Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis beszoktatás van a kislány...

Ovis beszoktatás van a kislányomnak is és furcsa számomra, hogy csak Ő a "problémás rosszcsont" a sok gyerek között?

Figyelt kérdés

Mikor elmegyek az oviból délelőtt Ő soha nem sír, vagy hisztizik. Tudja, hogy megyek majd érte ebéd után és ez így rendben is van a szemében!

De napközben van hogy butaságokat művel, amiket én nem érzek súlyosnak!

Pld. homokot szór a homokozóban a társa lábára, nem figyel oda mikor az óvónéni beszél hozzá -nehezebben oldódik szerintem csak.

DE! Tegnap volt szülői (ott hallottam, hogy kiről mit mondtak a szülei, meg közben is figyeltem (hogy kinek mit mondanak az óvónők), és kérdezgettem a lányomat is. Arra jutottam hogy, vagy vegytiszta jó gyerekek vannak rajta kívül vagy (egyelőre még csak)25-en a csoportjában(tiszta csoport 30 fős) vagy vmi nem "stimmel"! :) (Ja, alányom sem rossz gyerek, vagy izgága amúgy).

Esetleg később jön ki rajtuk majd a "rosszaság"???

Mondta ugyanis a lányom, hogy senki más nem szórt homokot a homokozóban a társa lábára, nem vett fel botot a kertben (amúgy ez az enyémnek sem volt szokása eddig)sőttt!! mindenki követte az óvónő utasításait... csak ő nem -olykor, olykor! :)


2013. szept. 5. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg nem rosszasag. :) labara kerul a homok... Na bumm ennyire nebantsviragokat ne neveljunk mar...

Majd ha gancsol verekszik rugdosodik ott a baj...

Az en fiam se fogadott szot senkinek az oviban... Az anyaknapi unnepen kitepte magat a sorbol felrohant a galeriara es hajigalta a szereplok es ovonok fejere a babaruhakat... 3 eves megunta ellenkezik... Ovonok nem tudtak mit kezdeni vele. nekem eleg volt a galeria ala allni es marha mergesen (rohogest elfojtva) ranezni...

2013. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

:) Na ez az! Számomra sem eget rengető bűn! Egyik sem! Azért volt az idézőjel is. De! úgy tűnt/tűnik, hogy mások semmi ilyesmit nem csinálnak! Ami számomra fura!

2013. szept. 5. 08:23
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nincs semmi baj a kislányoddal,valószínűleg játék terén könnyebben oldódik a többi gyerkőccel szemben,viszont az óvónőkkel szemben kicsit nehezebben.Nekem 2 fiam van,szóval lányokkal kapcsolatban nincs tapasztalatom,de pl. a nagyobbik annak idején 2 hónapig nem szólt senkihez és tojt az óvónők fejére is,ő sem figyelt mikor hozzá beszéltek.Csak egyedül játszott,nagyon lassan oldódott,de később már benne volt a csibészségekben is.Szóval szerintem minden gyereknél más,az meg,hogy ilyet csinál nem számít rosszaságnak,majd idővel megtanulja az ottani szokásokat,hogy mit szabad és mit nem.Amíg a homokot a másik gyereknek a lábára szórja és nem a szemébe dobja,meg a bottal nem üti az ovistársakat,addig szerintem nem kell nyugtalankodni ezeken az apróságokon.És ne ijedj meg a rosszaság is ragadni fog rá,de el kell magyarázni,hogy attól,hogy a másik gyerek ezt csinálja és neki nem szólnak érte,még nem szabad vagy nem helyes.Nálunk ha gond volt akkor mindig otthon megbeszéltük,hogy ott nem szabad vagy nem szokás így viselkedni,és amíg fennállt a probléma,addig minden reggel mikor mentünk az oviba elmondtam neki,hogy szeretném ha jól viselkedne,és a múltkori nem fordulna elő többet.Ez bevált nálunk.
2013. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon el vannak kényelmesedve az óvó nénik! Tisztelet a kivételnek,mert ismerek olyat aki otthon készíti el másnapra vagy esetleg az ünnepségekre a foglalkoztató anyagokat! De tudok olyat is /ez más nagy városban történt/ az új gyerek nagyon sírt a kisegítő megsimogatta a gyerek buksiját és megtörölte az orrocskáját,ezért az óvó nénik megdorgálták.Ilyet nem szabad tenni,nem szabad elkényeztetni a "beszoktató" kisgyereket. Természetesen vagy kétszer ez előfordult,azóta nem sír a gyermek és hálás szemmel néz a kisegítőre.Valahogy ezt nem tudom megérteni,hogy lehet némelyik egyén,akire egy gyámoltalan kis gyerek van bízva,ennyire kemény szívű. Az Anyukának meg a szemébe hízeleg,hogy nincsen semmi baj,nem sírt a gyermek.Undorító.
2013. dec. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!