Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktál hazudni a gyerekednek?

Szoktál hazudni a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Nem a Mikulás-mesére és hasonlókra gondolok! Hanem pl.: hogy ne tűnj olyan lustának, szerencsétlennek, vagy ügyetlennek, mint amivel őt szekírozod.
2009. nov. 1. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
A naplóját minek olvastad el? Ezek szerint nem tudsz semmit a gyerekedről, mert ha ismernéd nem lenne szüksége arra, hogy "kémkedj" utána!
2009. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
15:32-es vagyok. Ez, hogy elhallgatod nem hazugság ahogy a többiek is megirták. Ahogy irtam ez gyerekfüggő hogy megértené-e vagy sem azt te tudod. Elhallgatni nem bűn. Bár az sem sokkal jobb ha megtud valami hasonlót a nagyitól, és akkor szemre hányja később... A napló olvasás tényleg nem szép dolog. Főleg ha rajtakapják az embert. Nemtudom mennyi idős a gyereked, ülj le vele beszélgessetek sokat :) de ne olvasd amit ő leír. Inkább érd el hogy elmesélje neked! Hidd el sokkal jobb érzés mikor mindent elsőkézből tőle tudsz (mert barátnőjének tekint), és a bűntudat sem marcangol.
2009. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is értem a kérdést! Én sosem hazudok a gyerekeimnek (igaz másnak sem nagyon, de nekik pláne nem). Elmondtam, hogy nem tanultam jól, sőt megmutattam a bizimet is (nem nagyon lehetett vele dicsekedni), de azt is elmondtam, mennyivel könnyebb, ha ők tanulnak, és már megbántam, hogy akkor nem tanultam. EZ egy példa, de van több is, nem lehet mind felsorolni. Pl-ul én cigiztem 8-ban, de a lányomnak azt mondtam el, hogy az miért nem jó. Megértette, ő nem akar cigizni. Amúgy amikor már szabadott volna én sem cigiztem, most sem teszem. Szóval ilyenek, én nem hazudok neki, szerintem fontos, hogy mindig mindent elmondjunk nekik, persze az ő maguk kis szintjén. (Mikor még kicsik voltak, most már nagyok.)
2009. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene bárkivel, főleg egy védtelen "újonccal" olyat tenni, amit magadnak nem kívánnál? Másfelől ki éli le az életét ballépések nélkül? Az a szép, hogy mindig eldöntheted, hogy beavatod-e a legutóbbi (igen,) csínyedbe, vársz vele, vagy cipeled azt is inkább :) Tudom, hogy pont nem válaszoltam, de pont nem is az én dolgom :)
2009. nov. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!