Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen hogy költözhetnék...

16 évesen hogy költözhetnék el a barátomhoz?

Figyelt kérdés

Elegem van már a családomból és el akarok költözni! Nem hisztizek hanem úgy gondolom igazam van. Mindketten dolgoznak és keveset keresnek de azért normálisan élünk. Szoktam segíteni a szüleimnek annyiban, hogy kitakarítok, csinálok valami kaját meg most nyáron dolgoztam is és ki tudtam fizetni magamnak a könyveimet meg vettem pár új cuccot, mondjuk ehhez kellett kérnem egy kis pénzt de még a barátom is vett nekem ruhákat meg ilyenek. A 12 éves húgom meg annyira nem képes, hogy elrakja a cipőjét vagy bármit is. Semmit nem lehet rábízni, bezzeg én 12 évesen már kitakarítottam a házat segítség nélkül is, ő meg a mosógépet se tudja beindítani annak ellenére, hogy már legalább 10x megmutattam neki. Még anyum is velem veszekszik pedig én segítek neki, a húgom meg nem. Szoktunk veszekedni is. Ezek mellett mégis 4,5-ös átlaggal a legjobb tanuló vagyok az osztályban de egyébként nem vagyok stréber meg smmi, laza vagyok.


Meguntam már és a barátomhoz akarok költözni akivel másfél éve együtt vagyunk de a szüleim nem engedik. Alapból nem örülnek nekünk mert a barátom 29 éves. Jól kijövünk egymással és szeretjük is egymást! Sok idő volt mire megszerzett úgyhogy tudom, hogy komolyan gondolja, különben nem harcolt volna ennyit hanem keresett volna mást. Van munkája, pénzt is keres vele és örülne ha hozzá költöznék. Egyszer annyira összevesztem anyámmal, hogy összepakoltam de felpofozott. Mit tegyek?

16/L


2013. szept. 3. 17:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Szerinted ha odaköltözöl a pasashoz akkor majd nem kell takarítanod, főznöd stb. meg még a gyerekére is vigyáznod?
2013. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Leírtam az előző hozzászólásomban. Meg azért mégsem 3-4 emberről van szó.. hanem kettőről. A gyereket nem fogja velem hagyni. Nem hozza el ha nincs otthon.
2013. szept. 3. 21:07
 23/31 anonim válasza:

A korkülönbségre nem írok semmit, nálunk is van, mégis jól megvagyunk (de én egy kicsit idősebb vagyok nálad). A takarítást, főzést sztem bírd ki, nálunk ugyanez van otthon, mindent én csinálok, az öcsém semmit, itthon unatkozik, és ha egy kicsi rendetlenség van, már én vagyok a hibás. Én már megszoktam, nem is foglalkozok a dologgal, mert engem is zavar a rendetlenség, vagy, ha nincs itthon étel, senki nem főzött, úgyhogy megcsinálom. Én is jól járok vele.

Ameddig nem leszel nagykorú, addig ott kell élned. Hidd el, utána örülni fogsz, ha eltartanak.

2013. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

No comment... 16 évesen 29 éves pasival? Apakomplexusod van szerintem...

És ő se 100-as hogy gyerekekkel kezd.

És a szüleid, hogyhogy engedik? Ha én csináltam volna ilyet 16 évesen a szüleim lesitteltették volna liliomtiprásért...

Bár az új törvények szerint már lehet..

Hova fajul a világ..

Csak nehogy elhagyjon egy 13 éves miatt, pár év múlva...

2013. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

3-asnak!


A 13 év egyáltalán nem nagy korkülönbség.

20 évesen már szinte észre se lehet venni.

2013. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtál arról, hogy a barátod konkrétan mit akar. Ő invitál, hogy költözz hozzá?

Akkor miért nem beszél a szüleiddel?

Ha komolyak a szándékai, akkor eléjük áll.


Nem lehet, hogy a szüleid ezt hiányolják, ezért nem bíznak benne, téged meg féltenek?

2013. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

24-nek!

Nem csak az új törvények szerint lehet. Az átkosban is lehetett. 16 -évesen szülői hozzájárulással simán férjhez mehetett a gyerek, csak nem járhatott tovább nappalira, estin, vagy levelezőn végezhette el az iskolát.

A volt osztálytársam 16 évesen szülte az első lányát. A fiú 32 éves volt. Aztán az ő lánya is 16 évesen ment férjhez, mert jött a baba. Így a barátnőm 33 évesen lett nagymama. Az unoka folytatta a sort. Korán érő a barátnőm, tovább adta a géneket. 100 évvel ezelőtt nem volt divat hozzáadni a lányt 2félig kész" férfihoz. Kellett az egzisztencia, a munkahely, annyi pénz, hogy legalább bérelni tudjanak egy normális lakást, és fenn tudják tartani. Azt nyálas szájú 20 évesként általában nem tudta állni egy polgár fiú.

2013. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Egyszer nem írtad, hogy a barátoddal mennyire szeretitek egymást. Eltekinte a most még hatalmas korkülönbségtől ne azért akarj otthon elköltözni mert ott most nem jó, hanem mert imádjátok egymást! :) Ráadásul ne akard senkivel se eltartattni magad, mer bár ez most még kényelmes megoldásnak tűnik nehogy később márcsak a pénz tartson össze titeket. Ha komoly ez a kapcsolat akkor még tudsz várni az összeköltözéssel! Ne rontsd el ezzel..
2013. szept. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A többiek már mindent leírtak ..., de abban igaza van egyik válaszolónak, hogy a pasid miért nem áll a szüleid elé ha annyira akarja, hogy oda költözz?


A takarítással kapcsolatban pedig, miért nem csináltok programot, osszátok be ki mit csináljon. Mi ezt csináltuk a húgommal mikor akkorák voltunk mint te.

2013. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Elköltöztél vagy maradtál végül ?
2014. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!