Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem furcsa ez így egy kicsit?...

Nem furcsa ez így egy kicsit? Csak én érzem úgy hogy már most különbséget tesz a két gyerek között?

Figyelt kérdés
Van egy fiam két éves, anyósom imádja igaz nincs sok pénze de mindig vesz neki valami apróságot. Ami nagyon jól is esik. Most vagyok 29 hetes a második babával, és az eddigi hét hónap alatt jó ha kétszer érdeklődött iránta. Ma ott voltunk és mutatta mit vett a nagyobbnak. Nagyon szép dolgot örültem is neki jól esett. Aztán azt mondta akar még egyet venni, én meg naívan azt hittem a másik picinek mire megszületik. Erre kiderült hogy nem, a nagyobbnak azt is mire oviba megy. Félek tőle, hogy majd akkor is külömbséget fog tenni ha megszületett a kicsi, és hogy ez majd ellenségeskedést szül a két gyerek között. Úgy vagyok vele vagy kapjon mind a kettő vagy egyik se.
2013. szept. 7. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. Az első terhességben meg van a várakozás varázsa ahogy a másodiknak is csak az már nem olyan kitörő. A szeretett meg főleg nem pénzben/ajándékba kell mérni.
2013. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SzilKa ***** válasza:
100%
Szerintem csak az van, hogy egyelőre számára nem "kézzel fogható" a kistestvér. Miután megszületik, biztosan oda lesz a kicsiért is. Ne parázd túl.
2013. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a szeretetett nem pénzben mérik. S az is lehet hogy túl reagálom. Csak félek hogy nem így lesz, és ezt majd a két gyerek is megérzi. Jól esne ha néha néha a picit is emlegetné legalább olyan szinten hogy hogy vagytok.Ennyi az egész.
2013. szept. 7. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ne aggódj ezen. Egyszerűen az jobban szereti még most a fiad, mert őt ismeri 2 éve, vele vannak élményei. A kisebbik gyerek tulajdonképpen még nem is létezik számára, mivel csak annyit lát, hogy növekszik a hasad. Vele nem tud játszani, nem látja, nem beszélhet úgy hozzá, hogy arra mosolyogjon a gyerek vagy bármi. Majd ha megszületik és kézzel fogható lesz (jó, ez így gyerekre használva hülyén hangzik, de érted), akkor hidd el változik minden, meg fogja szeretni és neki is vesz dolgokat.
2013. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha így lesz ráérsz ezen akkor aggódni, minek előre aggódni valamin ami lehet 2-3 év múlva történik meg.
2013. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy pont a nagyobbat akarja most picit kényeztetni, nehogy féltékeny legyen. Nem is biztos, hogy rosszat tesz ezzel, a család most az új tesóra figyel, de valaki számára ő a kedvenc, biztosan jól esik neki. Ha már megszületett a tesó és minden a maga kerékvágásában halad, el fog ez is rendeződni, én nem látom vészesnek a soraid alapján a helyzetet.
2013. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van bizonyára csak kissé érzékenyebb vagyok. De biztos hogy minden rendeződni fog.
2013. szept. 8. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tesz különbséget. Neki egyelőre egy unokája van, természetes, hogy azt kényezteti. Terhesen nem olyan könnyű elfogadni, mert a második gyerek neked már ugyanolyan létező ember, mint a már megszületett fiúcska, érzed a rugdosását, stb., de nekünk nemterheseknek az még ott csak egy nagy pocak :) Ha megszületik a kicsi, akkor a nagyobbik érezheti úgy, hogy most háttérbe szorult, szerintem örülj neki, hogy a nagyi őt kényezteti, így nem lesz bűntudatod, ha a picivel többet kell törődnöd.
2013. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Most már biztosan megoldódott a probléma, de ha esetleg valaki hasonló helyzetben idetéved, akkor gondoljon arra is, hogy az anyós esetleg egy kicsit babonás. Ha az első gyereknek se vett semmit a születése előtt, akkor talán a kicsinek is csak azután fog venni.
2015. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!