Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőként mennyire tudnátok...

Nőként mennyire tudnátok tolerálni, ha a párotok/férjetek napi kapcsolatban lenne a volt feleségével és a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés
A közös gyerekekről közösen gondoskodnak, a férj nem gyerektartást fizet, hanem közösen fizetnek mindent ami a gyerekekkel kapcsolatos, ez sokszor több, mint a fizetésének a fele. Megmaradt közöttük a baráti viszony, közös programokat is szoktak szervezni (apa, anya, a párjaik és a gyerekek).
2013. júl. 24. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Szia. Ugyan nem vagyok ilyen helyzetben, de anyaként azt jobban tolerálnám, hogy a gyerekeivel napi kapcsolatban van, mint nőként azt, hogy a volt feleségével. Persze megérteném, hogy baráti köztük a viszony, de ott lenne bennem egy kis tüske, hogy mi van, ha újra összejönnek. Természetesen 100%ig megbízok a páromban és nálunk ugye nincs is ilyen "probléma", hisz páromnak nincs volt felesége, illetve másik gyereke, csak a közös kislányunk.
2013. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 felnőtt plusz a gyerek akkor semmi probléma. Nagyon sok olyan eset van, hogy így megy két család nyaralni meg mindenhova. Ha békében történt a válás és olyan kaliberű emberek, simán lehet még az egészből barátság. De, ha te nem így gondolod akkor ülj le és beszéljétek meg.
2013. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Számomra ez lenne a normális.
2013. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Likvidálnám.

18/F

2013. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
JOob lenne ha utálkoznának és bíróságra rohangálnának állandóan? Ez a normális!
2013. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem normális! Mindenképpen meg kell vele beszélni, mert a jövőben vagy elfogadsz egy másodlagos barátnői szerepet, vagy kiszállsz ebből a családból. Most úgy néz ki, hogy van egy apa, anya, gyerekek és egy fix barátnő és szexpartner. Ha hozzámész feleségül és gyermeketek lesz, akkor is "csak" másodlagos anyuka maradsz egy háremben. Ha le tud benneteket tartani, megengedhető a mohamedán vallásban.

A gyerekekkel való kapcsolat rendben van.

A volt feleséggel való kapcsolat rendben van.

A nyílt kapcsolat, a volt házasságban, az is rendben van.

Egy fix barátnő, élettárs, partner, az is rendben van,

ha mindenki elfogadja a saját helyét ebben a "családban". H előre meg is beszéltétek, hogy így lesz akkor csak rajtad csodálkozunk, hogy belementél, ha nem ez lett megbeszélve, akkor ez nem igazságos, megbeszélni, és szétválni, ha nem realizálható.

2013. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Mikor össze jöttetek tudtad mit vállalsz,vagy nem?
2013. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Én is szakítottam a gyermekem apjával, mi is szinte napi kapcsolatban vagyunk a voltpárommal, gyakorlatilag leírtad a helyzetünket. Volt egy párja akit zavart. Szerencsére vége lett közöttük. Nem azért írom, hogy szerencsére mert gonoszkodni szeretnék, de tudom hogy soha nem fogadta volna el maximálisan a fiamat (miért van annyit az apjával, miért, mit beszélt velem stb.) Az apja is belátta egyszer, hogy ez így nem fog menni, én meg bevallom hogy megkönnyebbültem. Nagyon nehéz elváltan a gyereknevelés (meg gondolom amúgy is), csak úgy működik ha a felek normálisan állnak egymáshoz.

Most van egy menyasszonya, aki teljesen elfogadta hogy ez a helyzet, nem teher neki ha ott van a fiunk, nem lát rémeket ha egy társaságban vagyunk. Imádom ezért :)

Szerintem ez vagy jön ösztönből és elfogadod a gyereket és a baráti kapcsolatot fenntartások, hülyeségek belebeszélése nélkül vagy soha nem fog működni.

(az én párom is elfogadja, bár te női szemszögből kérdezted)

2013. júl. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én a volt feleség vagyok. Nekem már azóta van férjem, aki elfogadta az adott helyzetet, soha nem neheztelt ezért, viszont az exemet már a harmadik barátnője hagyja el, mert ennyire szoros kapcsolat van közöttünk. Ez az utóbbi szakítás eléggé megviselte, most azt hitte tényleg összejön és már az esküvőt tervezték mikor a hölgy egyik napról a másikra lelépett 2 év után.

Igen, a helyzet adott, tehát aki így is belemegy a kapcsolatba, az számíthat rá, hogy ez később sem fog változni. Akkor később mégis miért erre hivatkozva szakítanak?

2013. júl. 24. 12:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, hogy eleinte még nem zavarja őket. Én el tudnám viselni, ha bírnálak téged, és veled barátságot tudnék kialakítani. Ha viszont téged nem bírnálak, nem működne, mert A: vagy megyek a közös programokra, és gyakorlatilag a fél életemben rosszul érzem magam, mert olyan emberekkel kell töltenem, akiket nem szeretek, vagy B: nem megyek a közös programokra és rosszul érzem magam, mert a fél életemet egyedül töltöm, holott van párom.


A másik érdekesség, hogy hogy működne ha lenne közös gyerek is? Nem tudom, ügyesen össze lehetne hozni, de szerintem itt te vagy a kulcs.


Ha a volt férjed új nőt talál, akkor ne legyél nagyon kedves a volt férjeddel, ne érj hozzá még barátilag sem, ne süss el sikamlós vicceket, és próbálj összebarátkozni a másik nővel. Persze csak, ha segíteni szeretnél a volt férjednek. Mert ha egyszer nagyon szerelmes lesz, fordítva is elsülhet a dolog...

2013. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!