Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit hívjak meg a szalagavatóra...

Kit hívjak meg a szalagavatóra, ill. a ballagásra? Fogalmam sincs mi legyen. Nem is akarok elmenni rájuk

Figyelt kérdés
Anyáék régen elváltak. 13éve van párja, akivel gyűlöljük egymást. 2011.dec.10-én lesz a szalagavatóm. nem tudom, kiket illik meghívni. Mivel lesz nyitott műsor is, de közben a többi ismerősnek egy adott időben el kell menniük. és csak a család maradhat, akik ünnepi vacsorát kapnak, stb. Anya nem hajlandó apával lenni a vacsorán. én személy szerint nem is tartom jogosnak, h apa ott üljön, mert annyira nagyon nincs mit köszönni neki. De anya pasiját, semmi képpen sem vagyok hajlandó ott elviselni. vagy ő lesz ott, vagy én. de ha nemjöhet, nagyon fel lesz csesződve.. anya egyedül se akar menni, mert h nem ismeri a többi szülőt, emg am is egyedül minek jöjjön. akk mit csináljak? és a rokonokat nekem meg kell hívni vagy majd az értesítőről rájönnek, és ha akarnak jönnek, ha nem akarnak, akk nem? ill. ballagásra nekem kell rokonokat hívni? utána meg elküldeni őket, mivel a családok hagyomány szerint elmennek ebédelni. vagy minden megjelent rokont hívjuk meg a kajára? :s
2011. máj. 7. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
senkit...a szüleimen meg nagymamámon kívül én sem hívtam meg senkit.
2011. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és akkor kit tekintsek szüleimnek... mert hát, apát se és anya pasiját se szeretném ott látni, a pasi mindenképpen felcsesződik, max nélküle anya se jön... akkor menjek egyedül, mint a nagy senki? :S
2011. máj. 7. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
hagyd a francba szerintem, ne hívj meg senkit azt kész. ugyanolyan nap, mint a többi, nem kell felhajtás
2011. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tuti, hogy minden így van ahogy írtad? Mert én tavaly érettségiztem, szalagavatóztam és nálunk nem így volt. Volt a szalagavató, ahova volt egy limit, ha jól emlékszem 4 fő akit be lehetett vinni. Ezután akiket meghívtunk, szal család barátok stb szépen hazamentek, mi pedig, vagyis a frissen tűzött végzősök mentünk a szalagavató vacsorára a tanárainkkal. Magára a vacsira lehetett vendéget hozni, de nem szülőt meg rokont, kb 150-en voltunk végzősök, de én egyetlen szülőt se láttam a vacsin. Aki hozott vendéget az a párját, esetleg tesóját, vagy valamelyik közeli barátját hozta, de szülőt nem. A ballagás megint olyan dolog, hogy annyi embert hívsz magára az ünnepségre amennyit akarsz, ide a szalagavatóval ellentétben, ahol csak szóbeli meghívás van, meghívót szoktak adni, amihez teszel ballagási képet. Az ünnepség után mindenki hazamegy és ha ti külön nem tartotok ballagási ebédet otthon vagy vmelyik étteremben akkor nem tartotok. Ez már egyéni, a meghívó csak az iskolai ünnepségre szól, ha lesz ebéd is akkor azt a meghívóátadásnál mondod annak akit meghívsz, hogy pl "Utána nálunk x órakor szeretettel várunk a ballagási ebéden" Ha nem lesz akkor nem mondod és kész. Nekem pl nem volt, vagyis keresztanyum átjött másnap és anyáékkal 4-esben kajáltunk egyet nálunk, megjegyzem én már ezt is felesleges felhajtásnak tartottam. De pl volt olyan osztálytársam akinek az unokatesója is velünk együtt ballagott és együtt tartottak utána 40 fős ballagási ebédet a nagymamájáéknál otthon. Ezt családja válogatja hogy ki hogy szokta.
2011. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, ez a mi sulinkban mindne évben eszerint zajlik a szalagavató. max 3 embert lehet diákonként vacsoráztatni, de még a kaja előtt meg bármennyien jöhetnek műsort nézni, akiket aztán elküldenek. és csak az a pár ember, a vágzősök én tanárok maradnak. esznek, tánc... stb... utána pedig ők is elmennek és csak diákok emg tanárok maradnak... de én se szeretnék menni, az a pláne -.- de muszáj, szal akk menyjek egyedül? vagy mi? :S
2011. máj. 7. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A szalagavatói és ballagási szokásokat suli válogatja, de azért a lehtöbb suliban úgy van, hogy személyesen neked kell meghívni a vendégeket... sőt, ez a logikus, hiszen te tudod, kit szeretnél látni a szalagavatódon. Nálunk pl. nekünk kellett megrendelni az értesítőket, annyi db-ot, ahányat akartunk (mondjuk családonként egyet), aztán nekünk kellett elküldeni azoknak, akiket meg akartunk hívni.

Anyukád elég önző, ha egyedül nem hajlandó téged elkísérni... mert azt megértheti, hogy attól még, hogy elfogadtad, hogy van párja, a te ünnepeden nincs helye a pasasnak, ha ennyire utál téged és viszont, neki visont illene elmennie. Én a helyedben meghívnék még vmi olyan, akár távolabbi rokont, akivel jóban vagy, és anyukád is el tud vele beszélgetni... a többi rokonnak meg el lehet szépen magyarázni, hogy több rokont nem tud etetni a suli, vagy hogy anyukád egyedül nem akar menni, te nem akarsz anyukád párjával lenni, viszont baromi égő vagy kínos lenne, ha csak anyukád lenne ott.

2011. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

05-07 22:37 vagyok

Annak ellenére, hogy ahogy írtam nálunk családtagot nem volt szokás vinni, rengetegen hoztak vendégeket, haverokat, tesót, unokatesót, de minimum a párjukat. De én egyedül mentem. Nem én voltam az egyetlen, és utólag bánnám ha nem lettem volna ott. Nem volt egy hejj de nagy buli, akkor már az érettségi bankett sokkal jobb. De sztem ne hagyd ki.

2011. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!