Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ossza be az idejét az...

Hogy ossza be az idejét az aki otthon dolgozik? Házimunka, munka, család?

Figyelt kérdés
Szoktátok e keverni, hogy az otthoni munka közben főztök, vagy ha a család otthon van akkor végzed a munkádat? Ki hogy oldaj meg?
2009. nov. 1. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon dolgozok (fordítás), de ennek megvan az a veszélye, hogy a környezeted nem tekinti igazi munkának, csak mert nem jársz el. Holott ez is olyan munka, mint bármi más, nem lehet közben főzni, takarítani stb. vagy egyik vagy másik. Ugyanúgy dolgozok, mint az, aki bejár valahova, sőt még többet is. Nem szabad hagyni, hogy az otthoni munkát mások lebecsüljék.
2009. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én is itthonról dolgozom (computeres könyvelési munka), meg négy gyerek a házban.

A megoldás az, hogy elég szigorú napirendet tartok: délelött házimunka (takaritás, fözés, bevásárlás), délután meg a gépen. Természetesen a többieknek is van itthn feladatuk, meg nekem is szabadidön, amikor nem csinálok se házimunkát, se az irodait, hanem vagy pihenek, vagy valamo hobbival foglalkozom.

2009. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem keverem a kettőt! 2 lányom van 8 és 12 évesek.Reggel 7:30-kor elmegyünk kocsival a suliba..És 8:00 fele hazaérek.8:10 fele nekiállok a fordításnak(különböző iratokat kell fordítani)és 10-11 fele végzek.Megcsinálom a kaját ami fél 1 körül lesz kész.Még beteszem az edényeket a mosogatógépbe bekapcsolom és a gyerkőcökért indulok,mert ők negyed kettőkor jönnek ki a suliból.Haza hozom őket,esznek tanulnak addig én tudok tv-zni,netezni.Ha olyan feladat van amit nem értenek,segítek nekik.Felismosok,takarítók stb..A párom 9 órakor ér haza ő nem nagyon segít itthon.:S7 óra fele ellenőrzöm a gyerekek leckéjét és kikérdezem tőllük a tanulni valót.A 8 évesnek fél 9-kor,a 12 évesnek 10-kor van "takarodó".11 fele én is lefekszem.:)
2009. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó nektek, hogy így meg tudjátok szervezni! Nekem nincs ekkora önfegyelmem, úgyhogy nálam tejesen keveredik a három. Mikor melyiknek érzem jobban a szorítását, azt csinálom. Felelősségteljes ember vagyok, a határidőket mindig tartom, a munkám színvonalas, de nem vagyok hiba nélkül. Bár én is ilyen jól meg tudnám oldani, mint ti.

Nektek nincs olyan, hogy már eljött a "munkaidő" vége, de még nincs kész, és tovább csináljátok, emiatt elmarad pl. a házimunka?

Vagy: egész nap a dolgomat csináltam, hiányzik a lazítás, ezért elcsábulok és 22-től éjjel 1-ig netezek, pl. ezen az oldalon is. Pedig aludnom kéne.

2009. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyilván napi 2-3 óra távmunka bármilyen életvitelbe ütközés- és átfedésmentesen beilleszthető. Én dolgoztam itthonról - napi ~10 órát -, s mivel csend kellett, a reggeltől koradélutánig tartó időszak vagy az éjszakai volt erre ideális, szabadon felcserélhető a kettő alvásszempontból. Volt olyan is, hogy nem volt elismerve a munkám, említett ok miatt, hiszen ki sem kell mozdulni, miféle munka az..., ezt úgy oldottam meg, hogy hitetlenkedő munkáját látványosan semmibe vettem, értette a célzást. Az embereket azzal kell viszontkínálni amit nyújtanak.
2013. jan. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*házimunkáját
2013. jan. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!