Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti összeköltöznétek a párotokk...

Ti összeköltöznétek a párotokkal abban a házban ami a volt feleségével közös?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk ha van másik ház is, másik lehetőség is, akkor inkább legyen az a másik.

Ha "csak" az az egy van, azért szóba-hoznám, hogy egy kicsit rendezzük át, vagy fessük ki, vagy legalább a hálószoba-bútorokat cseréljük ko.

Egy ilyen felvetés arra is jó, hogy letesztelni, hogyan reagál rá.

Ha felháborodottan elutasítja az "ötletet", akkor lehet hogy még azt is meggondolnám, hogy az összeköltözéssel várjak. Ez számomra azt jelentené, hogy ő még érzelmileg nem áll készen egy új kapcsolatra.

2013. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ott a volt asszony is?
2013. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Simán. Mi az én lakásomba költöztünk össze. Előtte volt néhány kapcsolatom, mégse csinált ügyet abból, hogy a matracon nem ő az első "vendég".
2013. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Amikor a páromék váltak, a nő elköltözött, és részletekben kifizette őt a párom házból, de egy darabig még közös volt. Én már akkor képbe kerültem, mikor váltak, és már oda is költöztem. Nem igazán zavart, hogy volt ott előttem más. A fiatalok amikor még albérletben laknak, és 3 havonta váltják a párjukat, ott miért nem zavar senkit, hogy ő mondjuk a 20. nő/férfi abban az ágyban?
2013. szept. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Persze le lehet pontozni, ízlések és ....

Engem személy szerint nagyon-nagyon zavarna, ha egy új kapcsolat kezdetén még a régi kapcsolat emlékei, illatai, tárgyai uralnák a terepet.

És a páromnak az azokhoz való kötődése, ragaszkodása is nekem sokmindent elmondana.

Persze nem vagyunk egyformák!

2013. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az emlékeket senkitől nem lehet elvenni, a tárgyakat igen, de felesleges, mert nem azok számítanak. Én nagyon szeretem a tárgyaimat, és nem azért, mert bármi közöm van az exeimhez. Szerintem aki tárgyakra "vadászik", nem nőtt fel egy normális kapcsolathoz.

Ha valakit szeretsz, el kell fogadni a múltjával, az emlékeivel, a tárgyaival együtt, aki erre nem képes, annak szerintem elsősorban magával van baja.


A problémát én sokkal inkább abban látom, hogy ha "közös" a ház, gondolom, ez úgy értendő, hogy "közös tulajdon". Tehát a volt feleségnek vannak jogai, és ezzel - ha rosszindulatú - megkeserítheti a napjaitokat. Persze ha értelmes nő, akkor nem fogja. És akkor miért ne élhetnétek ott?

2013. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Ha a volt feleségnek már nincs bejárása a házba akkor igen!

De csak úgy, hogy átrendezünk néhány dolgot, "megtisztítjuk".

Pl. az ágy lecserélése alap dolog, új ágyneműk stb...


Ha költöznék vinnék néhány saját dolgot, attól már otthonosabbnak érezném, plusz ha telik az idő, úgy frissülnek a dolgok automatikusan.


Nem kell ebből nagy gondot csinálni, minden régebbi házban élt valaki ennyi erővel. Nem lehet annyi új lakást vásárolni, amennyi partnere van az embernek.

2013. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem, közös otthont építenék. Nem a volt feleség miatt, az nem érdekel, hanem azért, mert nem más lakásában szeretnék élni, ha már telik rá, hanem a sajátomban (közösben).
2013. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem várnám el, hogy új lakást vegyen miattam...
2013. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amíg kózös a lakás, addig én nem. Ha már kifizettw az exére eső részt, akkor igen. Nem az előd ténye zavarna, hanem hogy az ő tulajdona a lakás fele.
2013. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!