Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy minden hétvégén...

Normális hogy minden hétvégén mikor haza megyek azt hallgatom hogy milyen sokba kerül az egyetem?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van ebből,legszívesebben haza sem jönnék,de nem tehetem meg :( Más is volt már hasonló cipőben?
2013. okt. 4. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sőt, már 10 éve nem is járok, de még ma is azt hallgatom, hogy akkor mekkora áldozatokat hoztak azért, hogy oda járhattam. Én is utálom hallgatni, szándékos lelkifurdalás keltésnek érzem, és az is. Ott tartok, hogy félreteszek annyit, amennyibe került, odaadom és megmondom, hogy többet egy szót sem akarok róla hallani!
2013. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
És mi ezzel a probléma?
2013. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

államin vagyok,és nincs problémám a tanulással.Munkát nem tudok vállalni szinte biztos h a tanulás rovására menne,elég nehéz szakon vagyok és még órákra is be kell járni mert katalógus van.Egy zh-ra pedig napokat szoktam tanulni :(


én is így érzem mint ahogy te első válaszoló.

2013. okt. 4. 09:32
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Akkor fizess mindent magadnak és akkor nem kell ezt hallgatnod. Úgy utálom az ilyen kis nappalis ficsúrokat, hogy az a legnagyobb problémája, hogy ilyeneket kell hallgatnia, mikor a szülei meg vért hugyoznak, hogy ki tudják fizetni a dolgait. Inkább fogd be a szád és adj hálát az égnek, hogy tanulhatsz nappalin..
2013. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem normális... szülőknek nem mártírkodni kéne hisz valószínű nem az akaratuk ellenére mentél továbbtanulni...előttem levő válaszóló szerint normális h éveken át orrod alá dörgöljék ezt, szerintem meg egyszerűen egy baromi rossz tulajdonság ez...éveken át hánytorgatni valamit amit támogattak ők is..rémes.

bírd ki, ha mujszáj, örülj h nagyobb baj nincs .

2013. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Első vagyok: én dolgoztam suli mellett, éjszakai meló volt, amit tanultam, az csak nappalin ment, nem volt belőle levelező. Igen, a tanulás rovására ment, ráhúztam még 3 félévet, mert nem ment minden elsőre. Ettől függetlenül nem érzem magam ficsúrnak, és igenis az agyamra megy, amikor már felnőtt, önálló emberként is heti téma az áldozatvállalásuk. Van egy pont, ami után ez nagyon rossz érzés. Aki nem hallgatja, nem tudhatja.
2013. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem normális de örülj neki h támogatnak,én magam fizetek mindent (koli,bérletek,kaja,net..stb) és nem kérek/kapok a szüleimtől anyagi támogatást mert tudom h nem engedhetik meg maguknak.DE minden 7végén elvisznek a vasútra,hazahoznak péntekenként,elviselik a hiszti rohamaimat vizsgaidőszakban és nagyon büszkék rám. Ha nem tudsz elmenni dolgozni rakj félre az ösztöndíjadból (tanulmányi,szoctám,bursa stb) én sem dolgozom hanem ezeket élem fel.
2013. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!

Én megértelek. Ne is hallgass azokra, akik irigykedve azt mondják nappalis ficsúr vagy.

Nekem meg az a véleményem, hogy a szarka is énekesmadár, csak távoktatáson végzett!



Ha a szülők vállalják a gyermeküket (aki ugye nem kéri, hogy megszülessen), akkor vállalják (vagyis jobbik esetben tudatosan vállalniuk kellene) hogy mindenből a tőlük telhető legjobbat adják a gyermeknek (első sorban lelkileg, de anyagilag is, azt ami szükséges).

Primitívség és bu.n.k.ó.ság azoknak a szülőknek a viselkedése, akik bűntudatot keltve állandóan hánytorgatják az ételt, ruhát, cipőt, tanulmányokat.


A párom szülei vállalták, hogy orvosira mehet, ezzel azt is vállalták, hogy 24-25 éves koráig segítik. Délelőtt kórházban van, délután egyetemen, tényleg nem tudna dolgozni, még akkor sem, ha akarna. A szülei sosem hánytorgatták ezt a dolgot, sőt, amikor összeköltöztünk azt mondták a szülei éljünk abból amit ők küldenek, az én fizumat meg tegyü félre! Pedig ők sincsenek eleresztve anyagilag, meghúzzák a nadrágszíjat és küldik a pénzt a páromnak.

Mi meg a hánytorgatások nélkül is borzasztó hálásak vagyunk nekik, amiért mindent megtesznek értünk.


Úgyhogy sajnálom azt a szülőt, aki ennyire lelkiszegény, hogy manipulálja a gyermekét, csak mert neki van pénze, s neki még nincs....


23-L

2013. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
ne jártj haza minden hétvégén, mond hogy az is pénz. de azért remélem bulizni se jársz el, mint a legtöbb egyetemista
2013. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Eddig akárhány csoporttáram elment dolgozni,mind elhasalt valamiből,ami 1 év csúszást jelent.És mielőtt kedves utolsó egy lusta bulizós dögnek néznél,én felajánlottam a szüleimnek h megyek dolgozni,de ők voltak az elsők akik lebeszéltek róla!!!!Mondám nem megyünk semmire azzal a plusz 20 ezer Ft-al amit keresnék.

heti 3x 12 órát töltök így is a kórházban,a maradék 2 napban iskolában vagyok,készülök a vizsgákra,szakdolgozatra.....Bulizni már 2,5 éve nem voltam.


aki meg leszólta h milyen dolog h egy férfit a szülei tartanak el...jár te is orvosira és meglátjuk mennyi időd marad pénzt keresni és mennyit fog kapni diákként!Valahol meg lakni kell.

2013. okt. 4. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!