Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Félek mindentől...

Mit csináljak? Félek mindentől, vele kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Több éve van egy párom, együtt voltam vele jóban-rosszban. Jelenleg külföldön dolgozik.

Vettünk autót, jegygyűrűt, és építkezünk, ami pontosabban azt jelenti hogy az mi vagyis én családi házam udvarán volt egy kis nyári konyha szerűség+ egy szoba, ehhez húzunk egy fürdőszobát ami már meg is van.Gondoltuk ott elleszünk amíg nem tudunk sajátra gyűjteni, na meg ha haza jön egészségesebb külön a szüleimtől, nem kellene osztozni a konyhán, a fürdőn kicsit szabadabbak lehetnénk.

Eddig szép és jó volt minden ha most arra gondolok hogy mennyi tervünk van nagyon jó érzés.

Csak most jelenleg van egy hullámvölgy az életemben, a párom, akit eddig tiszta szívből szerettem, sosem tudtam nélküle elképzelni az életem. Megváltozott, keveset foglalkozik velem, ha itthon van nem ölelget szeretget babusgat, pedig dupla vagy akár tripla annyira kellene mint más kapcsolatban hisz nekünk ott a táv.

Szóval szeretem, de kezd nem az igazi lenni. Félek szakítani is, egyrészt mert nem hiszem hogy később vissza tudnánk táncolni, meg felesleges is volna, na é félek a szüleitől, testvéreitől is.

Engem ők állandóan ágrus tekintettekkel pásztáznak ami zavaró!

Félek hogyha most, vagy később is szakítanánk, az volna hogy kihasználtam, vagy bármi. Félek hogy az utcán megvernének, vagy hasonló dolgok. Félnék ki menni az utcára ezt már tudom. Nem követtem el semmit, csak azt hogy lehet kiszerettem az ő tesójukból vagy gyermekéből!

Egy kapcsolat szerintem két emberen múlik, ugyan így romlik is el.

Sajnálom azt hogy a párom nem képes ha haza jön 4 napra, mint, mert ez tette be a kaput hogy este nem moss fogat, úgy akar velem csókolózni. Nekem kell könyörögnöm hogy menjen fodrászhoz. Ilyen kis apróságok amik zavarnak, nem tesz azért hogy vonzó sármos férfi legyen, hisz nem csak a nő feladata jól kinézni.

A család miatt csak annyi a gond, hogy félig roma származású a párom. Szóval elég sokan vannak a családban


2013. szept. 10. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáltad már megbeszélni a pároddal, hogy mi nem tetszik neked? Kommunkiáció nélkül nem fog menni.
2013. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezt így már neki is elmondtad?

A párodtól is tartasz?

2013. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég összetett a dolog. Lépésről lépésre haladj a megoldásban előre. Először is az a legfontosabb, hogy te szeret-e még a párod, vele akarsz-e maradni, el tudod-e azt képzelni, hogy vele éled le az életed. Ha magadban minden tiszta, csak akkor tudsz helyesen cselekedni. Ha úgy gondolod már nem akarod őt, akkor minél hamarabb el kell neki ezt mondani és szakítani kell vele, hogy mindketten élhessétek az életet. A család meg ha bele is szól, vagy neked szóvá teszi, nem kell velük foglalkozni. Ne menj bele vitába, maradj higgadt, és akkor nem szabadulnak el az indulatok. Majd lenyugszanak ők is.

Ha viszont szereted, és akarod őt, akkor ülj le vele négyszemközt, nyugodtan és őszintén mond el neki, hogy megváltozott sokminen, ami neked nem esik jól és szeretnéd ha mindketten dolgoznátok azon, hogy jól működjenek a dolgok. Mond el neki, hogy elhanyagol téged és a kapcsolatotokat és magát is elhanyagolja. Én simán elmondanám azt is, hogy hogyan élvezhetném vele a csókolózást, amikor nem ápolja a fogait? Fordított esetben ő hogyan viselné ezt? Elég kínos téma, de ha nem vagy vele nyílt, akkor magától tuti nem fog változni. Persze annak is meg lehet az oka, hogy miért nem foglalkozik veled és a külsejével, ki kell deríteni miért érdektelen. Azt is megkérdezheted, hogy ő szerinte te min változtass, vagy neki van-e valami óhaja, ilyesmi... Magyarul ezeket a dolgokat meg kell beszélni.

2013. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első kérdés: a befektetett összegből valamennyit vissza tudsz neki adni? ha igen, akkor ne félj szakítani.


Második kérdés: mi az hogy félsz hogy elvernek a rokonok? Ha ilyen helyen élsz, nem mondták a szüleid hogy ne kezdj a pasival mert veszélyes? De magadtól is lehetne annyi eszed hogy nem vagy együtt olyan pasival akitől nem tudsz megszabadulni...

De ha már ez így felmerült számodra, hogy ha úgy döntesz, hogy véget vetsz a kapcsolatnak, és ezért jogosan úgy érzed hogy félned kell az utcán, akkor mihamarabb szakíts vele, mielőtt összeházasodtok és ne adj isten gyerek születik, mert akkor aztán véged.


Szóval ha valóban félned kell tőle, akkor azonnal szakíts vele, vagy legalábbis amint lehet. Nem kell mondani hogy miért, vagy csak ráfogod hogy azért mert úgy érzed ő már nem szeret úgy mint előtte. És ne engedd hogy visszakönyörögje magát. Valamennyi pénzt vissza is kell neki adnod. És ha nagyon olyan a helyzet, pár hónapra költözz el, más város, más munkahely, amíg lecsillapodnak a kedélyek.

Vagy eléred hogy ő szakítson veled, de ahhoz találnod kell egy másik nőt aki kikezd vele. Ez azért komplikáltabb megoldás.

2013. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy van neki valakije, vagy kipipált, megszerzett, nem teper.

Az, hogy a családja megver az utcán, az kiakasztó.

Nem mondok többet. Szerintem hagyd el mielőbb.

2013. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!