Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zárjuk ki az érzelmeket az...

Zárjuk ki az érzelmeket az üzletből? Vagy ne? Kérlek írjatok véleményt!

Figyelt kérdés

Van egy pár. Egy cégnél, egy irodában dolgoznak ingatlan értékesítésben. (Két fő feladat van a munkában: (1-es),felhívni hirdető tulajokat, hogy segíthetsz e neki, aztán megbízási szerződést írni vele, és hirdetni a lakását. (2-es), hirdetni sok lakást, és ha hív egy vevőjelölt, megmutatni neki pár lakást, segíteni neki a döntésben, vételi ajánlatot íratni vele. Na ezek után jön az adásvétel, és a lóvé NEKÜNK. Ha az (1-es) és a (2-es) részt is te csináltad, akkor egy bizonyos összeg, ha csak az egyiket, akkor annak a fele jár)

A KÉRDÉS: Ha a pár egyik embere kilép a cégtől, és megkérik a főnököt hogy a megbízásait(1-es) adják át a párjának, így történik, és a még ott dolgozó fél elad egy lakást ezek közül (2-es) AKKOR ODAADJA A PÉNZ FELÉT A PÁRJÁNAK??? Vagy ne, mert habár ő is dolgozott vele, de már nincs a cégnél, így nem jár?



2013. szept. 11. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha erős érzelmek, stabil kapcsolat van, akkor nincs enyém-tiéd, így a kérdés sem merül fel.

Ha van még enyém-tiéd, akkor viszont ez nem érzelem, hanem üzlet, marad a munkaszerződés és jog. Aszerint járj el, amit ezek mondanak!

2013. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Elméletileg nem kell odaadni, már nincs a cégnél, így nem jár neki.

Gyakorlatilag meg jófejségből, ha adott kapcsolat van olyan komoly és bensőséges, akkor miért ne?

2013. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ha még dolgozott vele, akkor neki jár, nem másnak.


Jó példa erre, hogy én állami cégnél dolgoztam, de júliusban kiléptem. Mivel a júliusi fizetésem elszúrták és kevesebbet kaptam, ezért augusztusban megkaptam a maradék pénzt és a fizetési papíromat.

Mert hivatalosan én megdolgoztam azért a pénzért, mikor ott dolgoztam és attól, hogy augusztusban már nem dolgoztam ott, mégis akkor kaptam meg a maradék 1 napi béremet (független, hogy ők szúrták el).

2013. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ha te átadod a munkát valakinek(mindegy, hogy párod, kollégád, barátod) azt azért teszed mert tudod, hogy olyan munkát adsz oda amiböl neki nyeresége lehet, és inkább neki adod mint egy idegennek.

Ekkor én nem várnék el érte pénzt, mert nem pénzért adod hanem mert vagy idegennek adod vagy valakivel akit ismersz jót teszel.

2013. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Hivatalosan ha már nem dolgozik ott, akkor búcsút inthet az ő részének.

A még ott dolgozó fél megkapta az ügyeit, így ő többet kap.

DE!

Mivel ők egy pár, együtt ének (gondolom), vagyoni közösség (gondolom, hacsak nem külön kasszán vannak) stb. így teljesen mindegy, hiszen úgyis egy helyre megy a pénz.


Hol itt a bibi?

2013. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Itt egy párról van szó. A megkeresett pénz közös, hiszen közösen élünk belőle. Akkor nem mindegy ki viszi haza?
2013. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Együtt élünk, de külön kasszán vagyunk. Tehát: a megkeresett pénz egy része megy a közösbe (rezsi, albérlet, kaja) a többi teljesen saját!!

Köszönöm az eddigi, és a további véleményeket is!!

2013. szept. 11. 14:36
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez durva. Én tuti nem tudnék ilyen enyém-tied-övé módon osztozkodni, pedig én keresek többet. Persze ahány ház, annyi szokás.


A kérdésre válaszolva pedig akkor azé a pénz, akinek a cég utalta. Ha csak egy sima kolléga lép ki, akkor is átküldenéd neki a pénzed? Szóval akkor így ne add oda.

2013. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha volt vele melója,úgy lenne korrekt,hogy azt a részt megkapja,ha hivatalosan nem is tarthat rá igényt.De ha neked fáj odaadni,ne tedd,csak ha nem sajnálod tőle.
2013. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy oldanám meg, hogy ez a pénz menjen arra, hogy közösen elmenjünk nyaralni, vagy vegyünk belőle valami olyat, amire mindketten régóta vágytunk.
2013. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!