Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen hogy költözhetnék...

16 évesen hogy költözhetnék el a barátomhoz?

Figyelt kérdés

Elegem van már a családomból és el akarok költözni! Nem hisztizek hanem úgy gondolom igazam van. Mindketten dolgoznak és keveset keresnek de azért normálisan élünk. Szoktam segíteni a szüleimnek annyiban, hogy kitakarítok, csinálok valami kaját meg most nyáron dolgoztam is és ki tudtam fizetni magamnak a könyveimet meg vettem pár új cuccot, mondjuk ehhez kellett kérnem egy kis pénzt de még a barátom is vett nekem ruhákat meg ilyenek. A 12 éves húgom meg annyira nem képes, hogy elrakja a cipőjét vagy bármit is. Semmit nem lehet rábízni, bezzeg én 12 évesen már kitakarítottam a házat segítség nélkül is, ő meg a mosógépet se tudja beindítani annak ellenére, hogy már legalább 10x megmutattam neki. Még anyum is velem veszekszik pedig én segítek neki, a húgom meg nem. Szoktunk veszekedni is. Ezek mellett mégis 4,5-ös átlaggal a legjobb tanuló vagyok az osztályban de egyébként nem vagyok stréber meg smmi, laza vagyok.


Meguntam már és a barátomhoz akarok költözni akivel másfél éve együtt vagyunk de a szüleim nem engedik. Alapból nem örülnek nekünk mert a barátom 29 éves. Jól kijövünk egymással és szeretjük is egymást! Sok idő volt mire megszerzett úgyhogy tudom, hogy komolyan gondolja, különben nem harcolt volna ennyit hanem keresett volna mást. Van munkája, pénzt is keres vele és örülne ha hozzá költöznék. Egyszer annyira összevesztem anyámmal, hogy összepakoltam de felpofozott. Mit tegyek?

16/L


2013. szept. 3. 17:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos 18 éves korodig semmit nem tehetsz. Vagy szülők, vagy jelzed a gyermekvédelemnél és keresnek neked nevelőszülőket/intézetet.
2013. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Óóó.. csak ennyi lehetőségem van? Mert akkor maradnék, de nem akarok.
2013. szept. 3. 18:02
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

29 éves :D te meg 16 :D szeret, jaaaa... :D

Ha gyereket akar, miért nem fogad örökbe??? :D :D

2013. szept. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész, akkor anyukádnak joga van ahhoz, hogy rendőrökkel hozasson haza és a barátod megütheti a bokáját. Egyszerűbb lenne, ha anyukáddal megpróbálnád megbeszélni a dolgot. Mondd el neki, hogy szeretnéd, ha a húgod is kivenné a részét a házimunkában, és ha nem veszekedne veled annyit. Ha szóban nem megy, írj neki egy levelet.
2013. szept. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

A kapcsolathoz inkább nem szólok semmit.

De 18 éves korodig anyádék felelnek érted, ha kell, rendőrrel hazavitethet. Várd ki azt a két évet.

2013. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
azért elég nagy a korkülönbség köztetek, szóval megértheted a szüleidet, nagyon nehezen tudják a barátodat elfogadni (én is ilyen lennék), de nézd a jó oldalát, másfél éve mégis együtt vagytok, szóval csak megbíznak benned valamennyire... De csak a takarítás és a húgod miatt akarsz elköltözni??
2013. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy sok év van közöttünk, eleinte én se mertem bele menni de nem bántam meg mert amikor vele vagyok akkor boldog vagyok és egyedül ő vesz komolyan, senki más.
2013. szept. 3. 18:11
 8/31 A kérdező kommentje:
Hát egyrészt nem vagyok bejárónő, hanem tudtommal még én is a gyerekük vagyok, másrészt elegem van abból, hogy megcsinálok mindent és néha annyit se kapok, hogy kösz b*zdmeg. Régebben nem így volt. És nekem is lenne még dolgom de sok mindent feladtam emiatt. Mégis a húgom a szent, a jó. Aki semmit nem csinál csak kupit. Meg ha úgy viselkedtem volna mint ő akkor már rég megöltek volna. De hát hiába beszélek velük. Apukámmal néha tudok.
2013. szept. 3. 18:16
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mehetsz,ha gyámhatósági engedéllyel elvesz feleségül, és nagykorúsítanak...


De mostvagy tini, lázadsz...nem hiszed el hogy így van pedig de...


Ne akarj semmi visszafordíthatatlant tenni... Teljesen átlagos családod tesód és szüleid vannak...

2013. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Persze... Annyira szeretem amikor mindent a koromra fognak.
2013. szept. 3. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!