Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom hosszú évek után...

A párom hosszú évek után kibékült az anyjával. Az anyja pedig teljesen véletlenül pont most szorul anyagi segítségre. Ez tényleg csak szerintem gyanús?

Figyelt kérdés
A páromnak 1 hete volt a születésnapja. Az anyja (6 év után) felhívta telefonon, felköszöntötte és bocsánatot kért tőle, majd 2 nappal később "véletlenül" előhozta, hogy lassan mindent kikapcsolnak nála a tartozások miatt. Persze az anyja azt mondta, semmi hátsó szándéka nem volt ezzel, de ha éppen tudna neki a párom adni egy kis pénzt, akkor azzal kirántaná a sz*rból. A párom annyira boldog, hogy végig sem gondolja az eseményeket. Szerinte nekem is örülnöm kellene, hogy kibékültek és nem anyagiaskodni. Szerintem viszont nem ránthatjuk ki magunk alól a talajt csak azért, mert az anyjának most éppen jópofizni támadt kedve.
2013. szept. 16. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően nem önzetlenül kereste fel, ebben igazad lehet. De ha ti nem segítetek neki, más nem fog (gondolom). Szóval a végeredmény ugyanaz.
2013. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kell kirántanotok magatok alól a talajt, de azért segíteni lehet. Beszéld meg a pároddal, hogy mennyi segítség telik az erőtökből, úgy, hogy még a ti háztartásotok se sínyelje meg. Lehet olyasmivel is segíteni, hogy takarékos lámpaizzót ajándékoztok neki, vagy pl. falvédőt, ami növeli a hőérzetet és nem kell annyit fűteni. A lelkesedés pedig nem fog örökké tartani szerintem, azt a kis időt ki lehet bírni. Remélhetőleg egy idő után magától is észreveszi a párod, hogy mi folyik.
2013. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggódásodat. Nálunk én nem vagyok rosszban anyukámmal, sem apóssal, de mindkettő egyedül él, nyugdíjasok, és hol anyunak csúsztatok 5 ezret, hol a párom szól, hogy apja kért 10 ezret, hogy legyen mit enni, és már kezdek ettől a helyzettől komolyan ideges lenni, mert 2 gyerekünk van, gyesen vagyok, és nekünk is alig futja.
2013. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha naívan azt feltételezzük, hogy a kettő eseménynek nincs köze egymáshoz, akkor anyósod a legmázlistább ember aki valaha élt a földön :) Reális talajon maradva viszonyt a párod a legnaívabb földi lény...

Szerintem az lenne a legokosabb, hogy ha nem hűtenéd le nagyon a párod lelkesedését, előbb-utóbb úgyis ki fog bújni a szög a zsákból és hamarabb rájön anyós hátsó szándékára mint gondolod. Annyit viszont én letisztáznék a férjemmel, hogy mi az a pénzösszeg amit nélkülözni tud a családi kasszánk és mennyi időre. Amíg a kölcsönt nem adja vissza, addig nincs további pénzadagolás.

2013. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Új törvény született. A neve: szülőtartás.


Ha nem segítitek ki, akkor elveszíti az otthonát.


Két lehetőségetek lesz: vagy magatokhoz veszitek, vagy lakást béreltek neki.


Melyik tetszik jobban?

2013. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben nem beszélhetünk kölcsönadásról, mert ha eddig sem tudta fizetni a rezsit, akkor ha a fia egyenlíti is az elmaradást, utána miből fogja a következő számlákat fizetni a kedves mama, ha a tartozást törleszti a fiának? Sehogy!
2013. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk sincs túl sok félretett pénzünk, csak annyi, hogy 1-1 váratlan kiadás miatt ne nullázódjunk le teljesen. Ahhoz, hogy az anyjának segítenii tudjunk minimum 300000Ft kellene (és ez még nem a teljes tartozása), ezt nem tudnánk hitel nélkül kifizetni, abba viszont én nem fogok belemenni. Most a párom rám dühös, amiért ennyire garasoskodó vagyok.
2013. szept. 16. 14:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt valóban ne vegyetek fel! Az férjed anyja miért nem vesz fel hitelt? Nem dolgozik?
2013. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ismerős a helyzet, páromat ugyan igy lehet vezetni, természetesen mi is amibe tudtunk segítettünk, de mikor már kicsit sok volt kiakadtam...., dehát szerintem ez érthető, még akkoris én voltam az anyagias és .... de utána a párom is rájött.
2013. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyósomnak lakást tettünk a segge alá, kiadtuk az egyik szobát egy fiatal hölgynek, akit kitettek az utcára, nem volt hová mennie, és a pénzt, amit fizet meghagytuk anyósnak nyugdíj kiegészítésként. Ennyiből bőven el kellene lennie. Erre kiderült, hogy a lány 3 hónapja nem fizet, és még anyós adott neki kölcsön 15 ezret, majd hozzánk jött kölcsön kérni, hogy nincs mit ennie. Nagyon mérges lettem, mondtam is a páromnak, hogy az én számlámra ne jótékonykodjon. A lány így is hálás lehet, hogy befogadtuk és ennyiért szobát sem kap sehol. Mennie kell. A lakást kicseréljük garzonra, mama meg éljen ahogy tud. Már nem érdekel!!!!
2013. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!