Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsam meg a kapcsolatot a...

Szakítsam meg a kapcsolatot a családdal?

Figyelt kérdés

Először 19 évesen mentem férjhez, 6 évig tartott a házasság, elváltunk. Ennek már több mint 10 éve. Egy gyerekünk született ebből a házasságból. Azóta van már párom, akivel van közös gyerekünk is. A volt férjemnek is van egy élettársi kapcsolata, nevezzük Rozinak, így könnyebben le tudom írni a történetet. Volt férjemmel normális a kapcsolatunk, eljár a gyerekért, nagyon ritkán beszélünk (csak gyerekről). Volt anyósomékkal is nagyon jó a viszonyom, néha meg is látogatjuk őket, főleg ha kivisszük az unokát hozzájuk, vagy megyünk érte. Az új páromat is elfogadták, kedvelik, meg is hívták, hogy jöjjön ő is. A gond ott kezdődik, hogy Rozinak ez nem tetszik, szabályosan hisztériázik a volt férjemmel, hogy mi minek járunk oda anyósékhoz, miért vagyunk jóban. Ők nem ott laknak velük, tehát mi ott sosem futottunk még össze.

Mivel a párom kőműves, a volt anyósom felhívott, hogy meg kéne csinálni valamit a házon. Párom azonnal elvállalta, és felajánlotta, hogy délután ráér, elmegyünk megnézni mi a munka, elvisszük az unokát is. Mindent leegyeztünk, volt anyósom várt minket. Erre felhívott a volt férjem, hogy ne menjünk délután, mert ők most ott vannak Rozival estig, és Rozi ki van akadva, hogy mi oda be ne tegyük a lábunkat. Mondtam, hogy hát rendben van, akkor elmegy a párom máskor. (Nem mintha bármikor ráérne, mert elég sok a munkája). Most szegény volt anyósomat is sajnálom, hogy biztosan rosszul érzi magát. A volt férjemet is sajnálom, hogy valószínűleg így is hallgatja a cirkuszt. A párom is ki van akadva, hogy hogy lehet Rozi ilyen .... ki ő, hogy ő szabja meg, hogy ki mehet oda és mikor, és szítja a családok közt a feszültséget. Mondta is "adnák én neki"! Ez már a sokadik ilyen hiszti, próbáltam már beszélni Rozival, hogy nincs oka utálni engem, féltékenynek sem kell lennie, mert imádom a páromat, van már gyerekünk is, nekem az exem nem kéne már soha vissza, és volt anyósomékkal meg nem csak a gyerek miatt tartjuk a kapcsolatot, hanem mert nagyon kedves idős emberek, szeretjük őket. Kezd elegem lenni Roziból, már a gyerekem is, pedig még alig múlt 10 éves, azt mondta rá, hogy "de egy cserépedény!!!" Rá is szóltam, hogy nem beszélhet így a jövendőbeli mostohájáról. A gyerek is szenved tőle, hogy apjának ilyen nője van, és mondogatja nekem, hogy miért nem tud normális lenni az a nő, mint mi, meg a mamáék, meg a nagynénik... Velük is beszélünk, segítünk egymáson, ha kell valami. Nem tudom mit tehetnék. Exemmel már beszéltem erről, de nem tud mit tenni, azt mondja hiába magyarázza neki, hogy ne csinálja ezt, semmi oka, és hogy már gyomoridege van a sok feszkótól, inkább ő is kerül bennünket, hogy ne legyen gond.

Ti mit tennétek, hogy végre békesség legyen? Szakítsam meg a kapcsolatot a családdal?


2013. szept. 22. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem szakítanám meg a kapcsolatot, már a gyerek miatt sem, mert neki joga van látni a nagyszüleit. Rozi egy kis nyomorék hisztis r... Nem ér annyit, hogy miatta megszűnjön a jó viszony. Ti mindannyian olyan felnőttesen kezelitek a szitut, hogy erről példát vehetne minden válófélben lévő pár, ő meg itt csinálja a feszkót tök feleslegesen. Én rábíznám az exemre, hogy csináljon vele valamit ő, ha már ilyen ügyesen választott párt. Na meg szólnék exnek, hogy a gyerekkel nem viselkedhet így a nő, mert akkor nem állsz jót magadért.
2013. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik családdal akarod megszakítani a kapcsolatot? A volt anyósodékkal? Azt szerintem semmiképp ne tedd! Te is kedveled őket, ők is téged, na meg a gyereket is, a "Rozinak" semmi köze hozzá!

Én is szeretem a volt anyóst, néha meglátogatjuk a gyerekkel, végül is a család része, a gyerek nagyanyja, miért ne? Férjem csajának ugyan nem tetszik, de nem kell vele foglalkozni, az legyen az ő problémája!

2013. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A Rozinak semnmi beleszólása abba, hogy a jövendöbeli anyósa kivel tartja a kapcsolatot, valamint abba sem, hogy te illetve a párod tartja-e a kapcsolatot a gyerek nagymamájával/nagypapájával.


2. Nem értem, mit akar jelenteni a "cserépedény" jelzö.


3. A gyerek apjának kell szólni, hoyg rendezze le a Rozit - de ha ilyen hisztis hülye nö, akkor a legjobb lenne, ha menesztené.


4. A nagyszülökkel semmi esetben sem szabad megszakítani a a kapcsolatot, ez nektek is meg a gyereknek is fontos.

2013. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Volt már hasonló szitu, akkor is azon akadt ki a Rozi, hogy én mit kerestem náluk, minek tolom oda a pofámat, hogy elváltunk, semmi közöm hozzájuk. Erre volt após (aki egy nagyon rendes ember) közölte vele, hogy én a menye vagyok, és maradok is örökké, mert az unoka anyja vagyok, és ez ellen ő nem tehet semmit, ha tetszik, ha nem. Fél évig meg sem látogatta őket. Akkor is én éreztem magam kellemetlenül, hogy tök feleslegesen miatt megy a harc.

Páromnak is mondtam, hogy megérteném a nőt, ha arról lenne szó, hogy kettesben maradnék az exel a házban, hogy emiatt izgul, de ott lett volna ő is, anyósék, párom és a gyerek is. Megharapom vagy mi?

Az én párom is ki lehetne akadva, hogy minek megyünk néha a volt anyósomékhoz. De megismerte őket, tudja, hogy rendes emberek, és még hálás is, hogy őt is elfogadták, kölcsönösen segítünk egymásnak, mert ez már nagyon ritkaság a mai világban.

A nagyobbik gyerekem megkérdezte a mamájától, mikor megszületett a testvére, hogy ő is eljöhet -e majd hozzájuk ha nagyobb lesz, úgy is, hogy ő nem az ő unokájuk. Volt anyós egyből mondta, hogy ne vicceljen, bármikor jöhet ő is.

Csak a Rozi, ő valamiért felhúzta a nagy falakat, és 20 körömmel harcol ellenünk. ...és nem értem az okát.

2013. szept. 22. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A Rozi idióta, nem érdemes vele foglalkozni.
2013. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!