Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megbeszélni ezt...

Hogyan tudnám megbeszélni ezt a párom volt feleségével?

Figyelt kérdés
A párom és a volt felesége közös felügyelettel nevelik a 11 éves fiukat. Ezzel minden rendben is van, de az utóbbi néhány hónapban a volt feleség nálunk hagyja a 6 éves kislányát is. Ez már nagyon zavaró, mert a kicsi hihetetlenül neveletlen, de ha rá merek szólni, akkor az anyja kikéri magának, hogy én az ő lányának ne parancsolgassak, mert semmi közöm hozzá. A páromnak már szóltam, de hiába beszélt többször is a volt feleségével, semmi változás nem történt.
2013. ápr. 29. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Párod mit mondott?

Ha nem a párod lánya és a tied sem, nem vagytok kötelesek megengedni, hogy nálatok hagyja.

Ha a férjed rászól a kislányra, azt is kikéri magának?

2013. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Szólsz neki, hogy szivesen vigyázol az ö lányára is, de akkor fizesse ki a munkádat. Ingyen nem foglalkozol vele, föként hogy rá sem szólhatsz a saját lakásodban.


Mellesleg eleve nem kellene beengedni az ö gyerekét, azt vigye szépen haza.

2013. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egyetlen megoldás, hogy legközelebb a férjed csak a fiát hozza el, vagy ha a nő viszi a másik gyereket is, akkor közlitek, hogy ő nem maradhat és pont. Ha semmi közöd hozzá, akkor ahhoz sincs hogy ő hogyan oldja meg a gyermekfelügyeletet.
2013. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjednek kell elintéznie, bár nem tudom, mit képzel magáról a nő. Annak a kislánynak nincs apja?
2013. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha így áll hozzá az ex akkor ne engedjétek hogy odavigye.

Nálunk is hasonló a felállás. Férjemnek egy 13 éves fia van az első feleségétől, neki is, nekünk is óvodás kislányunk van, nagy barátnők, szokott nálunk jönni a kicsi, illetve a mi lányunk is megy oda. De végül is teljesen mindegy milyen kapcsolatban állunk a vendéggyerekkel, vele is, barátnőm vagy sógornőm gyerekével is ugyanúgy bánok. Ha itt vannak akkor én vagyok értük a felelős, illetve mi szabályaink vannak érvényben. Na, nem vagyunk annyira szigorúak azért. De ha valaki ideengedi a gyerekét akkor azzal vállalja hogy ha az asztal tetején fog ugrálni akkor le lesz állítva. Ha én engedem el valahova a lányomat, akkor ahová megy ott is "nevelhetik", aztán szóljanak ha nagyon eleven volt, hogy meg tudjuk beszélni.

Más vendég gyerekkel, akiknek a szüleivel nincs annyira szoros kapcsolatom persze picit lazábban irányítgatok, de azért ők sem tehetnek meg mindent. Ha pedig nagyon neveletlenek úgy intézem a dolgokat, hogy sose legyen alkalmas hogy átjöjjenek :)

2013. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem engedném, hogy elhozza. Bizonyosan a randik idejére mással is meg tudja oldani a gyerekfelügyeletet. Ha nálad hagyja, az tényleg bébiszitter szolgálat, csengessen!

Szerintem a férjedet egyszer megkérte, hogy mindkettőt vihesse, majd rákapott, hogy így meg tudja oldani egy csapásra, a férjed meg nem mer neki határozottan szólni, és ezért viszi azóta is. Oldja meg máshogy. Én nem engedném!

2013. ápr. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!