Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú, kiégett kapcsolatban...

Hosszú, kiégett kapcsolatban élek, mindketten boldogtalanok vagyunk, DE közös a lakásunk (hitel is), van egy 20 hónapos kisfiunk, és a szüleim nyomása, hogy ha már gyerek van, akkor együtt KELL maradni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk együtt, tele hullámheggyel-völggyel. Most már látom, régen szét kellett volna mennünk, de utólag okos az ember... Mielőtt megköveztek, hogy miért szültem gyereket: azért, mert amikor teherbe estem, jó volt minden (vagy akkor úgy éreztem). Most már hosszú hónapok óta gyakorlatilag csak élünk egymás mellett. Úgy érzem, már nem szeretem a páromat. Önzőség, ha boldogságra vágyom? Hiszen mindenem megvan, mégis boldogtalan vagyok.

Azt nézzem, hogy a gyereknek mindene meglegyen vagy inkább, hogy nyugi legyen körülötte? Nem a pénzéért vagyok a párommal!!! Persze könnyebb együtt, de nem mindenáron!


2013. szept. 6. 14:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
és a szüleim nyomása, hogy ha már gyerek van, akkor együtt KELL maradni. - Hány éves vagy? 5?
2013. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem 5! DE a lakást úgy tudtuk anno megvásárolni, hogy anyukámék háza a fedezet, így aztán ha megemlítem, hogy én nem akarok így tovább élni, akkor ezt az orrom alá is dörgölik. Ezért persze van egy nagy adag lelkiismeret furdalásom is. Talán jobb lett volna, ha akkor azt mondják, hogy bocs, de nem zálogosítom el a házam. Ők akkor csak jót akartak
2013. szept. 6. 14:59
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Ezért nem kell a szülőktől függeni.

Amúgy lakás elad, pénzt elfelezni és kész. Vagy szenvedj, mint annyi nőtársad tesz és siránkozz.

2013. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ők úgy gondolják, hogy ha szétmegyünk, elúszik minden. Hiába mondom, hogy a hitelt továbbra is közösen fizetnénk.
2013. szept. 6. 15:00
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
Válás vagyonmegosztással és tartozás megosztással.
2013. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
És mit csinálsz akkor, ha a párod majd nem fizeti a saját részét ?
2013. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
6-os: hát én is ezt kérdezem magamtól! Gondolom, van ennek jogi útja is.
2013. szept. 6. 15:06
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
A kérdésedben még azt írtad, a szüleid a gyerekre fogják hogy együtt kell maradni, itt meg már a ház elúszásról vakerálsz! Végülis mindegyis, mert mind2 indok faxság! Nem igaz nincs egy önálló véleményed, és egy határozott fellépésed a saját és a gyermeked érdekében!
2013. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Csak egyet jegyezz meg: ha a szülei nem boldogok, egy gyerek sem lesz sosem az, hiába van "nyugi" és hiába van meg mindene! Nem hülye ő. Később sokkal jobban nyomot hagy benne az, ha ezért áldozod fel a boldogságotokat (egy látszatért), mint ha most elválsz.
2013. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Biztos függ anyucitól/apucitól és menekült egy másik függéshez: a férjéhez, most meg a gyerek miatt nem akar válni. TIPIKUS!
2013. szept. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!