Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom (valószínűleg)...

A lányom (valószínűleg) depressziós, vagy ha az nem is, de valamilyen mentális problémája van. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Novemberben szakított a barátjával, az iskolát sem tudta folytatni és a barátai is messze vannak, így velük sem tud találkozgatni, kikapcsolódni.

Be van zárkózva teljesen, régen ezer felé ment, moziba-buliba-vásárolni-túrázni, sportolt, aktív volt, nyelvet tanult önszorgalomból, mindig talált magának valamit.


Most teljesen megváltozott, nem jár sehova, van hogy hetekig ki sem mozdul. A napja abból áll hogy 10-11 körül kel, utána gépezik vagy tv-zik vagy olvas. És ennyi. Hajnalig fenn van, majd elalszik és megint indul elölről minden.


Én próbálom kizökkenteni, de nehéz. Napi 11 órát dolgozom, a férjem éjszaka dolgozik hajnali 2-től délelőtt 10-ig, így ő a nap nagy részében alszik. Van egy kisebbik lányom, ő próbálja benne tartani a lelket, de nem egyszerű. Teljesen kedvetlen, van hogy egész nap csak sír.


Javasoltam neki hogy menjen pszichiáterhez / pszichológushoz / kineziológushoz / ÉTF-terapeutához / akárhová, csak válassza ki a neki szimpatikusat és fizetem. De azt mondja semmi baja így nem megy. Mivel elmúlt már 18 így én meg nem kényszeríthetem..


Mit gondoltok hogyan lehetne ezt megoldani? Hogyan rángathatnám ki? Nem akarom hogy sokáig ilyen állapotban legyen, így is már 5 hónapja tart..



2013. márc. 26. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Ha ezt a szakítás váltotta ki, akkor túl fogja magát tenni rajta, de tényleg jó lenne, ha pszichológus beszélne vele.


Nem tudom talán írj egy online pszichológusnak és a válaszlevelet mutasd meg a lányodnak. Hátha használ.

2013. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

A semmittevés ilyen.

Ha a szakítás váltotta ki ezt belőle, akkor idegileg, mentálisan lehet kicsit labilis, de szerintem inkább az a baja, hogy otthon punnyad, ti meg hagyjátok is kicsit.

Tesóm, barátnőm, exem, egyéb ismerősök is ilyenek voltak az állandó otthonüléstől és semmittevéstől.

Ha máshogy nem megy, adjatok neki ultimátumot, hogy ha x ideig nem kezd magával semmit, akkor kiteszitek, nem kap pénzt, stb. Legyetek kreatívak, ti ismeritek. Persze nem kell tényleg ki is tenni utána, de neki erről nem kell tudni. :D Szóval azért legyen hihető, hátha ez kicsit észhez téríti, és legalább kitalálja, hogy mit akar kezdeni az életével.

Meg nem kell hagyni fél napig aludni sem. Igenis keltsétek fel minden nap mondjuk 7-8-kor, ha más nem, telefonon, és adjatok neki napi feladatokat. Adja fel a postán a csekket, menjen el vásárolni, takarítson ki, amikor van egy kis szabad időtök, menjetek el együtt valamerre, addig se otthon ül.

Eleinte lesz hiszti, hogy miért neki kell mindent, akkor szépen elmagyarázhatod neki, hogy ha egész nap nem csinál semmit, akkor vegye ki a részét a házimunkából. Egy idő után ő is rájön, hogy jobb a semittevésnél. Meg ajánlgass neki képzéseket, ha találsz valamit, esetleg munkát, adja be a CV-t pár helyre. Ha elmegy dolgozni vagy suliba, talál ismerősöket, szerelmet, lesz élete és helyreáll minden.

Persze lehet, hogy orvosi segítség is kellene, de ha nem, akkor nem, maradnak az egyéb módszerek. :) Ja és szedjen vitaminokat, az is fontos.

Sajnos ezt a módszert többszörösen volt lehetőségem tesztelni, és működik. ^^ Fiataloknál társadalmi betegség szinte, mióta nem lehet elhelyezkedni kb. :( Rajtam is sokat segített, hogy elmentem suli mellett dolgozni. Fárasztó, alig marad időm valamire, de mégis sokkal jobban érzem magam, hogy nem otthon ülök, előadásokra is jobban bejárok azóta és minden tekintetben jót tett. Csak ezt el kell neki is határozni.

Sok sikert és kitartást, remélem találsz pár hasznosítható dolgot a válaszomban. Megpróbálni érdemes legalábbis szerintem. ^^

2013. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én próbálom kizökkenteni, de nehéz. Napi 11 órát dolgozom, a férjem éjszaka dolgozik hajnali 2-től délelőtt 10-ig, így ő a nap nagy részében alszik. Van egy kisebbik lányom, ő próbálja benne tartani a lelket, de nem egyszerű. Teljesen kedvetlen, van hogy egész nap csak sír. "


Igaziból ha valakinek a szülei állandóan csak dolgoznak - az ő "érdekében" természetesen - akkor nem igazán fog hozzájuk bizalommal fordulni. Marad a húga, és mivel barátai sem elérhetők, a befordulás. Pszichológus hasznos mindenképpen, csakhogy ő sem ad nekik szülőket... :S

2013. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!