Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "jár" az egy...

Szerintetek "jár" az egy családanyának, hogy hobbiból szakmát szerezzen, amiben valószínűleg sosem fog dolgozni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 15:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Én nem igazán értem a kérdést. Mindenkinek a szíve joga tanulni. Ha valamiben tovább szeretné magát képezni, akkor az neki "jár".
2013. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy így kevesebb idő jut a gyerekekre, háztartásra, több teher hárul a férjre.


Anyagilag is megterhelő a családnak.

2013. szept. 19. 15:18
 3/31 anonim ***** válasza:
67%
ha pl ez a szakma a sütés, és tudod, hogy nem leszel szakács, de otthon hasznosíthatod a tudásod, akkor mért ne. De írhattam volna bármi mást. A te döntésed. Ha szeretnéd, akkor vágj bele.
2013. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Persze mért ne járna. Mindenkinek magánügye mit és miért tanul.

Ha a család mellett van rá ideje és erre félretett pénze, akkor ki tiltaná meg?

2013. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem állok jól anyagilag vagy elhanyagolnám a gyerekeim akkor semmiképp. Nem ők akartak megszületni, nekik is jár az anyjuk.
2013. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Hol van az előírva, hogy nem lehet a férjet is terhelni kicsit? Szerintem ha az a szó nem is jó hogy jár, az biztos, hogy hasznos.

Anyuka is kikapcsolódik kicsit, tanul, és ki tudja mire lesz még jó az a plusz szakma.

A gyerekeknek meg csak a hasznukra válik, ha anyuka más társaságba is van, és nem olyan elcsigázott a folyamatos monotóniától, amit a háztartás és a gyereknevelés okoz az évek alatt.

2013. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%
Szoktak ilyet csinálni a nők amikor már nem olyan kicsik a gyerekek és szeretnének visszakerülni a karrier és a munka világába vagyis az emberek közé. Általában jót tesz nekik a képzés. Ha utána hasznosítják is, akkor pedig még jobb.
2013. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
9%
Akkor ez gyakorlatilag szórakozás, amit anyagilag nem engedhet meg magának a család. Nem, nem jár.
2013. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%

Anyagilag megterhelő? Hát itt az a kérdés, kinek a pénze. Ha a pasi kereste meg, akkor ha én vagyok a nő, akkor nem lenne képem felhasználni. Ha saját magam dolgoztam meg érte, és ettől azért nem fog éhenhalni a család, inkább csak összébb húzzuk a nadrágszíjat, akkor elmennék a tanfolyamra, ha annyira érdekel...


Gyerekkel törődni a férjenek is kell amúgy is, főleg ha mindketten dolgoztok! Na mert ha te nem dolgozol, akkor megint egy kicsit óvatosabban kellene ezt kivitelezni.


Mindenesetre az, hogy tanulásra van igénye a nőnek, az csak pozitív, mégha nem is szakmai céllal.

2013. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

A gyerekek 3 és 7 évesek.

Dolgozik a férj és a feleség is.

A közös félretett pénzből lenne fizetve. Most ugyanannyit keresnek, de korábban a nő gyed-en volt, tehát ha nagyon szigorúan vesszük akkor a "férj pénzéből" fizetné.

2013. szept. 19. 15:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!