Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy huszonéves "gyerek" ha...

Egy huszonéves "gyerek" ha otthon lakik és dolgozik, adjon pénzt a rezsibe? A család amúgy elég rosszul áll anyagilag.

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen!
2009. aug. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is huszonéves vagyok, dolgozom, és igaz, hogy már nem a családomnál lakom, hanem a párommal és szüleivel, de nekem természetesnek tűnik, hogy beadjak a rezsibe, és ha kell be is vásároljak. Ha nem adnék, valószínű pofátlannak érezném magam. De nem mindenki ilyen lelkis mint én.
2009. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha szükséges mindenképpen. Én azért nem kérek, hogy így segítsem őket, spóroljanak. De ha nem tudnám kifizetni a rezsit, mindenképpen kérnék hozzájárulást.
2009. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

hát illene, főleg. a gyerek elvileg már felnőtt, szóval mehetne az utcára, vagy albérletbe...


ha nem tetszik a család házában való lakhatás...

2009. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Igen, természetes adjon valamennyit, de azt ő döntse el, vagy közös megegyezés legyen, hogy mennyit. Esetleg meg lehet beszélni, hogy bizonyos csekkeket kifizet a "gyerek" vagy inkább nagy bevásárlást tart az édesanyjával havonta egyszer, vagy ebbe is besegít egy kicsit, meg abba is. De mindenképpen támogatni kell ilyen helyzetben a szülőket, ha már a "gyereket" még mindig ők tartják el.
2009. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

mindenféle képen adjon haza pénzt, függetlenül a család anyagi helyzetétől. meg kell tanulnia, hogy az élet pénzbe kerül. ha nem ad haza, akkor nagyon nagy bajba lesz, ha saját lábára akar állni, mert nem érzékeli a költségeket, mert megszokja, hogy a fizetését elköltheti.



az sem árt, ha nem várja el, hogy anyukája élete végéig fog neki főzni, mosni, takarítani és bevásárolni.

2009. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Én otthon lakok, természetesen dolgozok (30/F agglegény :)). Közösen osztjuk be amink van, a rezsi egy részét fizetem én (10-15ezer), plusz havi egy nagybevásárlást, ami 20-30ezer szokott lenni (mikor mi kell). Plusz kocsikázok az ősökkel ahová kell. Cserébe mindig van kaja, a rezsi másik része ki van fizetve.
2009. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen természetes, hogy hazaadjon. Mi az anyósoméknál minden hónap elején leültünk és közösen kiszámoltunk, hogy mennyit adjunk be a közösbe. Összeadtunk minden csekket (közüzemi, internet, tv, telefonszámlán aláhúztuk, hogy kiket hívtunk) és elosztottuk öttel, de ők mondjuk annyiban segítettek minket, hogy a bevásárlást teljes egészében ők állták.
2009. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a gyerekek (bár nem állunk rosszul anyagilag) teljesen természetesen adnak haza pénzt, ha keresnek. (Még tanulnak, de mellette tanítanak, nyáron is dolgoznak)

Nem azért mert rászorulnánk, hanem mert felelősséget kell tanulniuk.

2009. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha anyagi gondja van a családnak, és a gyerek már dolgozik, akkor mindenképpen adjon be, hisz a család azért család, hogy segítsék egymást a tagjai. Egy huszonéves kereső ember elég idős ahhoz, hogy ezt megtegye, ha szükséges.
2009. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!