Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szalagavatóra kísérőként mibe...

Szalagavatóra kísérőként mibe szoktak menni?

Figyelt kérdés
Eddig csak egyszer voltam szalagavatón úgy 10-12 éve és mivel nagyon pici voltam nem emlékszem, hogy mibe voltak öltözve az emberek. Meg gondolom azóta változtak a dolgok is. Most viszont a barátom meghívott a sajátjára és teljesen tanácstalan vagyok. Anya azt szeretné ha vennénk nekem egy koktélruhát (nem azt a feszülős fajtát [link] valami hasonlót) mert szerinte nagyon ki szoktak öltözni a kísérők is. Szerintem viszont mivel nem a kísérőkön van a hangsúly nem kellene ennyire kiöltözni (ez a ruha annyira nem is kiöltözés, bár anya komolyabbra gondolt) és arra gondoltam, hogy egy vaj/bézs vagy tudjam is én minek mondják vagy fekete farmer, de nem az a koptatott vagy sportos hanem amit elegánsabb felsőkkel is fel lehet venni, meg egy természetesen elegánsabb felső meg egy blézer. Anya pedig ezt az ötletet szólta le mert szerinte ezzel a kombinációval leégetném a barátomat, hogy ennyire igénytelen barátnője van, aki még a szalagavatóra se tud kiöltözni. Meg minek megvenni egy koktélruhát, amikor máskor úgy sem fogom tudni hordani. Majd abban kapálom a kertet, pucolok ablakot és hasonlók. Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Örülnék, ha tudnátok segíteni. Előre is köszönöm!

2013. szept. 19. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Farmer nálunk nem volt való, a férfiak egytől egyig öltönyben, a nők ehhez illő ruhában voltak.


Kérdezd meg a barátodat, náluk mi a szokás!

2013. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a barátodat!


Minden szalagavató más. Nem mindegy, hogy csak a sportcsarnok (vagy ahol tartják) lelátójáról nézed meg a műsort vagy a bankettre is hivatalos vagy (már ha van egyáltalán).

2013. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
állítólag táncolni fognak meg utána lesz egy afterparty aztán ennyi
2013. szept. 19. 19:37
 4/19 A kérdező kommentje:
de az az igazi piálós afterparty tanárok nélkül
2013. szept. 19. 19:38
 5/19 anonim ***** válasza:

az első megválaszolta. mért nem a barátodtól kérdezed meg? :)

amúgy nálunk is totál az volt, amit anyukád javasolt. fiúk/férfiak öltönyben, lányok keringőhöz nagyestélyiben, utána koktélruhában, vendégek is koktélruhában. szalagavató BÁL, illik csinosan menni. akármilyen elegáns a farmernadrágod, az nem elegáns. nálunk olyan ruhaköltemények voltak, hogy hajjaj. ebben a ruhában, amit linkeltél, még visszafogottnak fogsz tűnni. a végzősök agya általában ilyenkor elszáll :) (az enyém is elszállt két éve, de egyszer van ilyen az életben :))

amúgy meg ne aggódj, lesz még alkalmad felvenni. egyetemen pl. gólyabál, esküvők, stb. én vettem egy rucit még 3 éve, de már nem tudom hordani, annyira elhasználtam. (a szalagavatósat persze nem hordom, az túl kirívó lett:D)

2013. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a fiúk öltönybe a lányok meg kosztümbe.
2013. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
a 'miért nem a barátodat kérdezed?'-re a válasz, hogy megkérdeztem és a válasz 'felőlem szemeteszsákban is jöhetsz engem nem zavar' szóval nem sokat segített :D megkérdeztem, hogy náluk mi szokott lenni és ezt a választ kaptam 'honnan tudjam csak egyszer voltam, de nem figyeltem, meg nem is nagyon érdekel' szóval nagy segítség :D
2013. szept. 19. 19:44
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi pedig farmerban.

A kosztümöt, táncruhát hazaküldtük és "normál" buliruhában mentünk vacsorázni, majd táncolni valamelyik szórakozóhelyre.


Ahány ház, annyi...

2013. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
A szalagavató egy bál, kisestélyiben szokás menni, ha nem vagy végzős. Ha félsz, hogy lehányod a koktélruhát, vigyél váltósat, de felénk az afterparti éjfél után kezdődött egy másik szórakozóhelyen. Egy biztos, szalagavatóra senki se megy farmerba, akár bálozó, akár kísérő.
2013. szept. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Nalunk az egesz varosban (7 kozepiskolat jelent) gomb/szalagavaton kioltozik mindenki. Amit linkeltel ruha az jo, a farmer + akarmilyen felso martenyleg igenytelen lenne kicsit.

Viszont biztos vagyok benne, hogy szoktak kesulni kepek ilyenkor ha mashol nem, az iskola honlapjan rajta vannak. Ott megnezheted, hogy elozo evekben mibe voltak a kiserok.

2013. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!