Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után várható el...

Mennyi idő után várható el jogosan, hogy komolyabbra forduljon egy kapcsolat, eljegyzés, házasság?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után gondolkodnátok el, ha nem történne ilyen előre lépés, hogy lépned kell valamerre?
2013. szept. 14. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem életkorfüggő is a kérdés. Egy kamasznak még nem igazán igénye az ilyen jellegű előrelépés, de szerintem bizonyos kor után (pl. 30 év felett) már azért illendő időben (1-2 év után) szóba hozni a "hogyan tovább" témát. Én személy szerint úgy gondolom maximum egy-másfél év után időszerű a lánykérés, ha mindkét fél úgy érzi, hogy a másikkal élné le az életét. Nekem ennyi idő után már kínos lenne, ha szóba sem kerülne a dolog..de persze mindenkinek más az igénye. :)
2013. szept. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Elvárni nem lehet.
2013. szept. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nincs jogos elvárás.

Vagy úgy alakul a kapcsolat, vagy nem.

Ez lehet akár néhány hónapon belül, de akár 7-8 év is kell hozzá. Nem az idő dönti el, hanem az, hogy mindketten úgy érezzétek, hogy egymásnak teremtett benneteket a sors, a jó Isten (kinek mi), és van közös jövőtök.

2013. szept. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Ha már nem kamaszok, akkor a kapcsolat kezdetén meg kellene beszélni, hogy mit várnak tőle! Ha a férfi csak laza kapcsolatot akar, akkor a nő eldöntheti, hogy megelégszik a szerető szerepével vagy sem .

Ha együtt akarnak élni, akkor 1-2 év után össze kellene házasodni. Az eljegyzés csak formaság, ha nem követi hamarosan az esküvő. Ehhez nem kell lakodalom, elég két tanú is.

Tapasztalatom szerint, ha ennél hosszabb ideje élnek együtt, a nő akár bevallja, akár nem, feleség akar lenni. Ha a férfi nem akar házasodni, a nő beletörődik, de valójában nem boldog tőle.

2013. szept. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nincs összefüggés...



Hiába vagyunk 5 éve együtt, ha 16 voltam, amikor járni kezdtünk, most pedig még 21 évesen egyetemre járunk, semmint nincs, még az albérletet sem tudjuk fizetni.


Az első nagy lépés szerintema költözésen van.



A komolyra fordulás pedig nem a jegyesség, vagy a házasság. Ezt úgy mondom, hogy házasságpárti vagyok.

Akik sosem házasodnak össze azoknak nem komoly a kapcsolatuk?

Ez így baromság.


De hogy írjak konkrétumot.

Bennem 3 év után érett meg, hogy ha szeretnénk házasodni(és én szerettem volna, idővel a párom is) akkor lassan itt az ideje( ekkor már 1,5 éve saját háztartásban éltünk)

Végül az 5. évfordulónkkor lesz az esküvőnk, 1 hónap múlva, 26 és 27 évesek vagyunk.

Én szerettem volna már korábban, a párom most érett meg rá...de nem bánom így utóbb:)

2013. szept. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az eljegyzést az előzi meg (mindkét oldalról), hogy a felek úgy érzik, ez az a kapcsolat, ami más, mint a többi. Ez az az ember, akivel összeillenek, akivel támaszai egymásnak, akivel mindent meg tudnak beszélni, akivel klappol minden.

Vannak kapcsolatok, amik 5-10-15 év múltán is nélkülözik mindezt. Egy házassághoz nem az kell, hogy "na Józsi, együtt vagyunk 5 éve, nem gondolod, hogy illene valamit lépni?" Mi az, hogy illene? Mi az, hogy elvárható?


AKKOR kell lépni, mikor MEGBESZÉLITEK NYÍLTAN, hogy ki mit szeretne az életben, és kivel. Nagyon sok kapcsolatból pont ez az őszinteség és következetesség hiányzik. Erre pedig családot alapozni? Nemhogy fölösleges, kár is. Sokan esnek abba a hibába, hogy elvárásaik ugyan vannak, de a világért se mondanák ki, aztán kétségek közt telesírják a kispárnájukat, amiért a másik fél nem teljesíti az elvárásaikat.


Ha meg csak ígérgetés van, és jobban éreznéd magad "házas"-ként, mint "xy társa"-ként, akkor lépj. Ilyen egyszerű. Ahol minden adott egy tartósan boldog kapcsolathoz, ott

1.: Nem félnek házasodni a felek

2.: Nem is érzik szükségét a papírnak.

Ugye, milyen paradox? :) 20L

2013. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem érdemes a házassággal várni addig, ameddig elmúlik a szerelem. Ez kb 3 év, mire a kezdeti fellángolásból és rózsaszín ködből igazi szeretet lesz, és észreveszed a másik olyan hibáit, amit esetleg nem tudsz elfogadni, vagy életed végéig elviselni.
2013. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez életkortól is függ, meg a két ember egymás iránti szeretetétől. Pl. nekem volt 8 éves kapcsolatom, amibe eszembe se jutott a házasság, csak az akkori párom akarta, én nem. A férjem pedig 8 hónap után megkérte a kezem és azonnal igent mondtam, egyértelmű volt majdnem az első hetektől már mindkettőnknek, hogy össze fogunk házasodni, méghozzá nagyon hamar.

Viszont hogy ha ez ügyben bizonytalanság van benned, vagy úgy érzed nem ugyanúgy gondolkodsz mint a párod, akkor tényleg meg kell beszélnetek mielőbb, nehogy csak feleslegesen ketyegjen az idő.

2013. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a párommal ilyesmiről már az elejétől fogva beszéltünk - jelezvén, hogy mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatot, és ha a jövőben is jól alakul akkor mik a terveink és mikortájt.


Mi mindketten 4-5 év után érezzük ideálisnak a házasságot, gyerekeket kb. 7-10 év együttlét után tervezünk. Fél év után összeköltöztünk, két éve vagyunk együtt.

Azért szeretnénk ilyen távlatban házasodni, mert előbb házat szeretnénk építeni, beköltözni, most erre gyűjtünk - utána jöhet az esküvő is. Másrészt ennyi idő és egy-két nehezebb időszak szerintünk szükséges ahhoz, hogy igazán megismerjük a másikat, tudjuk, hogy bajban és stresszhelyzetben is számíthatunk egymásra.


A jelen esetben akkor gondolkodnék el a lépésen, ha látnám, hogy ok nélkül tologatja a terveket és halasztja a dolgot, de nem évek számához kötném ezt.

2013. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én személy szerint úgy gondolom maximum egy-másfél év után időszerű a lánykérés, ha mindkét fél úgy érzi, hogy a másikkal élné le az életét."


Egy-másfél év??? Nekem már 4 olyan férfi volt az életemben, akiről azt hittem még másfél év után is, hogy vele akarom leélni az életem. Még jó, hogy nem mentem hozzá mindhez...

2013. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!