Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tetszik nektek egy név,...

Ha tetszik nektek egy név, akkor hallgatnátok másra, vagy azt adnátok a gyereknek?

Figyelt kérdés
Van egy név teljesen bele vagyok szerelmesedve, egyszerűen nem tetszik semmi más...de mindenki leszólja a környezetemben (csak az apuka nem) így ti bevállalnátok? Vagy adjak neki egy rtandom nevet ami nem is tetszik?
2013. okt. 3. 15:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Mindneképp olyan nevet válassz ami tetszik nektek. Ne mással törödj, nektek tetszen és illeszkedjen a vezetéknévhez.


Az én egyik kedvenc lánynevem (Mikolt) sem tetszik snekinek, sajnos még a férjemnek se nagyon, viszont azért van olyan név ami mindkettőnkenk tetszik.


Megírod (legalább priviben), hogy melyik ez a név? Nagyon érdekelne

2013. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha nektek tetszik, akkor persze hogy bevállalható. Persze csak akkor, ha nem lesz szívás a gyerek egész élete emiatt.
2013. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
Főként a két szülő véleménye számít: a gyerek anyukájának és apukájának a véleménye. Bár én mérlegelném azt is, hogy mennyire nehezíteném meg a leendő gyerekem életét a választott névvel. Sosem hívnál pl Herkulesnek, de Adolfnak sem. Mi a név?
2013. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Zille
2013. okt. 3. 15:44
 5/29 anonim ***** válasza:
90%

Mi is így voltunk.Kettőnkön kívül mindenki leszólta a nevet.

De azt adtuk.

Most meg már azt mondják,hogy illik hozzá.

Angelika.Nem túl gyakori,de szép.

Nem ingattak meg,nem az ő gyerekük. (és nem is extrém,ha Málna vagy hasonlót akarsz,azt inkább ne)

2013. okt. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

én ismerek egy Zengő nevű gyereket!

Ha nem tudnám, hogy kislány, a nevéből tuti nem derülne ki.

De persze olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz!

2013. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok. Én ismerek Zillét! Sőt a barátnőmnek akinek most kéthetes a kisfia is Zille lett volna ha kislány.


Jó hangzása van a névnek. Nem tudom, hogy tetszik e, ízlelgetnem kell még hozzá. Viszont ha megy a vezetéknevetekhez, akkor miért is ne? Semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint egy másik név.


Mi a jelentése?

2013. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Az a lényeg ,hogy nektek tetsszen ;-) ! Egyébként nagyon szép név ;-) !!!
2013. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Birda a vezeték név, ahhoz (szerintem) nem nagyon illik semmi :)

Olyan ami már van a családban nem adnék és elég nehéz a helyzet mert 4 fiú bátya van a férjemnek és mindegyiknek van már lánya minimum 1 :)

2013. okt. 3. 15:54
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Különleges,az biztos.

De ha megy a vezetéknévhez,akkor ne érdekeljen senki.


Nekem még furcsa,de próbálgattam a saját vezetéknevemhez,jól hangzana,én rültem volna ha valami különlegesebb nevet kapok anno.

2013. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!