Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közeledjen a férje egy...

Hogyan közeledjen a férje egy olyan nőhöz akit megerőszakoltak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 16:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
A férjemben maximálisan bízom. Ha nem ez lenne a helyzet, nem lenne a férjem. Nem egyszerű kérdés ez, de nem a férj dolga feldolgozni, amit történt, és nem neki kell változtatni a dolgokon, hanem a nőnek (tapasztalatból írom). Ha a nőnek problémái vannak e téren, keressen szaksegítséget! A férj maradjon férfi, gyengéd és figyelmes, de ne adjon alapot és főleg ne alkalmazkodjon a nő esetleg beteges félelmeihez! Az sosem szül egészséges viszonyt!
2013. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

bántottak férfiak, sajnos testi, lelki erőszakkal is

persze lettek félelmeim, fájdalom, de a párom közeledését akkor sem utasítottam el és azóta se mert szeretem és bízok benne

ugyanúgy kell hozzá közeledni ahogy addig, kedvesen, megértően, öleléssel

2013. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan trauma, amit sok esetben csak szakember tud orvosolni. Pszichológus, különböző bántalmazott női csoportok ( anonim).

De egyébkét: végtelen türelem, megértés, empátia, szeretet, hit és gyengédség.

2013. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
magadban kell lerendezned, nem fog rajtad senki más segíteni. én magam is többszörös erőszak áldozata vagyok, egy ideig a saját árnyékomtól is féltem és emiatt másokat is eltaszítottam magamtól, amit érthető módon senki nem viselt el. belül tedd helyre a dolgokat, a többi csak ezután jöhet.
2013. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hány éves korában lett nemi erőszak-áldozat.


Egyébként így is, úgy is, fel kell dolgoztatni a traumát, különben nemhogy nemi életet nem lesz többé képes élni, de pokoli élete lesz, bármeddig is él.

2013. okt. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:

hipnoterápia alkalmas ennek feloldására

De vigyázzz nem mindegy kihez mész, egyáltalán nem.

Priviben tudnék ajánlani valakit.

Keress meg.

2013. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az a helyes, amit vadszeder írt. Mi a párommal szenvedtük ezt végig. Velem történt kiskoromban erőszak, voltam is három pszichológusnál, de mindegyik csak rontott a helyzeten. A pap, aki pedig a pszichológusokhoz küldött, is feladta egy idő után, és nem foglalkozott velem. Aztán jött a mostani párom (fél éve ismerem) aki nagyon sokat segített. Rájött, hogy mi történt velem, aztán elkezdtem beszélni róla, kicsit könnyebb lett, de ő szenvedett attól, hogy nem érhet hozzám. Aztán egyszer a szülei elutaztak, én pedig nála laktam egy hétig, és elkezdtük a terápiát. Sajnos nem tudom másképp nevezni. Fokozatosan csináltunk mindent. Óriási tisztelet jár neki, hogy ezt végigcsinálta, mert szörnyű lehetett neki mindig visszafogni magát, illetve elviselni, hogy hirtelen felindulásból elkezdem ütni. Szerintem valahol rajta álltam bosszút azért, ami velem történt. Szépen lassan minden feloldódott bennem, és most már teljesen normálisan élünk nemi életet is, és minden rendben van. :) Sok megértés, kitartás és szeretet kell ehhez. Anélkül nem megy.
2013. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Fél év után szex? Na ezért hisznek minden nőt kurv*n@k a pasik. Gratulálok.
2013. okt. 4. 13:45
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, veled valami baj van. Nem vagyok k*rv*, és ezt kikérem magamnak. Már ne haragudj, de 19 évesen, végigküszködve ezt az egészet igenis kijárt nekem az, hogy megoldjam a problémám, és később rendesen tudjak élni. Nekem sok ismerősöm egy hét után megteszi, úgyhogy nem engem kell kritizálni. Miért mennyit kellett volna várnunk? 20 évet? Nem tudom, hol élsz te.. Ráadásul itt teljesen más a helyzet, a beállítottság, az akarat. Szerintem te még beteg vagy, azért látod ezt bűnnek, és hibának, ha két ember, aki szereti egymást lefekszik több, mint fél év után. Sürgősen keress segítséget!
2013. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én minimum egy évet szoktam várni, legalább kiszűröm azokat a pasikat akik csak szexre mennek.
2013. okt. 4. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!