Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért így reagálnak az anyukák...

Miért így reagálnak az anyukák, ha a gyerekük apja kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Buszra várva egy érdekes beszélgetést hallottam.

Apuka (30 körüli) és a párja egy másik nővel beszélgetnek, feltételezem a férfi exe.

Mondta a férfi hogy kimegy külföldre dolgozni, és hogy a megbeszélt időben mégsem tudja a gyereket elvinni.

Erre az anyuka azt kérdezte: "És ha te kimész külföldre hogy fogom megkapni a gyerektartást? De akkor többet küldesz nekem, ugye?"


Ledöbbentett ez a nőszemély. Nem ismerem, de ezalatt a 3 perc alatt kialakult róla egy véleményem.


Megjegyzem, nekem az lett volna az első reakcióm, hogy azért a gyerektől eltud e búcsúzni, ha személyesen nem is, legalább telefonon.


2013. szept. 19. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de ennyiből én pl azt a következtetést vontam le, hogy anyuka szeretne megkapni a tartasdijat, ami jogosan jár a gyereknek.
2013. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Igen, mert az ember feltételezi, hogy ha valaki kimegy külföldre, akkor több pénz keres. És az úgy érdekes, hogy mondjuk keres havi 200-300-400e ft-ot, és 20-at ad a volt feleségnek.


Nem tudod az előzményeket, ne ítélj ennyiből.

2013. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló, hogy jogosan jár neki, de hogy ez legyen az első gondolat... Engem jobban érdekelne a gyerekem lelkivilága(hogy sokáig nem látja az apját), mint hogy a gyt nem 10.-én jön hanem pár nappal később.
2013. szept. 19. 16:10
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Undi... Ez a nő sem a gyerekének akarja azt a pénzt az a véleményem.

De hát ki vagyok én, és te hogy egy ilyen rövid beszélgetés foszlányból ítélkezz. Nem kell foglalkozni ezzel, ha idegesít csak menj arrébb, mert nem tudhatod, hogy milyen a férfi és milyen a nő.


Engem mellesleg az a hülye kis gyerek idegesít az egyik gyógyszer reklámból (asszem vmi magnézium tabletta), amelyik felhívja skype-n az anyját a munkahelyén és még képes azzal a p*csás hangsúllyal megkérdezni:

"...de mé' nem engecc el a bulibaaaa, FIGGGYELSZ?!?!!?!" -.-"


Úristen sajnálom, ki kellett adnom.

2013. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem tudom az előzményeket :)

Csak engem akkor is felbosszantott ez a nő.

2013. szept. 19. 16:11
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindenkire ment a zöld kéz.
2013. szept. 19. 16:11
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy olyan beszédrészletet hallottál ami számodra félrevezetö. A helyedben nem itélkeznék. Föleg nem ugy, hogy még általánositasz is.
2013. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem jó általánosítani. De tapasztalatom szerint nagyon sok elvált nőt csak a pénz érdekli. A helyedben én is megdöbbentem volna.

Az OK, hogy ha az apa többet keres, akkor esetleg több tartásdíj jár. De így reagálni nagyon pénzéhes nőre vall.

igaz, én nem váltam el, de nő vagyok.

2013. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Ennyiből én sem ítélnék. Mi van, ha a nőnek azért nem az volt az első gondolata hogy mikor búcsúzik a férfi a gyerektől, mert a férfi egyáltalán nem is látogatja a gyereket? Sajnos ilyen is van, nem is kevés.

És egyébként is, miért baj ha a nő aggódik hogy megkapja e a gyerektartást, vagy reménykedik valami nagyobb összegben, mert szeretne a gyerekének jobb életkörülményeket biztosítani?

Általában azok szidják az egyedülálló anyákat, akik még sosem tapasztalták hogy mennyibe kerül egy gyerek. Nem magának akarja a pénzt, hiszen mennyit kap ma egy anya tartásdíjként? 10-20 ezret? Ha hozzáad a saját keresetéből is 20-at, akkor sem elég egy hónapra.

Gondolj csak bele, vannak olyan családok, ahol együtt vannak a szülők, mégis éppenhogy be tudják osztani a két fizetést. Akkor milyen lehet egy egyedülálló anyának (vagy apának) megélni így? És akkor arról ne is beszéljünk hogy van aki nem egy gyereket nevel egyedül, hanem többet is.

Nyilván mindenkinek jobb lenne ha nem lennének ilyen dolgok, minden gyerek teljes családban nőhetne fel, és a tartásdíjon sem kéne marakodni, de sajnos ilyen az élet. Nem hiszem hogy kívülállóként ítélkezni kéne bárki felett is.

2013. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megfordulna a fejemben a tartásdíj.


Ennyiből nem lehet megmondani, pénzéhes-e a nő. Ha a férfi minden hónapban késve fizet 10e-t, akkor jogos hogy tart tőle, hogy külföldről ennyit sem fog fizetni.


Jó lenne néha belegondolni, hogy ha anyuka is annyit költene a gyerekre mint apuka, akkor sok gyerek nem enne a hónap utolsó napjaiban, heteiben.

2013. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!