Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha tetszik nektek egy név,...

Ha tetszik nektek egy név, akkor hallgatnátok másra, vagy azt adnátok a gyereknek?

Figyelt kérdés
Van egy név teljesen bele vagyok szerelmesedve, egyszerűen nem tetszik semmi más...de mindenki leszólja a környezetemben (csak az apuka nem) így ti bevállalnátok? Vagy adjak neki egy rtandom nevet ami nem is tetszik?
2013. okt. 3. 15:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne engedd, hogy a környezeted eltántorítson attól amit ösztönösen adnál a gyerekednek.

A Zille pedig nagyon jó név.

2013. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

Ha biztosak vagyok benne, akkor ne hallgassatok másra.

Nekem túlságosan fura ez a név, azt sem lehet tudni, hogy fiú vagy lánynév. Én elsősorban arra gondolnék, hogy a gyereknek fog-e tetszeni és nem fogják-e csúfolni, vagy kinevetni. Gondolom ezért nem tetszik a környezeteteknek sem.

Gondoljatok arra, hogy ti örülnétek-e, ha ez lenne a nevetek. Ha igen, akkor hajrá! :)

2013. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

Kicsi, könnyed név, nekem tetszik, de a saját gyerekemnek tuti nem adnám. Viszont ha Neked és a férjednek tetszik, akkor ne törődj senki mással.


Mondjuk ha Dzsesszikát vagy Dzsenifert írtál volna, azért lebeszélnélek :-)

2013. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom nekem hihetetlenül nőies :)

Csak ez jut eszembe ha a pocakomra nézek...


Mondjuk most így eszembe jutott hogy ha Ördög Nóra vállalhatta a Micit akkor én miért ne nevezhetném a kislányom Zillének...Igaz?

2013. okt. 3. 16:21
 15/29 anonim ***** válasza:
96%

Nézd. Amikor a fiammal várandós voltam, még az azt se tudtam, hogy fiú vagy lány lesz, mindig úgy beszéltem a hasamhoz vagy ha kérdezték hogy mit szeretnék kisfiút vagy kislányt, én mindig azt mondtam, hogy "Danika lesz.." Fiam lett, és Dániel nevet kapta.

Pár évvel később amikor újra terhes lettem csak annyit tudtam hogy ikrek lesznek.. De én első perctől a nevükön becéztem hasamban lévő ikreket.

Rózsa és Viola.. Lányok lettek.

Ma mindhárom gyermekem felnőtt. Imádják a nevüket, és soha semmi hátrány nem érte őket. Viola lányom mindig mondogatja hogy ha lánya lesz az ő nevét fogja kapni..

Engem sosem érdekelt hogy ki mit mondott..A lényeg hogy én és az apja válasszunk nevet, és ne legyen idétlen a név..

Amúgy nekem is különleges nevem van, nagymamámtól örököltem a nevet: Amália. Imádom.

2013. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%
Tetszik a Zille és van is a környezetemben, de a vezetéknévhez esetleg gondolkodjatok R betűvel keződő neveken is,szerintem hangzásban az passzolna leginkább.
2013. okt. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%

23 évvel ezelőtt az én szüleimet is leszólták, amiért különleges nevet adtak nekem. Mindenki azért aggódott,hogy hogy fognak majd becézni meg csúfolni.

Megsúgom: senki sem becéz de még csak nem is csűfoltak a gyerekek! (mostanában szoktak a felnőttek-érdekes, csak a magyarországi magyarok- poénkodni a nevemre egy sorozat miatt)

Én imádom, hogy nem tucatnév és sokan dicsérték már meg,hogy illik a személyiségemhez.


Én még nem hallottam, de szerintem szép és különleges név a Zille! Nem erőltetett mint pl.a Dzsesszika. Én a helyetekben ezt adnám a lányomnak, a köryezete meg úgyis megszokja!

2013. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk mind2 gyereknél csak addig okozott gondot az a név amit adni akartunk ameddig meg nem született és azt kapta... utána érdekes módon már senkinek nem volt baja vele :D
2013. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek Zillét, szerintem szép név :) Kislányom neve hasonló hangzású, és kapok érte ám hideget meleget. Gyakori, hogy azt hiszik fiú név pl. Engem mondjuk nem zavar, remélem őt sem fogja, végül is nem egy extra név ám, csak kicsit ritkább. Ő Villő egyébként.
2013. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
96%
Még sosem hallottam. Érdekes név. Elsőre tényleg furcsán hangzik, Birda Zille, de azt gondolom, hogy az apuka és az anyuka véleménye a döntő. És ha mindkettőtöknek ez tetszik, akkor ne válasszatok olyat, ami kevésbé jó, csak mert mások azt mondják. Szerintem én is tudnék olyan nevet mondani, amit megszólnak, de ha mindkettőnknek tetszik, akkor úgy fogják hívni a kisfiunkat és kész. Nem tartunk előtte közvélemény-kutatást:)
2013. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!