Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne elkerülni a...

Hogy lehetne elkerülni a papucs jelzőt a családtagoktól, barátoktól?

Figyelt kérdés

Mindig megkapom, h mert a menyasszonyom dönt a kérdésekben, de ez nem így van.

Szal nekem is vannak terveim az elkövetkező 10 évre, de én nem hangoztatom őket, nem beszélek róla, mert ugye messze van még.

Menyasszonyom viszont jobban szereti, ugye mint a nők az ilyen témát, így totál úgy tűnik, h csak bólogatok...



2013. szept. 13. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elmondhatod, hogy az igazán fontos kérdésekbe te is beleszólsz. Azonban van sok dolog, ami számodra apróság, részletkérdés, de egy nőnek fontos. Na, abban hagyod, hogy a nő döntsön, mert ez nekik fontos és te szeretsz így bánni a számodra fontos nővel. Mindenki tudja, hogy kis túlzással talán, de egy férfinek elég egy öltöny, aztán abba megy esküvőre, temetésre, tárgyalásra. Egy nőnek meg kell ezer ruha, az sem elég.

Ha egy ilyen frappáns válasz mégsem elég neked vagy nekik, akkor találj ki valamit, amiben látványosan te fogsz dönteni. Lehet ez egy jegygyűrű kinézetnének eldöntése is akár,legalábbis ami a vétójogot illeti :). De lehet, hogy zárkózottnak találnak és nőiesen kíváncsiak a terveidre, amiről aztán csacsoghatnak, kibeszélhetnek, kritizálhatnak és majd jól kitalálják helyetted, hogy ne úgy legyen.

2013. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Téged amúgy miért is érdekel, hogy más mit mond?


Egyébként ha zavar, csak közöld velük, hogy már otthon megbeszéltétek a választottaddal, egyetértetek a témában, ennyi. Ezen nincs semmi szégyellnivaló, aki emiatt lepapucsoz, az hülye.

2013. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudnátok elkerülni, ha megkéred a menyasszonyodat, hogy ha a döntéseitekről mesél bárkinek is, akkor ne a saját nevében beszéljen, hanem többes számban:


"Megbeszéltük a Pistivel, hogy ezt, meg azt szeretnénk. Pistivel eldöntöttük, hogy ezt, meg azt tesszük".

2013. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem hangoztatod, nem beszélsz róla?

De gondolkozni szoktál róla, vagy azt sem, mert ugye messze van még?

2013. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most papucsnak érzed magad, vagy a papucs jelzőt használják rád? Mert nem írtad, hogy azzal illetnének.


Menyasszonyodnak szólj nyugodtan, hogy ne teregesse ki ennyire a magánéleteteket.

2013. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van önbizalmad, tartásod és magabiztos vagy, valamint valójában nem mindenre rábólintasz, csak hagyod tervezgetni, ábrándozni, az nem baj, akkor nem vagy papucs. Nálunk sok dologban döntök én, ami a férjemet hidegen hagyja ( pl. milyen színű legyen a fal, az új kanapé...stb.) A nagy dolgokban viszont közösen döntünk, és megbeszéljük a dolgokat. Attól még, hogy nem "az asszonynak a konyhában a helye és kussoljon, én vagyok az úr"típusú férfi, még nem papucs, így sokkal inkább tisztelem és szeretem.
2013. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat!

A megfogalmazós ötlet jó.

Annyi az egész, h dolgozok rgy helyen, közben fősulizok.

Ha meg van a suli át akarok kerülni ahhoz a céghez, ahová bedolgoztam.

Ott szakmailag jobban tudok fejlődni, majd pluszban még egy diplomával le akarok kerülni egy kisebbhez főnöknek.

Ehhez meg kell a költözés.

Lényegében ezért vagyok papucs, mert mindenki azt hallja, h csajom mondja többesszámban, h ide meg oda költözünk...

2013. szept. 13. 12:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen barát, vagy családtag az, aki a tények pontos ismerete nélkül egyszerűen csak lepapucsoz? Biztos nagyon bosszantó, de én nem biztos, hogy adnék a véleményükre. Kérd meg a barátnődet, hogy egy kicsit másképp kommunikálja a terveiteket. Biztosan nem direkt csinálja, amiért úgy tűnik, hogy ő dönt. Ha már többes számban fogalmaz, sokat javít a helyzeten. Elég céltudatos vagy, nem gondolnám, hogy papucs. Most még csak tervek vannak, de ha bejönnek, akkor utána azzal is el lehet dicsekedni, hogy a te karriered érdekében költöztetek. Az a helyzet pedig messze áll a papucsoskodástól. Utólag úgyis minden kiderül. Addig meg ne érdekeljenek a kritikák.
2013. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani, le kell állítani őket keményen. Mindenki foglalkozzon a saját dolgával. Ha valami nem tetszik, arrébb lehet ballagni. Nem csak ebben a kérdésben, hanem bármiben. Egy kapcsolatba nem kell, hogy kívülállók beleszóljanak.
2013. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok férfi ugratja ezzel a papucs-dologgal a házas, illetve párkapcsolatban lévő haverjait, barátait.

Az én páromat is piszkálják ilyennel, de szó sincs róla. Ha nem érzed magad papucsnak, akkor csak nevess egyet vagy vágj vissza valami poénos dologgal te is.

2013. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!