Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam a páromnak még...

Hogy mondjam a páromnak még egyszer mit várok a közös jövővel kapcsolatban, úgy hogy ne érezze zsarolásnak?

Figyelt kérdés

Párom már egyszer volt házas, így a házasság téma sokáig tabu volt. Egyszer egy össze kapásunk után én elmondtam neki, hogy én nem szeretném úgy leélni az életemet, hogy nem vagyok a felesége, nekem úgy az igazi egy család, ha házasság van és utána úgy jön a baba.

Akkor az mondta, hogy megérti, ő nem is mondta azt soha, hogy nem akar újra nősülni, ha arról van szó, csak nem akar még egy akkora lagzit csapni.


Azóta eltelt már jó néhány hónap, de semmi változás, azóta szóba se jött a téma.

Viszont egyre jobban bennem van az, hogy én nem akarok olyan kapcsolatban élni, ahol csak barátnő vagyok, ennél én többre vágyom és ha ez a kapcsolat nem jut el odáig, akkor nem egy a mi utunk... Így viszont nem szeretném húzni az időt, hiába szeretem őt, de valahova mozdulni kell a kapcsolatunknak.


Szerintetek így hónapok elteltével felhozzam neki újra a témát, hogy mi lesz velünk a jövőben, mi az elképzelése?

Nem akarom, hogy az az érzés legyen benne, hogy ráerőszakolom magam és erőszakból vegyen el. Azt akarom, hogy saját akaratából döntsön úgy.


2013. aug. 27. 22:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem érzem gáznak, ha feldobod újra a kérdést, és elmagyarázod neki, hogy ez mennyire fontos neked. Ha szeretitek egymást, és okosan kezelitek a kérdést, akkor remélhetőleg sikerül megegyezésre jutnotok. :)
2013. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Azért azt sztem is megérdeklődhetnéd, hogy érik-e benne a gondolat, tervezi-e, és nagyjából mikorra várható (természetesen nem dátumra pontosan) szorosabbra fűzni a kapcsolatot.

Bár én azt érzem a leírtakból, hogy tőle akár pár év is simán elmúlhat...

2013. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is meg kéne még egyszer kérdezni, vagy legalább puhatolózni. Az én párom ugyanezt csinálta, de én ráuntam a kérdezgetésre, ő ezután magától csak 3 év múltán hozta szóba.
2013. aug. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem irod, h hany evesek vagytok es miotta vagytok egyutt. Miotta laktok egyutt?
2013. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Igen!


Én is azt érzem a párodon,hogy leígérte neked a csillagokat is az égről,csak hogy hallgass,nyugodj meg,remélve,hogy jó darabig nem hozod fel neki újra a témát.....


láthatólag ő nem úgy tervezget,mint ahogy te...

sztem ez kicsit ciki,én nőként megalázónak tartanám,ha nekem kéne folyton erőszakoskodnom,kuncsorognom hogy "hééé!

mikor veszel már el végre??"

2013. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"sztem ez kicsit ciki,én nőként megalázónak tartanám,ha nekem kéne folyton erőszakoskodnom,kuncsorognom hogy "hééé!

mikor veszel már el végre??" "

Ja, a gondolatolvasás sokkal jobb, de keveseknek megy sajnos.

2013. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

tegnap 23:48


Kicsit el vagy tévedve!

Nem a gondolatolvasásról van szó,hanem arról,hogy ha már egyszer megemlítem neki a dolgot,és rábólint,akkor tegyen is a dolog érdekében,vagy álljon oda elém,és mondja meg hogy "nem,én még sokáig nem tervezem édes,nem tudom mikor szeretnélek elvenni,fogadd el!"


Csak sajnos sokan a nőket szidják,de a pasik se valmami egyenesek,sokszor.....

2013. aug. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Csak sajnos sokan a nőket szidják,de a pasik se valmami egyenesek,sokszor....."

Szerintem ez rohadtul nem nemfüggő, inkább jellem kérdése. :)

Mindegy, fenntartom, hogy a kérdezőnek beszélnie kéne a barátjával, és megpróbálniuk megegyezni abban, hogy milyen közös jövőt tartanának mindketten elfogadhatónak. Tényleg nem mindegy pl., hogy mióta ismerik egymást. Mert ha 4 hónapja vannak együtt, akkor ok, hogy a csaj házassági szándékát idejében jelezte ;), de megértem, ha a srác meg várna még 1-2 évet vele...nincs rosszabb egy elsietett házasságnál szerintem.

2013. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

de a pasik se valami egyenesek,sokszor...


mivel hozzátettem azt hogy "se",nem mondtam hogy nem függő....

2013. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szóval nem csak kiemelni kéne 81%-os amit írok,értelmezni is....de sztem is mindegy! :)
2013. aug. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!