Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyra mit kértek magatok...

Karácsonyra mit kértek magatoknak? Gyerekeknek mit vesztek? Férjnek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Semmit, nem ajándékozunk már évek óta, legfeljebb valami saját készitésü apróságot.

Karácsony nem a bevásárlások ünnepe, hanem a szereteté

2009. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha tippeket szeretnél, a saját példámból kiindulva tudok csak írni, mert se férjem, se gyerekem:)

Nálunk az a szokás, hogy olyasmit ajándékozunk, amit szeretne a másik, ami a hobbijához kapcsolódik, tehát ami valamennyire személyes és nem olyan dolgokat,amit amúgy is meg kellene venni (pl. cipő, ruhanemű...) vagy ami közérdekű(pl vmi konyhakütyü. Más kérdés, ha valakinek ez a hobbija, vagy olyan értékű dolgot szeretne, ami messze meghaladja azt az összeget, amit egyébként szánna rá. Azt tudom, hogy gyerekként (nyilván korfüggő) azzal tudtak a sírba vinni, ha ruhaneműt vettek nekem, vagy egyén olyan dolgot, amit amúgy is kellett volna. Általában a játék meg az egyéb, a szülők által sokszor felesleges baromságként emlegetett dolgok tudnak a legtöbb örömöt szerezni :)

2009. nov. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy kiteszek egy papírlapot az asztalra és mindenki felírja rá az összes kivánságát. Amiből kiválasztjuk azt amit majd ajándékozni szeretnénk. Természetesen a többiekkel egyeztetve, nehogy 2x vegyünk egyformát, de a majdan megajándékozott nem fogja tudni mit választottunk a listából. Így nem kap olyan dolgot amit nem szeretne és mégis meglepetés lesz. Azt hiszem az én listámon ilyesmik fognak szerepelni: konyhai mérleg, teflon serpenyő, új zuhanykabin, varródoboz, de még nem teljes a lista.
2009. nov. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem ajándékozunk már, kinőttünk már a gyerekkorból. Az ajándék az, hogy együtt vagyunk, szeretjük egymást és várjuk a babánkat. :)
2009. nov. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugalmat, és hogy megmaradjon a munkám.
2009. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi már csak a gyerekeknek ajándékozunk, másra nem nagyon van pénz. Idén a lányom karácsonyra megkapja az első rásmentes ágyát.:) meg pár apró játékot, amiket már rég óta halmozok, hogy majd valaki megkapja. Sok a gyerek a családunkba.


Amire én és a párom mindketten vágyunk, egy egymásról készült térbéli arcmás. Abba az üvegkockába, nem tudom mi a neve pontosan. A párom kulcstartóba kapja meg mert nem tud magánál fényképet hordani, és cipelni akar magával minket. :)


Én még amolyan igazi ruházkodási ajándékokat kérnék, mert kikoptam a gatyáimból, a polóim idétlenül állnak, mert szoptatás után is megmaradtak a kétszerakkora didik, és bár nyúlnak a polóim, mégis csak köldökig érnek. Szóval ilyesmiket. Ruhát a páromnak is akarok.

A nagyszülők, meg az unokáról kapnak fotóalbumot, vagy valami általuk készült csecsebecsét.


De az igazat megvalva, ha úgy érzem nincs pénzem olyasmire hogy megvegyem a szereteteimnek azt amit szeretnék, akkor legszívesebben senkinek semmit nem vennék és magamnak sem kérnék.


Sajna mi olyan környezeti hatásokkal vagyunk túlfűtve, hogy akadnak olyan adakozók akik nincsenek számításba véve és viszonozni kell valamivel őket, na akkor szokot belobbani az agyam és legszívesebben elveszíteni a kapcsolatot hogy ne legyen ilyen szítú. Akikről itt írok azok kolegák, havarok, és pont azért nem vennék nekik semmit mert nem számítanak nekem. Mert az igazi barátaimmal már megbeszéltük nem ajándékozunk egymásnak semmit. Inkább megveszük magunknak ami kell és nem aprózódik el a pénz.


A karácsony valóban a szeretett ünnepe, de mivel a mi családunkba e hasonló összejövetelek elég sűrün vannak, ezért szoktuk ajándékozással megkülönböztetni őket.

2009. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Férjemmel már mi sem ajándékozunk egymásnak, hanem kiválasztunk egy olyan komolyabb dolgot amit mind a ketten szeretnénk tavaly előtt TV, tavaly DVD lejátszó, idén tűzhely.

Most 5,5 hónapos babám karácsonyra biztosan kap fa építőkockákat, készségfejlesztő zenélő játékot, de szerintem sok minden mást is :-)!

2009. nov. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10 éves vagyok.

Nagyon szeretnék egy érdekes,jó kis 500 oldalas valamilyen könyvet.Pl. Stephenies Meyer - Eclipse,Fiúk kizárva,a testről,egy izgalmas könyv.Vagy amit nagyon szívesen elolvasnék az Ronda Thompson - Egy vérfarkas szupermodell vallomásai.Nagyon szívesen elolvasnám ezt:) Meg nagyon szeretem a matricákat,úgyhogy lehet az is lesz:) Vagy valami festős,kreaatív játék:)


De nekem mindegy mit kapok:D Anyuék mindig olyat vesznek nekem,amit szeretek.

2009. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!