Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni anyukám...

Hogyan tudnék segíteni anyukámnak? (többi lent) Légyszi minél több véleményt.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Anyukámmal élek 1 elég kis faluban. Apukám meghalt 9 éve,a bátyám tavaj májusban talált munkát Kecskeméten,azóta ott él.Én jövőre fogok érettségizni.A baj az, hogy elég nehézkesen tudunk megélni, mivel anya munkahelyén télen (szóval kb 3-4 hónapig) nincs meló. olyan november-december környékén megszűnik és majd csak áprilisban kezdődik. És hát ugye jön a tél,fizetése nincs, így felhalmozódik rengeteg adósság,jönnek a felszólító levelek stb. Áprilistól novemberig nagyjából helyrejövünk anyagilag, de utána megint kezdődik elölről, és évről évre rosszabb. A bátyám néha tud adni kb 10ezret,de neki is fizetni kell a rezsit meg mindent, és anya sem szívesen kér tőle.


Na most, a kérdésem az lenne,hogy hogyan tudnék anyának segíteni? Nyári meló ki van zárva, mert 1 az h nincs, 2 meg az h nyáron én végzem a házimelót (takarítás,főzés,kertben amit tudok megcsinálgatom) hogy legalább azt ne kelljen még munka után hulla fáradtan csinálnia. :/

Gondolkodtam esetleg valami internetes "vállalkozáson" vagy vmin, de nem igazán van ötletem és nem is nagyon értek az ilyesmihez.

Légyszi írjatok valami tippet, mert nagyon rosszul érzem magam emiatt. Mikor látom h idegeskedik meg minden, csak koloncnak érzem magam, ráadásul sokszor van olyan, h gondolkodik az anyagiakon, és felidegesíti magát és olyankor nem igazán lehet hozzá szólni mert "kiabál". Persze tudom h nem rám mérges meg minden, de akkor is rossz ezt nézni. :/


(bocsi, ha hosszúra sikeredett)



2013. ápr. 13. 13:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%

18 évesen azért ha nagyon akarnál eltudnál menni napszámba dolgozni. Azt hogy otthon takarítani,főzni és a kertet műveled, meg lehet csinálni munka mellett is. Sokan munka mellett csinálják ezt. Pl: Én is dolgozom majd meló után főzök, mosok, takarítok, és ha van a kertben mit csinálni akkor ketten megcsináljuk. Ti is megbeszélhetitek hogy ha dolgozol akkor az otthoni munkát is ketten csináljátok..

Mindent csak akarni kell..

2013. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
ha van a közelben nagyobb város, vagy legalább könnyen el tudsz oda jutni, akkor ott nézz szét, hogy van-e valami lehetőség(meki stb). nekem viszonylag sok osztálytáram dolgozott iskola mellett is(az egyiknek pl muszáj is volt, mert az anyja nem finanszírozott neki semmit kb 16 éves kora óta. ha kellett neki valami megvette a fizuból). meg lehet mindent oldani csak időbeosztás kérdése.
2013. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

"Én jövőre fogok érettségizni."

Ergo idén nyáron leszek 17...

És amint írtam, nincs a környéken munkalehetőség, max a TESCO-ba (ami tőlem 30km-re lévő városban van) árufeltöltőnek, viszont oda délután kellene menni és éjszaka vagy hajnalban hazajönni. Ezt viszont nem tudom megoldani.


Másrészt nem lehurrogást kértem, meg "ha akarnád,megoldanád" válaszokat. szeretném megoldani, viszont nehéz úgy, h nincs semmi segítség. Anyát a nagyszülei nevelték (szóval már rég halottak), van 1 tesója aki szegényebb mint mi, meg itt van apum anyja aki egy sz*rkeverő vénasszony, akit mindenki utál a faluban és esze ágában nincs segíteni...

2013. ápr. 13. 13:54
 4/36 A kérdező kommentje:

2.-nak

Igen, próbálok olyan melót keresni, amire nem este 4-5-re kell menni,csak sajna nem nagyon van. :/

Mert ugye nem egy nagyvárosról beszélünk, és azt meg nem vállalom be, hogy elmenjek 1 lepukkant szórakozóhelyre pultosnak...

2013. ápr. 13. 13:56
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg azt meg lehetne próbálni, ha nem is pénzért, hogy más háztartásokba besegítenél. Öregeknél pl házimunka, vagy kertészkedés, udvarfelásás, gazolás ilyesmi. És mondjuk fizetnének étellel (tojás, hús..amijük van) Így amit ilyen kajákra költenétek pénzt, az megmaradna.
2013. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád novembertől áprilisig nem tud valamilyen állást vállalni?

Te a magad részéről esetleg telemarketinges munkát vállalhatnál, azt lehet otthonról is végezni. Esetleg borítékolás vagy ilyesmi.

Ha jó vagy valamilyen tantárgyból akkor korrepetálhatsz alsósokat vagy általános iskolásokat, ha a nyelv az erősséged, kisebb fordításokat is bevállalhatsz.


Én 11.-es koromtól így kerestem pénzt és most az egyetem mellett is korrepetálok angolból fiatalabbakat. :-)

2013. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mást választ nem fogsz kapni. A te eseted nem egyedi. Sokan élnek úgy hogy nincs segítség mégis megtudják oldani.

Oké.. Nem tudsz elmenni dolgozni mert nincs hova. (a korod nem akadály, a barátnőm 16 éves kora óta dolgozik nyáron) akkor a kertben ültess olyan zöldségeket amik télen nagyon jól jöhetnek. Pl: krumplit, répát, borsót, babot. Télen ha nincs pénzforrás, legalább zöldség lesz amit lehet főzni, így a kajáért még fizetni sem kell.. Vegyetek napos csibét, és ha úgyis otthon vagy neveljétek. Így lesz tojás, és hús is néha.. Szóval a kaja megoldható ha megfelelő dolgokat ültettek. Csak erre se mond azt hogy nem lehet, mert rengetegen így oldják meg a telet. Nyáron készülnek rá..

2013. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
90%
Ja valamint ha jó a kézügyességed, akkor csinálhatnál ékszereket, esetleg festhetnél, kreatívkodhatnál stb. Facebookon rengeteg ilyen DIY eladós oldal van, bepróbálkozhatsz ezzel is.
2013. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Anyukád mondjuk miért nem megy el valahová novembertől áprilisig? 4 hónapon keresztül otthon ül és várja a csodát?
2013. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%

1.Szerintem regisztrálj anyud e-mail címével meg adataival a blogspot.com-ra és írj blogot valamiről,akár az életetekről is írhatnál..na és akkor ott van az egyik bevételi lehetőség(ADSENSE),hogy különböző hirdetéseket kiraksz a blogodra,és innen is jön egy-két ezer forint.

2.Lehet spórolni úgy is,hogy egypár ruhát eladsz,ami már nem kell neked vagy nem kell anyudnak.Ebből is összejön egypár ezer forint.

3.Vállalj ismerősnél házimunkát,vagy babysitterkedj,vagy valamit találj melót,hirdesd itt a neten,hogy munkát vállalnál!


Kb. ennyi lehetőséged van segíteni anyudnak.

2013. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!