Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a házzal?...

Mit lehet tenni a házzal? (hosszú szöveg)

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: Egy helyrajzi szám alatt van 3 lakás. Ebből a 3-ból 1 lakás mama és anya nevén van (fele-fele arányban). Anyukám elhunyt így az ő része az én nevemen van. Neki van egy féltestvére (anyai ágon) így ha mamám meghal így ő lesz az örökös (legközelebbi rokon). Viszont mamám fia (nagybátyám) paranoid-skizofrén, munkanélküli és a nevelőszülei tartják el. (Nem velünk él, mama is csak ritkán beszél/találkozik vele) Az egész házon van egy jelzálog-hitel melyet apukám vett fel és anya volt a szerződésben a társa. A hitelt végig anya és apa fizette. Most elvileg ez megoldásra kerül hogy kifizessük a hitelt. Szükségem lenne a házra, mert ugyan 1/2 arányban vagyok tulajdonos, de nincs szétválasztva a ház (minden szoba közös). Mivel vidéken lakok nem birok elköltözni, ha egyetemre megyek, és csak akkor lenne megfelelő anyagi hátterem ha eladom a házat és veszek egy olcsóbbat. (A ház kb 120 m2, 60m2 emelettel + tetőtér + kb 100m2 kert, értéke kb 14-15M. Az eladásra csak 3 év múlva lenne szükség.) Tudni kell hogy nem ápolok túl jó kapcsolatot se én se apukám a mamámmal így kicsi az esély hogy rám írja a másik felét a háznak. Nagyon nehezen élünk egymás mellett, és nincs lehetőségünk elköltözni sem (mamám nem tudja fenntartani ezt a háztartást (az összes csekket mi fizetjük) és mi sem kettőt. A berendezési tárgyak 80-85%-át anya és apa vette. Szóval a kérdések:

-A nagybátyám részesedik e a hitelből örökösödés setén?

-A nagybátyám részesedik e a háztartási eszközökből illetve bútorokból melyek közös használatban vannak de mi vettük őket?

-Milyen lehetőség van arra hogy a házat ráírassam a nevemre?

-Milyen alternatív lehetőséget tudtok a ház eladására?

-Milyen alternatív lehetőséget tudtok költözésre?


Ha bármilyen infó kel ÍRJATOK!


2013. szept. 15. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

-A nagybátyám részesedik e a hitelből örökösödés setén?


Nem mivel nem ő vette fel, és nem is az őrá hagyó. Az a te szüleid hitele, hisz ők vették fel ők költötték el.


-A nagybátyám részesedik e a háztartási eszközökből illetve bútorokból melyek közös használatban vannak de mi vettük őket?


Ha van róna névre szóló számla akkor nem ha nincs akkor igen.


-Milyen lehetőség van arra hogy a házat ráírassam a nevemre?


Hátha a nagyi nem íratja rád akkor semmi.


-Milyen alternatív lehetőséget tudtok a ház eladására?

Semmit, ami nem a tiéd azt nem tudod eladni.


-Milyen alternatív lehetőséget tudtok költözésre?

Mármint ki a nagyi? Biztos nem fog elköltözni öreg korába abból a házból amiért egész életében megdolgozót. Te meg mehetsz albérletbe, mint minden fiatal.

2013. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a másik tulajdonos nem hajlandó a házat eladni, úgy te azt nem adhatod el. Maximum a saját részedet, de gondolod hány ember vágyik egy fél házra közös konyhával meg fürdővel idegen emberekkel.

Nincs lehetőséged átírni a nevedre a házat, a másik tulajdonosnak kell átíratni a nevedre, amihez nyilván akkor már hozzá kell hogy járuljon. Ezt nem lehet kijátszani.

Amennyiben a nagybátyám jogilag a nagymamádnak az édes gyermeke és nem áll gyámság alatt, értem azt betegség ide vagy oda, beszámítható, egészséges emberként van "nyilvántartva", akkor egyenes ági öröklés alapján a nagymamád után ő fog örökölni, nem a féltestvér.

Tudtommal az örökösödés a berendezési tárgyakra is vonatkozik, de ezügyben érdemes lenne megkérdezni egy ügyvédet. Fogalmam sincs ilyenkor hogy tesznek igazságot, mert gondolom blokkal együtt már nem tudsz elszámolni egyikről sem.

Ha a nagybátyád örököl, akkor a hitelt is ugyanúgy örökli, ahogy a házrészét.

Viszont a másik kérdésem! A nagymamád az anyukád vagy apukád édesanyja? Ha apukádé, akkor a halála esetén apukád is örökös. Ha anyukádé, akkor anyukád után te vagy az örökös.

2013. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyai ágon mamám! Viszont most mind a ketten teljesen különböző dolgot írtatok. Teljesen megkavarodtam. A hitel az egész házra lett felvéve, és arra is lett elköltve. Sajnos a háztartási tárgyakat és a bútorokat, blokkal nem tudom igazolni. Azt viszont nem tudom hogy beszámítható-e a nagybátyám, volt hogy hónapokig gyógyszeres kezelés alatt és megfigyelés alatt állt, kórházban, többször rendőrt kellett hívni, hogy bevigyék a kórházba.
2013. szept. 15. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Papírja kell hogy legyen arról, hogy beszámítható-e. Ha gyámság alá van helyezve, akkor valaki más felel a hivatalos ügyeiért és tetteiért is. Ilyen esetben nem vagyok benne biztos, hogy mi a szitu, de szerintem egyenes ágon így is örökölhet ő, ha jogilag a nagymamád az anyja.

Ha ő és anyukád testvérek (és nincs más gyerek), akkor ha a nagymamád meghal, a nagybátyád örököl és anyukád után az ő részét te fele-fele arányban. Persze mindent felborít az, ha nagyidnak addigra lesz végrendelete és abban egyértelműen meghatározza ki mit örököl utána.

A hitellel kapcsolatban igaza van az elsőnek, ezt én néztem be. Ha apukád hitele ez, akkor természetesen a nagyid után senki nem örököl hitelt. Azt te fogod megörökölni, hogyha esetleg apukád meghalna.

A házrészedet eladhatnád, de senki nem venné meg egyrészt, másrészt azt hiszem kell a másik fél beleegyezése, amit nyilván nem adna meg. Ezért lenne egyszerűbb "családon belül" eladni a nagyinak a részedet és pont. Amennyiben jelzálog hitel van a házon, az baromira nem lenne egy vevőnek sem szimpatikus egyébként.

A többiben azt hiszem egyetértünk.

2013. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!