Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van különbség az ok nélküli...

Van különbség az ok nélküli féltékenység és a között ha okot adnak rá? Vagy a féltékenység így is úgy is "beteges"?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Egyfajta egészséges féltékenykedés mindenkiben van. Szerintem az természetes.. De van egy határ ami után már tényleg beteges dolog..

Esetleg van konkrét példa??

2013. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát,szerintem van különbség.

Amíg nem adott okot rá,addig, nem voltam féltékeny,sőt,eszembe se jutott volna,hogy megcsal.

Szóval azt se lehet állítani,ami sokszor elhangzik,hogy ha sokat féltékenykedünk, előbb utóbb megcsal,had legyen igazunk...


Viszont azóta,szerintem érthető,bizalmatlanabb vagyok vele,mint régen,de ez szerintem érthető is ezek után...

2013. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá ok, akkor beteges, ha van, akkor már felesleges.
2013. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrét pl hogy mást ölelget.
2013. okt. 2. 08:07
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Hány évesek vagytok?? Szerintem egy ölelésben nincsen semmi..

És honnan tudtad meg az esetleges ölelést??

2013. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ellenkező nemű felnőtt emberek nem szoktak csak úgy ölelkezni.

(kivéve, ha rokonok)


Féltékenységi jelent helyett viszont érdemes inkább megbeszélni, hogy kinek, mi fér bele.

2013. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség. Az ok nélküli féltékenység mindig magunkból indul ki, általában önértékelési zavar miatt, ezért hívjuk betegesnek.

Ha a partner okot ad rá és emiatt érezzük a féltékenységet, akkor az nem beteges, bár azzá válhat, ha ennek rabjává válunk és nem teszünk ellene semmit.

Nekem nem esne jól ha a párom mást ölelgetne, biztos úgy intézném a dolgokat, hogy ezt a szokását abbahagyja.

2013. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

A "mást ölelget" még mindig kevés infó.

Milyen helyzetben ölelgeti?

Összeálltak egy fényképhez, és átkarolta a mellette lévőt?

Vagy megöleli egy régi jóbarátját, akivel X év óta most látják egymást újra?

Vagy egy barátnak meghalt valakije és meg akarja vigasztalni?

Vagy egy buliban éppen csak le nem tapizza a másikat?


Annyi de annyi helyzet van, másrészt pedig emberfüggő.

Van egy régi, nagyon stabil baráti körünk már gimi óta, tehát több, mint 10 éve. Az egyik lány pl olyan, aki minden egyes találkozáskor mindenkit (fiúkat, lányokat) nagy öleléssel köszönt. Meg amikor Karácsonykor ajándékot adunk egymásnak akkor is megölelik egymást az ellenkező neműek (fiúk csak kezet fognak :D ).

Az egyik srácnak már felesége is van, a másiknak menyasszonya, mégsem vágja le a fejem egyik sem, amikor megölelem ilyen alkalmakkor a feleséget/menyasszonyt.

Ilyen dolgokért kár féltékenykedni, mert ha nekem barátnőm ilyenért jelenetet rendezne, kb kiröhögném, és megkérném, hogy viselkedjen felnőttként, mert nem az oviban vagyunk.

2013. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem mindegy hogy milyen szituációban,kivel folyik az ölelés... És hogyan..pl.hülyeségből,vagy csak úgy... Ok nélküli féltékenység,egy kicsit persze,az normális.Okkal,tényleg nincs értelme már... :/
2013. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretem a másikat,féltem a másikat,viszont ez nem egyenlő a kisajátítással.Tehát én úgy gondolom, a szerelmes emberben van egy pici félelem a párja elvesztése miatt,de nem mániákus,nem rendszabályozza a másikat,nem tör az életére emiatt.Megadja neki a teret és a szabadságot,nem hisztériázik olyanokon,hogy másra ránéz vagy mással szóba áll a párja.
2013. okt. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!