Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párom osztrák állampolgár...

Ha a párom osztrák állampolgár, én pedig magyar, nem vagyunk hazasok, de itt ausztriaban is fizetem a tb-t es van bejelntett lakcimem, a szuletendo gyermekunk osztrak vagy magyar allampolgar lesz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 11:11
 1/8 anonim válasza:
61%
Osztrak,es en is ausztriabol irok,mi sem vagyunk meghazasodva... De amugy lehet kettosallampolgar is...attol fugg mit szeretnetek... :)
2013. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon és Ausztriában is vérségi elv van érvényben. Tehát az állampolgárságot a származáshoz kötik. Magyar áp.szülők gyereke automatikusan magyar állampolgár, osztrák áp. szülők gyereke osztrák állampolgár, akárhol is születik. Ha az egyik szülő osztrák áp., a másik magyar áp., akkor a gyerek kettős állampolgár lehet. Azonban le is mondhat az áp-ról, így lehet csak osztrák vagy csak magyar áp. is.
2013. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a kommenteket. Kedves elso, csak erdeklodes keppen, Te merre vagy? En Güssingben.
2013. szept. 26. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
( Mi is itt vagyunk Salzburgban! ;) )
2013. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettős állampolgár lesz, pontosan :)
2013. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

ELSO vagyok :)))


Amugy en ezt mar megkerdeztem,itt sokan valaszoltak! Talan te is talalsz benne valaszt :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Nem lehet kettesállampolgár,Ausztria nem ismeri el ezt a fogalmat.Ha az apa osztrák,függetlenül attól hogy házasak vagytok-e vagy sem,a gyerek megkapja automatikuson az osztrák állampolgárságot,ehhez az apának kell benyujtania egy nyilatkozatot a hatoságok felé.
2013. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

wasfuereinscheissredestdu? -.-


[link]

2013. szept. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!