Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar elvenni a...

Miért nem akar elvenni a párom? Miért ne foglalkozik ezzel egyáltalán?

Figyelt kérdés

3 éve spontán megkérte a kezem. Nem volt gyűrű, nyaraltunk és egy romantikus pillanatban mondta, hogy velem akarja leélni az életét, beszaladt egy shop-ba, vett két ugyanolyan szöveg karkötőt, hogy amíg nincs gyűrű, ez legyen a jelképe, de lesz "normális lánykérés" is. Hazamentünk, apukámtól is megkérte a kezem hagyományosan. Gyűrű még mindig nem, de vártam a "meglepetést". Eltelt több mint fél év, még mindig semmi nem történt, pedig már családnak is bejelentettük, mindenki kérdezgette,hogy hol a gyűrű (addigra a karkötők is elszakadtak), mikor lesz az esküvő stb. Elkezdtem az esküvőt is tervezgetni, de semmi konkrétig nem jutottunk, mert mindig halogatta, hogy ez meg az még ráér. Aztán már elkezdtem kérdezgetni, hogy várjak-e a gyűrűre, vagy hogy tervezni, mikor legyen esküvő, erre mindig azt reagálta, hogy így elrontom a meglepetést, de mint kiderült, még mindig nem vett gyűrűt sem. Már az esküvő szervezését is abbahagytam, mert nem láttam értelmét, úgy éreztem, nem is gondolja komolyan. Aztán kiderült, hogy babát várunk. Nem terveztünk, de örültünk neki. Jött a nyár, megint nyaralás, és megkérte gyűrűvel a kezem. Elhatároztuk, hogy nem csapunk nagy dolgot, de még a baba születése előtt összeházasodunk kis vacsival szűk körben. Mivel külföldi állampolgár, ehhez le kellett volna hivatalosan fordíttatnia a születési anyakönyvi kivonatát. Ezt nem tette meg, telt múlt az idő, már a terhesség végén jártam, nem intézte el. Kórházba kerültem az utolsó 2 hónapot pedig itthon fekve töltöttem. Addigra megcsinálta a fordítást, és mondta, hogy akkor kihívja az anyakönyvvezetőt, van egy jófej, itthon összead minket.

Én erre kiakadtam, hogy bár szerény esküvőre csökkentettük az eredeti nagy terveket, de azt hiszem egy fokkal azért szeretném szebbre az esküvőm, minthogy itthon pizsamában fekszem, nem is kelhetek fel és valaki összead minket. Úgyhogy abban maradtunk, hogy tényleg elkezdjük tervezni, és idén nyáron szépen összeházasodunk úgy, ahogy terveztük. Itthon fekve el is kezdtem szervezni, találtam éttermeket, helyeket, nyitottam egy füzetet, izgatottan készültem. Erre márciusban kijelentette, hogy most nincs erre pénz (lett volna), mert lakásra gyűjtünk, úgyhogy majd legyen jövőre...


Na mármost a lakásra még évekig gyűjtögetünk, de most már úgy érzem, hogy mindig talál majd valami indokot, nem érdekli ez az egész, március óta elő sem hozta a témát (én meg várom, hogy mikor fogja). Már midnen családtag, barát kérdezősködik, hogy 3 éve megkérte a kezem, 2 éve ott a gyűrű, van egy gyerek, mikor lesz már esküvő, és csak sunyítok, hogy nem tudom. Most már ez annyira elkeserít. Nem akar elvenni? Várjak még erre?

Néha célzás értékűen humorizálok ezzel, hogy nem vesz el, amikor a huszaik ismerősünk esküvőjére megyünk, de mégsem tesz semmit.


Feszegessem még a témát, vagy mondjak le az esküvő tervéről? Sajnos most már olyan 3 év után, mintha csak én erőltetném a dolgot. A lánykérés is olyan volt, mintha a baba miatt most már illene. Most meg vegyen el csak azért, mert gyerekünk van?



2013. júl. 27. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Milyen állampolgár???
2013. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Magyar, csak határon túli.
2013. júl. 27. 18:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt olvasni is fárasztó volt. Nem jó erőltetni, de ez a hitegetés, ez kicsit sok. Ha nem lenne gyerek azt mondanám, hagyd ott. De így ezt nem lehet. Megmondom őszintén fogalmam sincs. Én már lemondtam a saját esküvőmről, annyit vártam rá. Már nem is vágyom rá. 36/N
2013. júl. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Nekem ebben a történetbe úgy jött le, hogy igazán te sem akarod az esküvőt meg ő sem.
2013. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Így is boldogok vagytok, nem? Akkor minek az a papír még pluszba?
2013. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem valami arab van a dologban, Ők csinálják ezt.Én konkrétan rákérdeznék most már, de úgy isten igazából.

Példa:Drágám. Volt karkötő, gyűrű, van egy gyermekünk, el akarsz te engem venni vagy nem. Ha igen, akkor holnap bejelentkezünk, ha pedig nem.......

Na innentől kezdve a tied a válaszadás joga...

2013. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem hiszem, hogy el akar venni. Ha így is boldogok vagytok, akkor ne erőltesd, ha pedig így sem vagytok boldogok, az esküvő után pláne nem lesztek azok.
2013. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 yuda ***** válasza:
44%

Olvasva téged egyértelmű következtetésre jutottam, mégpedig hogy különböző tempóban haladtok ugyanazokért a célokért.

Te lennél a gyorsabb, helyenként sürgető, ő pedig a ki tudja miért ..talán megfontoltabbb...talán lassabb gondolkodású, aki megvárja, hogy adolgok klappoljanak de a lényeg az, hogy mivel te vagy a lány, ahogy a régi mondás, hogy egy lány akkor megy férjhez, amikor elveszik. :)


Véleményem, hogy sürgetés visszájára tud elsülni, ha csak nincs valamilyen manipulatív eszköz a kezedben, de úgy meg régen rossz.

Javaslom, lassíts az ő tempójára. Látszólag mindent, amit megterveztetek egyet értett vele és a saját tempójához képest meg is csinálta. Soha nem okozott csalódást, kivéve, hogy lassabb. Ezekből logikusan következik, hogy mindennek eljön az ideje, csak győzd kivárni.

Ismétlem, számomra egyértelmű, hogy jóindulatú a srác, van terve veled, csak a kapcsolatotokban te 150-el (km/h) mész, ő pedig 70-el.

Mint a közlekedésben. Vannak akik elévágnak mindenkinek, begyorsítanak egy fél perc miatt...mások pedig kényelmesen, tatásan... :D

2013. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
minek is venne el? évek óta a feleségeként viselkedsz.
2013. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Dettó. 13 éve együtt. 2 lánykérés, 1 gyerek, esküvő nuku :(
2013. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!