Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hazudik?

Mit csináljak? Hazudik?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, akivel kicsi korom óta nem túl jó a kapcsolatunk... Egy idősek vagyunk, így általános iskola alsójában egy osztályban voltunk, majd szerencsémre el tudtam menni 8 osztályos gimibe. Ez a fiú nagyon undok volt mindig és rosszindulatú. Engem mindig versenytársának érzett és ezáltal mindig minden áron túl akart rajtam tenni.

Most 14 éves vagyok és 11-12 éves koromban jöttem rá, hogy mennyire vonzódok a művészetekhez. Imádok festeni, rajzolni, írni is szoktam. Amikor bekerültem a gimibe, arra gondoltam, hogy akár komolyabban is foglalkozhatnék a rajzzal, hisz szeretem és ezt nem egóból mondom, de van is hozzá érzékem... Így hát Heti 10 órát tanultam rajzot... Ez nem állt a tanulás útjába, szóval örültem a lehetőségnek. A rajztanárom 3 éve foglalkozik velem és úgy gondolom, jelentős fejlődésen mentem keresztül, de nem is ez a lényeg.

Ez az unokatesóm mindig is utált rajzolni, nem is volt hozzá érzéke, ami nem baj, mert mindenki másban jó... Neki is megvan a tehetsége. A lényeg, hogy 2 hete elkezdett rajzolgatni és olyan képeket mutatott fel, amik az én képeim minőségét nagyban felérik... Sokkal jobbak és ez kétségbe ejtett.

Szerintem nem ő rajzolta a képeket... Nem rosszindulatból mondom, csak nem áll össze a kép...

A rajz volt az egyetlen dolog, amiben tényleg jó voltam... ahhoz tényleg értettem és szerettem is, ezért szerettem volna, ha fejlődök, magasabb szintre emelem a tudásom, mert a tehetség nem minden... És a 3 évnyi tanulás akkor feleannyit sem ért, mint egy srác 2 hetes firkálgatása, aki eddig kb. pálcika ember szinten volt???

Annyira bánt ez az egész... Mert most azt érzem, hogy semmire nem vagyok jó, ebben is kudarcot vallottam és egy csődtömeg vagyok... Ez az egész elvette a kedvem a rajzolástól... Tudom, hogy ez nem erről szól, nem a versengésről, de most nagyot csalódtam magamban és nem tudom, mit csináljak!

Hallottam anyu és a húgom beszélgetését és ők úgy gondolják, hogy talán nem is ő rajzolta... Kitelik tőle, az elmúlt években sok dolgot csinált. Eléggé megbízhatatlan, ritkán őszinte.

De ha tényleg ő rajzolta, akkor persze gratulálok neki, nagyon ügyes rajzok... Csak... akkor ezek szerint nekem nem éri meg komolyabban ezzel foglalkozni és a beleölt rengeteg idő felesleges volt és ez az, ami bánt... :'(((

Valaki nem tudna segíteni? Mit csináljak? Ti hogy látjátok ezt? Valami jó tanács? :S

Előre is köszi.

14/L



2013. szept. 22. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott előtted képes reprodukálni a rajzait, akkor elhiheted neki, hogy jó. Egyébként meg saját magadért rajzolj, saját örömödre, ne azért, hogy túlszárnyald az unokatesódat. Miért ne érné meg rajzolni? Nem értem, hogy miért kellene máshoz igazodnod, ha netán mégis ügyes. A kettőtök stílusa sem valószínű, hogy ugyanaz.
2013. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz vele. ha szereted csinálni akkor csináld. ha nem lenne hozzá tehetséged akkor a rajztanár se foglalkozna vele. vagy kérd ki a véleményét hogy szerinte van e értelme hogy te hozzá jársz. biztos meg fogja mondani. ezzel a fiúval meg ne foglalkozz mert te is az ő szintjére kerülsz. azt meg nem szeretnéd. mond meg neki hogy ügyesen rajzol de téged nem érhet utol mert te szereted is csinálni és nem csak azért csinálod mert vele akarsz versenyezni.utána hagyd ott. csak a te életeddel foglalkozz ne a máséval.
2013. szept. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 22. 17:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt nézd, hogy kihez képest vagy jó, mert - nem bántásból írom, de - biztosan van rengeteg olyan ember, aki jobb nálad, ahogy Te is rengeteg embernél vagy lényegesen jobb.


