Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha nem vagyok...

Normális, ha nem vagyok szomorú, pedig tudom, hogy meg fog halni egy eléggé közel álló ismerősöm 1-2 napon, max 1-2 héten belül?

Figyelt kérdés
A nagynéném egy nagyon különleges, pozitív, kitartó ember, rengeteg jó tanácsot kaptam tőle, teljesen más a felfogása, mint más embereknek, sokkal nyitottabb, erősebb volt, tett a saját és családja egészségére, érdeklődő volt. Nagyon szeretem őt, de sajnos 5 éve rákban szenved , ,ég is műtötték őt, állapota hullámzó volt, sokszor esett vissza, sokat szenvedett, volt már a poklok poklán is, de túlélte. Tavasszal egesz kól volt, de most myár végén megint nagyon visszaesett a rákba, múlt héten ment kemoterapiára, de nagyon le van gyengülve, amihez hozzátartozik, hogy férje (akivel közösen van egy 7 éves gyerekük) megcsalta őt, mert normális életet szeretett volna. Na, a lényeg, hogy most nagyon le van gyengülve, tegnap este be kellett vinni a kórházba, mert rosszul lett. Ma mondták az orvosok, hogy 1-2 napja, maximum 1-2 hete van már csak hátra. Igen, ledöbbentett a hír, és most is, ahogy írom, még mindig nem tudom felfogni, hogy már csak maximum 2 hét... De valahogy mégse támad kedvem sírni, nem érzem a szomorúságot, egyszerűen csak egy nyomást érzek, mintha a szívemben egy visszaszámláló óra ketyegne, és összeszorul a szívem, ha arra gondolok, lehet hogy holnap már meg is fog halni.. De nem érzem a szomorúságot, és ez ijesztő. Bár mar az elmúlt 5 évben annyiszor esett vissza a rákba, hogy annyiszor végiggondoltam, hogy mi lesz akkor, ha meghal.. És lehet, hogy az elmúlt 5 évben már lelkileg felkészültem rá? De mindenesetre felfogni még nem sikerült.. 1-2 nap... Max 1-2 hét.. Bizarr.. Nem értem, olyan furat érzek benn a szívemben... Inkabb csak hitetlenséget vagy nem is tudom, döbbenetet, ürességet.. Normalis ez? 15/l
2013. szept. 6. 16:36
 1/8 anonim válasza:

Valahol normális.....


A szìved vagy inkább az agyad mèlyèn tudod,hogy ha meghal az jobb neki.Akkor nem szenved tovább már.

Ha meghal akkor majd biztos sírni fogsz hidd el.De valahol meg is nyugszol,hogy vèget èrt a rossz időszak.

2013. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Mert még nem tudom felfogni,feldolgozni!Nem jutott el a tudatodik hogy mis is fog történni!Az idő múlásával majd feleszmélsz és majd akkor kitör belőled ami most még ott bennt maradt!
2013. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Vagy még nem tudod feldolgozni, vagy már feldolgoztad valamilyen szinten. 5 éve szenved a betegségtől, 10 éves korod óta azt látod, hogy beteg, és nagyjából tudod, mi fog történni.

Nekem, mielőtt meghalt volna a mamám, előtte már régóta beteg volt. Volt egy komolyabb rosszulléte, amikor azt hittem, meg fog halni. Sokat sírtam, gyakorlatilag éltében elsirattam. Azután hálistennek(bár valószínűleg neki ez nem volt olyan jó) jobban lett. Amikor viszont tényleg elment, sírtam ugyan, szomorú voltam. De rájöttem, hogy a gyász már hamarabb elkezdődött nálam. Azóta is eszembejut néha, és elszomorít. De nem akkor fájt igazán, mikor elment.

2013. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Távoli rokonom volt, nagymamám testvére. Nem tudok rokont, akit így szerettem volna (sokszor édesanyámnál is közelebb állt hozzám). Különleges ember volt. Tragikus hirtelenséggel elhunyt. Én meg emlékszem, ültem egy könyv felett, mikor elmondták, hogy meghalt. Azt mondtam, "rendben". És olvastam tovább. Még hetekig, hónapokig semmi nem történt bennem. Eltemették, elment. Évek teltek el. Ha eszembe jut, akár a tömött buszon képes vagyok elsírni magam, fáj a szívem érte, és már kijön, ami akkor annyira hátraszorult, mint ha nem is lett volna. Megmagyarázhatatlan, ki-hogyan reagál egy közeli szerettének halálára, kiszámíthatalan. A gyász eljön, csak nem akkor és úgy, ahogy te azt elvárnád magadtól. Idő kell.
2013. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 zabmester ***** válasza:
80%
Teljesen normális. Ahogy leírtad, inkább még csak a hitetlenséget, a döbbenetet érzed, szóval még magad sem hiszed el, hogy ez valóban meg fog történni, hiába mondták meg, hogy ez így lesz, olyan, mintha azt mondták volna, hogy holnaptól két Nap lesz az égen, ez is olyan valószínűtlen dolog most még a számodra. Majd ha megtörténik, akkor fog valósággá válni a számodra.
2013. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is fura. Mert ő nagyon sokat szenvedett, és ha rá gondoltam, mindig a rák jutott eszembe. És sokszor meséltem róla másoknak, hogy ő a rákos ismerősöm... És hogy már 5 éve rákos. És most fura, mert többé mar nem fog létezni. Mindig annyira kitartó volt, annyira küzdött a betegsége ellen, annyira nem akart meghalni. És most megis.. :(
2013. szept. 6. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem vagy szomorú, mert valahol azt várod, hogy majd megint az lesz, mint eddig, hogy azt hitted, meg fog halni és mégis túlélte :/
2014. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még szeptember 11-én meghalt.
2014. aug. 28. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!