Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen módon 'találhatnék...

Milyen módon 'találhatnék vissza' érzelmileg a férjemhez?

Figyelt kérdés

24órából 18-at dolgozik, lassíthatna, de nem, mert megfelelési kényszere van, fontos beosztásban dolgozik és nagy felelősség van rajta. 2 ember helyett dolgozik egy cégnél, alig van ránk ideje. Próbáltam megbeszélni vele, de a válasza annyi, hogy értünk teszi, de szerintem igazán azért az elsimerésért hajt, amit vár(na) de az adott helyen sohasem fogja megkapni. 4 éves a gyerkőcünk, vele foglalkozik egy keveset, de a pici iszonyatosan anyás. 2 éve van ez a helyzet, már azt veszem észre magamon, hogy bár szeretem, de nem vagyok boldog. Lehetne másik munkája, ugyan kevesebb pénzért, de nem vállalja el, és ez a 'kieső' összeg nem viselné meg a családi kasszát(1,5x-esét keresem), mert jól keresek. Nincs a képben részemről bizonyos 3., és nála sincs, csak nem tudom, hogyan nézzem ennek a dolognak a pozitív oldalát? Mit tegyek, hogy minden olyan legyen, mint régen? Nem érzem úgy, hogy szeretnék vele kettesben elmenni valahova, persze főzök, gondoskodom a családomról, de nagyon boldogtalan vagyok, aki csak a gyerekének és a munkájának él. Ő nem látja ilyen katasztrofálisan a helyzetet, én annál inkább. Tudnátok tanácsot adni?

Ma lett volna alkalmunk elmenni picit, de az ő hobbijával egybekötve, amit én nem szeretek, tehát most ez a 2-3 óra is arról szólt volna, hogy Ő jól érezze magát. Van kiút? Mit tegyek?


2013. szept. 28. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Ne haragudj, de csodálkozom, hogy nem veszed észre, ami egyértelmű: a férjed boldogtalan melletted és a munkáb menekül, csak azért, hogy ne kelljen veled ill.veletek lennie.Ez nem csak férfiaknál, de sok nőnél is igy van.
2013. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ennél a cégnél ez a minimum és lehetőleg minden tegnapelőttre kell... szóval menekülne haza, és nem a munkába, hidd el nekem. Inkább mondanám hogy megkeseredett a munkája miatt. De ha így is lenne, akkor is kvittek lennénk a boldogtalanság terén. Egyébként pedig arra keresem a választ, hogy mit tegyek, és nem azt, hogy mit nem veszek észre.
2013. szept. 28. 16:39
 3/16 anonim ***** válasza:
29%
Egyikőtök sem boldog ebben a kapcsolatban, úgyhogy sürgősen lépni kéne. Jobb úgysem lesz a helyzet, ha a férjed nem tesz semmit az ügy érdekében.
2013. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha pedig elhagyom, abba beleőrül. Erről már volt szó, tehát nem vagyunk neki teher, viszont Te nem kicsit vagy tapintatlan. Köszi a semmit.
2013. szept. 28. 16:42
 5/16 A kérdező kommentje:
Időpont ma 16:42! Ennyire reménytelen lenne??
2013. szept. 28. 16:42
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj, nem arról beszélek, hogy váljatok el, de sok kapcsolaton segített pl a különköltözés (többek közt a szüleimen, akik lassan 30 éve házasok). Ez idő alatt kiderül, hogy a munka vagy a család a fontosabb. Ennek lehet az az eredménye, hogy úgy dönt, vállalja a kevesebb, rosszabbul fizető munkát a családjáért, vagy az, hogy tényleg nem képes apa és férjként élni és előletek menekül a munkájába.

Bármelyik is, legalább történik valami (túl nagy pofon ahhoz, hogy ne történjen semmi) és kiderül hányadán álltok.

2013. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Értelek. Tudom, hogy zavarja az, ami tény, : többet keresek. Ezt soha nem éreztetném vele, hogy mert én, nőként. A memóriája olyan szinten rossz, hogy nem emlékszik arra, mit beszéltünk 10 perce, a telefonjában gyakorlatilag tornyosulnak az emlékeztetők, kb napi 30db, hogy ne felejtsen el semmit. Van abban valami, amit mondasz: lehet, nem tudja, milyen amikor hiányzunk, mert annyira leterheli a munkája. Köszönöm, ment a zöld kezecske!
2013. szept. 28. 16:55
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Magadon kellene elgondolkodnod! Miért van a férjednek megfelelési kényszere? Talán "utol akar érni téged" ha te másfélszeresét keresed az övének? Hányszor emlegeted ezt neki, amikor azt akarod, hogy menjen egy rosszabbul fizetett helyre, mert a te keresetedből is jól élhettek? Még a hobbijával sem foglalkozhat, mert te nem szeret?

Te viseled a kalapot. Ez minden normális férfi önérzetét sértené.

2013. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2x mondtam neki a 2 év alatt, mert előtte minden szuper volt, a 8órás munkaidő megvolt, néha nálam csúszott be 1-2 eset, amikor neki kellett hozni-vinnie a gyerkőcöt, mert fontos ügyfelem jelentkezett be. A hobbijával foglalkozhat, de ha félek a motoron, és nem 90km/h-val közlekedik, akkor engedd már meg légyszives, hogy eldöntsem, megyek vele, vagy nem kockáztatok. 1 éve jött ez az új hobbi, ami kissé életveszélyes. Persze, én hordom a nadrágot??? Ezért? Inkább kérdeztél volna miérteket, mielőtt elkönyvelsz egy hárpiának..
2013. szept. 28. 17:05
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a privát üzenetet!
2013. szept. 28. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!