyél lusta, én pedig mégis a munkábol hazajövet estig az ágyat nyomom. 1. ugyis látná 2. én esetleg kemény fizikai munkát végzek amig ő "csak" tanul.

(de amugy ez nem igy van:) egy anyuka dolgai között ott a főzés a mosogatás stb...) Ha tudom inkább megkérem rá hogy ne lustálkodjon, segitsen nekem! Igy hasznod is lesz belőle :)

Kérdező! Te miben szoktál neki egyébként füllenteni?

2009. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
"Menj fiam és moss fogat meg mert különben anyádat megölik a goblinok!"
2009. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

15:32

Szándékosan talán nem, inkább elhallgattam előle. Takarítás közben kezembe került a naplója, amit nem szabadott volna elolvasnom, de megtettem:( Nem árultam el neki, de szégyellem.

2009. nov. 1. 15:41
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Az nem hazugás, hogy az anya jobb magaviselete akarja bírni a gyereket és ezért esetleg nem mondja el, hogy ő is rossz gyerek volt. Épp azért akarja, hogy ő ne legyen az, mert tudja milyen hátrányokkal jár. És amúgy is minden szülő jobb életet akar a gyerekének, mint amilyen a sajátja volt.

Ez nem fényezés, meg hazugság. Énis másképp viselkedtem 17 évesen és azt hittem az a jó, és 27 évesen rájöttem hogy baromira nem az volt a jó, és a mostani 17 évesekenk is elmondom, hogy amit csinálnak az nem jó.

Ez akkor miért hazugság? tapasztalatnak hívják

2009. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha elolvastad a naplóját,akkor egy szemétláda vagy,ez megbocsáthatatlan bűn,tudd meg!!Még akkor is,ha a saját gyerekedről van szó!
2009. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
szia,ilyet én is szoktam csinálni,de ez nem hazugság..amit te is elrontottál nem szeretnéd hogy ő is elrontsa, igy jobb szinben tünteted fel magad..pl, ugy kell csinálnod,illetve pl, azt kell mondanod,hogy napi háromszor fogat mosol...mert ha azt mondod hogy te sem szoktál mindig fogat mosni, akkor ő azt gondolhatja, hogy akkkor neki miért lenne muszáj..a szülő példát mutat a gyermekének,ezt soha ne feledjétek..kicsi dolgok elhallgatása egyáltalán nem bün.pl, ha nagyobb már a gyerek..akkor ha mondjuk 12 éves(és mondjuk a szülő 12 éves korában vesztette el a szüzességét,mondjuk 13 évesen cigizett,13 évesen drogozott is,azt ugy gondolom hogy nem kell neki megmondani 12 évesen..stb. szerintema kérdezőnek ez volt a kérdése,remélem megkaptad a választ..
2009. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
előre is bocsánat a válaszért de énis nagyon megharagudtam ezért az anyukámra mert én az asztali naptárAMba írok és rendszeresen elolvassa hiába mondom neki hogy az az én magánügyem és az én gondolataim.. nagyon nagy veszekedés szokott belőle lenni..
2009. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!