Önmagadért rajzolj és fess, ne azért, hogy megmutasd, hogy márpedig te jobb vagy. Ne törődj vele, rajzolj továbbra is, és hidd el, hogy ha tényleg más készítette az általa bemutatott rajzokat, le fog bukni, és az rettenetesen kellemetlen lesz a számára.


Tégy úgy, mintha nem is történt volna semmi, ezzel megmutathatod unokatesódnak, hogy Téged abszolút nem érdekel, hogy ő mit csinál!


Hajrá! :)

2013. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg saját örömödre folytatod a rajzolást/rajztanulást, akkor simán túlszárnyalhatod azokat a rajzokat, amiket ő mutatott. De am a leírásod alapján én arra tippelnék, hogy nem az ő rajzait mutatta. És most komolyan ez elvette a kedved? Szerintem akarjál nyugodtan mégjobb lenni. Meg ha előtte tényleg pálcikaember-szinten volt... Meg hát az undok emberek gondolom "felszínesek" v iesmi, szal általában sztem nem tudnak jól rajzolni. Aki alsóban nem tud jól, az felső tagozaton mitől tudna? Jó, lehet mondani, hogy ő is gyakorolt; de aki abszolút nem tud, és nem törekszik a szépre, beéri ,ha csak pálcikaembereket rajzol, az szerintem a jövőben is meg fog azzal elégedni, mert ha már fiatalabb korában tojik rá, nem hiszem, hogy később több energiát fektetne 1-1 rajzba; so sztem nem ő rajzolta valszeg.
2013. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel nem ő rajzolta a rajzokat, mert olyan tényleg nincs, hogy valaki pálcikaembereket tud csak produkálni, és akkor egyszercsak nagy-nagy tehetsége kerekedik. Inkább téged akar bosszantani, pontosan azért, amiért a suliban is mindig versengett veled.

Először is ne sűllyedj le az ő szintjére. Ha mutat neked rajzokat amik tényleg tetszenek, dícsérd meg de mutasd is ki neki, hogy téged nem nagyon érdekel az, hogy ő hogy rajzol. Gondolj arra, hogy valószínűleg nem ő rajzolta, tehát nem sokat ér el azokkal a rajzokkal. Karriert meg végképp nem fog befutni rajzolással :)

Másodszor meg valahogy emelkedj felül ezen a buta versengésen. Ő akar versenyezni, nem te. Próbálj meg kiszállni belőle. Ha valamit jól csinál, azt ismerd el. Ha valamit te csinálsz jobban, azt is ismerd el magadnak. Az a lényeg, hogy te jól érezd magad a bőrödben, ne foglalkozz az unokatesód játékaival, és ha azt látja hogy boldog vagy és nem ér el nálad semmit a piszkálódással, akkor abba fogja hagyni ezt.

Semmi esetre se csüggedj és ne keseredj el, mert ahogy te is írtad, mindenki jó valamiben. Ahogy te is :)

2013. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igazatok van... :)
2013. szept. 22. 18:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Hagyj fel ezzel az értelmetlen vetélkedéssel, mert lehúz, és elveszi az értékes energiáidat.


Ha jól rajzol, vagy jobban, mint te, akkor tegye a dolgát.


A képzőművészet nem versenypálya.


Minden tehetséges képzőművész egyedi.


Te csak rajzolj tovább, tedd a dolgodat.


Csak a tanárodra hallgass.


Sok sikert! :)

2013. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!