Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha havi 120000 forint bevétele...

Ha havi 120000 forint bevételetek lenne és két fő élne belőle akkor hogyan osztanátok be?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Első a lakás és a számlák, második a kaja, ami marad, ha marad, mert ez nem valószínű, akkor jöhetnek a ruhák, meg hasonlók. Tisztítószernek hypot vennék, mert az a legolcsóbb, vadásznék minden akcióra. De ez nehéz...
2013. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a lakáskörülményektől.

Albérletben laktok?


Beosztás úgy, ahogy az első írta. Közben meg lázas munkahelykeresés, ahol normálisan fizetnek.

2013. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amikor én 6 hónapig munka nélkül voltam akkor jobb esetben folyt be 120 000 forint. Rosszabb esetben pedig csak 100 000.


Az első az albérlet kifizetése volt, az fixen havonta 50 000. Utána jött a rezsi fizetése, annak a legmagasabb összege a 30 000 forint volt, de ez csak abban az esetben ha éppen jött a vízdíj is, tehát 2 havonta.


A legolcsóbb korlátlan internetet választottuk, havi 2300 ftért. Tv-t ajándékba kaptunk, de előfizetésünk nem volt, egy "madzagot" dugtunk bele, így tudtuk fogni az m1, rtl, tv2-t egészen a digitális átállásig.


A heti étrendet úgy állítottam össze, hogy leves szinte minden nap volt. Ezenkívül hétköznap 2 napig valamilyen főzelék (bab, lencse, krumpli, kelkáposzta, borsó, + feltét), 2 napig valamilyen tészta (krumplis, túrós, sajtos, pásztortarhonya, pörkölt (virsliből), palacsinta stb), hétvégén pedig valami "jobb" kaja amiből általában hétfőre is maradt, de mindeféleképpen valami hús vagy hal került az asztalra. Sokszor volt egytálétel is pl paprikás krumpli.


Zöldséget, gyümölcsöt lesárgázva vettem, általában a szakadt csomagolás miatt viszik le az árakat a felére, sőt hiába dolgozom már én is, a mai napig így vásárolok.


Egy autót is fenntartottunk, igazából azon nem spóroltunk, ugyanannyit mentünk vele.


Feleslegesen nem költöttünk semmire, csapvizet ittunk, a hétvégi ebédhez vettünk általában a legolcsóbb ízesített vízből egy üveggel. Mosogatószer, mosószer, öblítő, tusfürdő legolcsóbb fajtája volt.


Ha gyógyszert kellett, az-az egészségkártyáról ment, asszem 18 000 forint volt rajta, de szerencsére nem volt rá szükség.


Átvészeltük ezt az időszakot is, nem csúsztunk el se a bérleti díjjal, se a számlákkal, nem haltunk éhen, és nem lett senki beteg... :)

2013. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az egy fontos mozzanat, hogy albérletben éltek-e, mennyi a bérleti díjatok, illetve kb hogy jöttök ki a rezsivel, stb.?

Ha saját lakás, akkor azért jóval könnyebb a helyzet.

2013. szept. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát mi ha eleresztjük magunkat akkor maximum 160 E költünk..

Az azt jelenti, hogy vettünk ruhát, voltunk szórakozni többször, az autóval is volt gond, leutaztunk minden szülőhöz...

200 km oda vissza...

Van 40e laástakarék.....

Fogamzásgátló is abban a hónapban....és télen...

Ennyi a maximum amit költünk (decembert leszámítva)

Amúgy kb 130-ból élünk meg...

2013. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én havonta ! 25650-ft-ból élek.Jól olvastad,tényleg huszonötezerhatszázötven.Nehéz beosztani,de nem lehetetlen.Igaz,egyedül élek,saját házban.Elöttem már elmondták a lényeget.Nem kell minden reggel kaviár.Ez csak egy idézet volt.Villannyal,vízzel,esetleg ha van,a gázzal gőzerővel sporolni.Előfizetéses dolgokat inkább feltőltő kártyásra cserélni.Csak az akciós termékek között keresgélni elsődlegesen ha lehet,lemondani a sűrű nasizásról egyebekről.Nagyon meg kell húzni a nadrágszíjat,de ez van ha tényleg szeretnétek sporolni.Sok lemondással jár,de ameddig ez a helyzet áll fenn,akkor kénytelenek vagytok.Én megélek ebből a kis pénzből,és a rezsivel sem vagyok elmaradva és nem tartózom senkinek.Sok sikert
2013. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

#6:


Te egy igazi bűvész vagy.


Remélem hamarosan jobbra fordul a sorsod!

2013. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hmmm,az már soha.Le betegedtem és felépülésre semmi remény.Évtizedeken keresztül fizettem az adót,tébét,járulékokat.Munkában voltam amikor sztrokot kaptam és lebénultam.Állam bácsi rendes volt velem,rokkantságit nem ad,de szociális segélyt kaphatok.Nesze neked honpolgár.Amig adtál,jó voltál,már nem adsz,hát kaparhatsz magadnak.
2013. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Eszembe juttatod a nagymamámat aki havi 44 ezer forintból él a saját kis lakásában egyedül és még arra is jut neki, hogy az unokáinak adjon szülinapokon, névnapokon, különböző ünnepeken, családi ebédeket hívjon össze 2-3 havonta, ahol 10 főre annyit főz, hogy egy egész hadsereg jól lakna belőle. Ahogy ő is, te is nagy művész vagy! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de igazán durva, hogy így is talpon vagy és talpon is tudsz maradni ennyi pénzből!
2013. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyiknál nagyobb élet művész nem létezik.Ők már nagyon kifinomult módszerrel osszák be a havi pénzecskéjüket.
2013. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!