Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Masfel eve eljottem a Magyaror...

Masfel eve eljottem a Magyarorszagrol, es nagyon eltavolodtam a csaladomtol. Vagyis En nem, de ugy erzem ok forditanak kevesebb figyelmet ram. Baratoknal ez elfogadhatobb hogy lemorzsolodunk, de a csalad az megiscsak mas nem igaz? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Kerlek Benneteket, ha erdemleges valaszotok van tegyetek, minden mas esetben, ha gunyolodas, vagy cikizes a szandek azt mashol tegyetek meg. Minden KEDVES valaszolomnak elore is koszonom.
2009. nov. 5. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Dolgozni, vagy tanulni mentél ki? Vagy kiházasodtál? Egyetértettek akkor veled? Lehet, hogy úgy érzik, hogy te mentél el, akkor te tartsd a kapcsolatot. Persze ez így nem teljesen jogos. Neked sem lehet könnyű egy idegen országban, biztos jól esne a több törődés, és ennyit igazán megtehetnének...
2009. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kemény dió..Az én tesóm is több éve külföldön él és hullám völgyek-hegyek vannak a kapcsolatunkban.Sokszor mi is úgy érezzük, hogy nem fordít elég figyelmet ránk, szüleimnek sokszor fáj is, de úgy vannak/vagyunk vele hogy nem érdekel, mi hívjuk, írunk neki!Van hogy többet beszélünk, van hogy kevesebbet!

Nagyon nagyon sok minden befolyásolja a távkapcsolatokat, még ha családról van is szó!Hidd el nem biztos, hogy arról van szó hogy kevesebb figyelmet fordítanak rád, lehet csak te érzed úgy!Ezt nem bántásból írom, hanem csak mert mi is sokszor érezzük!De az is lehet, hogy jól érzed!Ebben a helyzetben sem tudsz sok mindent csinálni, csak annyit, hogy ennek ellenére tartod velük a kapcsolatot!Hidd el, tényleg tudom sokszor milyen nagyon nehéz, de nem lehet mit tenni...előttünk is mindig csak csak az van, hogy nem szabad, hogy elmérgesedjen a kapcsolat, vagy hogy megszakadjon!Ráadásul már van egy unokaöcsém is, szüleim első unkája!Nemhogy terhesen nem látták szüleim a lányukat, hanem még a picit sem látták!

Szóval vannak érzelmileg nehéz helyzetek az életben, de túl kell rajta lendülni!

A barátok azért is kopnak le úgymond, mert egyik fél sem küzd a kapcsolatért.De a családban más a helyzet!Küzdeni kell, és megéri hosszútávon!

Sok erőt és kitartást!És biztos szeretnek, csak tényleg van hogy nem olyan intenzív a kapcsolat, főleg ha távkapcsolatról van szó!

Remélem tudtam segíteni...:)kitartást!!:)

2009. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kb 1,5 éve költöztem külföldre, de nekem megmaradt a jó kapcsolat a szüleimmel, és a barátnőimmel is. Milyen gyakran látogatod meg őket? Beszélsz velük rendszeresen telefonon, skype-on, msnen? Próbáld megbeszélni velük ezt a problémát, hogy úgy érzed elhanyagolnak. Nekem nagyon sokáig, néha még most is erős honvágyam van, és hiányzik a családom. Ha külföldön él valaki, akkor szerintem még nagyobb szüksége van a családjára, barátokra, mert elszigeteltnek érezheti magát. Remélem sikerül javitanotok a kapcsolaton, minden jót kivánok neked!
2009. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pontosan tudom mit érzel most,mert mi is ebben a cipőben vagyunk..Mi amikor kimentünk külföldre az elején szinte minden nap beszélgettünk MSN-en,telefonon a családdal,sógorral,testvérekkel,barátokkal.A barátok hamar lemorzsolódnak ahogy nálad is.Néha-néha egyik másik ír,de már nem erőltetem én sem,hogy tartsam velük a kapcsolatot(nekem fájt,hogy mindig én írtam e-mali,vagy üzentem az MSN-en,és arra sem vették a fáradságot,hogy visszaírjanak) A család egy kicsit más...Most van olyan,hogy 1-2 hónapig semmi,de mivel mindig elérhető vagyok MSN-en ha kell valami akkor jelentkeznek.Főleg az egyik sógornőm.Ha felmegyünk a netre,gyorsan kilép,ha telefonálunk nem veszik fel a telefont,de ha eszébe jut,hogy kéne ez-meg az,akkor mi vagyunk a legfontosabbak..Az a csúcs amikor eldöntik,hogy kijönnek nyaralni,ilyenkor hetekig minden nap érdeklődnek,hogy mi van velünk stb,majd ki bökik a lényeget...A legújabb módszer az,hogy felvilágosítanak minket,hogy otthon sokkal jobb az élet,és tök jó,míg mi távol vagyunk a családtól,szóval így jártunk etc...A 4 év alatt már nem fáj annyira,és most értük el azt,hogyha ránk nem kíváncsiak akkor mi sem vagyunk azok...Eddig még soha nem mondtunk semmire nemet,de idén először nem fogunk kérni a nyaralni vágyó rokonokból sem..Szóval ezt azért írtam le,hogy tud nemcsak veled ilyenek a rokonok...Nem kell foglalkozni velük,hisz csak magadat bántod evvel..
2009. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen szeretnem megkoszonni, a valaszaitokat, tenyleg erdemleges volt mindegyik, es tenylge boldogga tettek azok. Jo tudni hogy vannak meg jo erzesu emberek. En is sok kitartast kivanok mindenhez, elethez, gondtalansagot az egeszsegben, es Mindent ami jo. Nagy ut all meg elottem, es erosnek kell lennem. Koszonom.
2009. nov. 6. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!