Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted miért hagyja valaki,...

Szerinted miért hagyja valaki, hogy ennyire papucs legyen?

Figyelt kérdés

Az öcsémet a barátnője teljesen papucsként kezeli ő meg hagyja is.Engem ez nem is érdekelne mert az ő dolguk,de engem is érint.

Én már nem élek a szüleimmel,de öcsém és a barátnője rendszeresen ott vannak, és a szüleimnek nem sok pénzük van de ezzel nem foglalkozik öcsém barátnője pedig a szüleimnek még öcsémet is nehéz eltartaniuk nemhogy a lányt is.

Na meg öcsém soha nem mer nemet mondani a lánynak, benzinre alig van pénz a kocsiba ennek ellenére furikázza a barátnőjét akárhová.Néha fizet neki benzinre, de az utóbbi időben egyáltalán nem.Többek között hazaszokta vinni és elég messze lakik tőlünk sok benzin elmegy vele, de volt,hogy én megkértem öcsémet,hogy vigyen haza (alig 1 km-re lakom a házunktól) és nem vitt haza mert nekem mer nemet mondani,de a barátnőjét meg 10 km-es távon is fuvarozza mert neki nem meri azt mondani,hogy nem.

A barátnője családja pedig elég zűrös így nem szeret otthon lenni és ezért van mindig nálunk, van,hogy hetekig haza sem megy.Egyébként rendes a lány, szóval nem bunkó meg semmi csak nem vesz észre olyan dolgokat amit jó lenne ha észrevenne, például,hogy nem bírjuk eltartani őt is pluszba.

De például öcsém egyszer megkérdezte, MEGKÉRDEZTE,hogy mikor megy haza (1 hét után) és megsértődött, hogy miért azt akarod,hogy hazamenjek meg stb....persze annyira nem sértődött meg,hogy összecsomagoljon és hazamenjen.

Ráadásul itt nem is a lánnyal van a baj hanem sokkal inkább öcsémmel mert nem mer szólni az ellen ami nem tetszik neki...a szüleim meg nem akarnak beleszólni mert örülnek,hogy van barátnője és ők meg nem akarnak elrontani semmit sem így csak néha mondják öcsémnek,hogy ez meg az nem lesz így jó,de az utóbbi időben öcsém is inkább megsértődik ha szólnak neki,minthogy tenne valamit.

Még azt leírom,hogy a a kereszt szüleinktől kaptunk 100 ezer forintot (50-50) és öcsémnek adták oda mert én nem voltam otthon de tudtam,hogy adtak pénzt és mikor elmentem érte mondta,hogy bocs elköltöttük majd ha megy dolgozni visszaadja.Mert a barátnőjével mentek vásárolni és ketten szépen elverték a pénzt (ahelyett,hogy a szüleimnek is adtak volna ....)

Beszélni nem lehet velük mert mindkettőnek az a védekezése,hogy megsértődik és nem változik semmi.


2012. szept. 2. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Itt nem az öcséd a papucs, hanem a szüleitek.
2012. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ők szólnának akkor biztos,hogy nem jönne többet a lány és szétmennének mert mindketten besértődnének.
2012. szept. 2. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem mer szólni, hanem szerelmes. Ez egy idő után elmúlik, főleg ha tinik, csak addig csődbe mentek...a szüleidnek kellene lennie annyi eszüknek, hogy tudják ez nem tipikus tartós kapcsolat ezért nem kellene megengedni a dolgokat. A csaj csak örül, hogy végre nem kell otthon lennie ( hidd el tudom milyen euforikus érzés ha nem kell a terrorba hazamenned, a józan eszed is elmegy...) és ezt ugye engedik is. Megértem mindkét felet, csak sajnos így nem juttok soha előbbre. Kompromisszumot kellene kötni, valamit valamiért alapon, pl ha nem is tud fizetni a csajszi legalább segítsen be az ott lakásért dolgokba...
2012. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ui. Ha szétmennének a besértődéstől akkor meg amúgy is szétmennek az első komolyabb gondoknál. Mint írtam, nem tartós ez ,az nem ebben a korban kezdődik...
2012. szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,gondolom lány vagy te is.

Nálunk ugyanez van,az öcsémnek mindent megengedtek,többek között azt is,hogy szinte pisis fejjel barátnőt tartson,aki állandóan anyuék nyakán lóg.Mi nekünk meg azt sem engedték meg,hogy otthon lakjunk,azt mondták "van barátod,költözz oda", nem hogy ott aludjunk közösen...!Sosem volt ilyen,bezzeg az öcsém barátnőjét szószerint eltartják.Én is sokszor szóltam,mindig az volt a válasz: "most mit tudjunk csinálni".Én biztosan nem engedném meg,van neki anyja,tartsa el ő,csakhogy öcsém barátnője is menekül otthonról.

És ha majd átmegyek a szülői otthonba,majd én kérdezzem meg,hogy mehetek e,vagy leülhetek,ugyanis megboldogult nagyanyám részét teljesen elfoglalták.

2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

#1 válaszolóval értek egyet.

Meg akkor mit vársz? Nincs más megoldás.. Valakinek szólnia kell, ha nem akarod hogy tönkremenjen a család anyagilag.

És ha a csaj nem bírja megérteni hogy ez így nem megy és besértődik, szakítanak akkor ez van. Ha emiatt szétmennek akkor amúgy sem volt jó a kapcsolatuk.

És szerintem neked kéne felvilágosítani őket, ha már a szüleid nem teszik.

2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

18 évesek.

A kapcsolat szerintem sem lesz tartós, igazából azt sem tudom megmondani mióta vannak együtt, talán 4 max 5 hónapja, és egyértelmű,hogy a csaj miért nem akar hazamenni,ezt megértjük, de pl anyukám olyan ember aki mindenkiben a jót látja és a világért sem akarna senkit sem megsérteni, ha szétmennének akkor magát hibáztatná....apukám meg...ha van sör minden jó.

2012. szept. 2. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Magát hibáztatná ha szétmennének? Én örülnék a helyében, hogy egyel kevesebb problémám és egyel kevesebb éhes száj van akire főznöm kell! Hülye egy helyzet de tudod ők direkt hagyják, hogy ez megtörténjen. Remélhetőleg később nem lesz a csaj pofátlanabb, mert ez szokott következni ha nem állítja le valaki időben...
2012. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!