Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy minden hétvégén...

Normális hogy minden hétvégén mikor haza megyek azt hallgatom hogy milyen sokba kerül az egyetem?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van ebből,legszívesebben haza sem jönnék,de nem tehetem meg :( Más is volt már hasonló cipőben?
2013. okt. 4. 09:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz kérdező az itteni fotelhuszárokkal. Egyszerűen féltékenyek, hogy amíg te orvosira jársz (amely mellett tényleg nem lehet elmenni dolgozni) ők 3 műszakban a soron dolgoznak és mindenkit utálnak aki tanul :D A saját frusztrációjukat vetítik ki rád.


Na jöhet a lepontozás.

2013. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

10-es és 16-os válaszoló mindent leírt már. Akiknek itt habzik a nyáluk, valószínűleg köszönőviszonyban sincsenek egy felsőoktatási intézménnyel sem, vagy ha igen, akkor is csak végtelenül keserűek vagy irigyek. Én művészeti képzésen vagyok, mindennap rengeteg gyakorlattal, és nem tudok csak úgy elmenni dolgozni, de kisebb dolgokat elvállaltam már. Szerencsére az én szüleim nem hoznak fel ilyeneket, mert szerintem mindenki tisztában van vele, hogy amint kapok munkát, én is ugyanúgy bele fogok szállni a dolgokba, ugyanúgy segíteni fogok, és nem az ő dolguk lesz perkálni. Sosem keltenék bűntudatot a saját gyerekemben. A szülő elvállalt valamit, vagy vigye végig, vagy gondolta volna meg kétszer. Egyébként ennél rosszabbak már csak azok a szülők, akik konkrétan irigyek a saját gyerekeire, amiért ők járhatnak egyetemre... és bár fizetik a tanulmányaikat, folyton repkednek a megjegyzések és a lehúzás lelkileg.

Kérdező, az itteni agytrösztökkel meg tényleg ne foglalkozz. Ha annyira benne lennének a munkában, akkor nem itt gyakoriznának péntek délelőtt. Mielőtt bárki beszólna, nálunk ma elmaradt a tanítás egy rendezvény miatt.

2013. okt. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%
ma 10:24 És ha a válaszoló szülei valahol falun laknak, aminek nincs a 1OO kilóméteres körzetében orvosi egyetem?
2013. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nem normális, de még mindig jobb, mint azoknak, akiknek egyáltalán nem tudták fizetni az egyetemet. Én pl otthon laktam egyetem alatt és bebuszoztam minden nap, mégis dolgoztam mellette. Nagyon nehéz volt, azt hiszem, akkor inkább választottam volna, hogy néha kicsit morogjanak, de legalább maradjon időm sz.arni...

ELhiszem, hogy rosszul esik, de le kell nyelni a békát, sajnos. Esetleg próbáld megbeszélni velük, hogy ne mind mondogassák, mert zavar téged. Lehet észre se veszik, hogy ezzel megbántanak.

2013. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, mi a francért fáj az nektek, hogy a kérdező nappalis és nem dolgozik, hm??? Egy szülő, ha tudja anyagilag, akkor köteles taníttatni az egyetemista gyerekét is. A szülei nyilván tudták, hogy az egyetem pénzbe fog kerülni, és nem is kevésbe. Ha ezt előre nem mondták meg, hogy ő nekik ez sok lesz anyagilag, akkor utólag nem kell rinyálni. Elmondom, hogy, aki nappali mellett dolgozik, az vagy évekkel később fejezi be, ami mégtöbbe kerül, vagy be sem fejezi, ritka az az eset, aki nappali mellett kap olyan állást, amiből meg is tud élni, valamint teljesíteni is tud, mert igazítják hozzá a munkaidejét. Egy nappalis akinek kötelező előadásai, gyakorlatai vannak, nem tud 8 órás napi munkaidőt vállalni, ennél kevesebbre meg nem vesznek fel, vagy ha igen, vagy hetente pár napot dolgozik, akkor abból nem tudja finanszírozni a lakhatást és megélhetést. Költözzön haza? Nyilván pl. Szegedről Budapestre mindennap bejárni olcsóbb és teljesen belefér az ember idejébe.persze. Mondták volna a szülei, hogy menjen levelezősre,nem utólag kell jártatni a szájukat. Azok, akik meg ficsúrnak tartják a kérdezőt, szerintem ne irigykedjenek, tök szánalom.
2013. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem normális,hogy ezt neked folyton az orrod alá dörgölik. Beszélj velük erről, kérdezd meg mit tehetnél hogy nekik jobb legyen, és ha nem akarják hogy dolgozz, akkor kérd meg őket, hogy ne tegyék tönkre ezzel a hétvégéid. Mond el, hogy mikor nagymenő doki leszel, nem leszel hálátlan, és nagyon büszkék lehetnek majd rád. Lassan felnőtt ember vagy, miért nem beszélsz a gondjaidról?

2013. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem hinném, hogy rosszindulatból mondják, hogy sokba kerül az egyetem, hanem mert sokba kerül és nyilván nagyon megterheli a családi kasszát.

Beszéljétek meg nyíltan, kössetek kompromisszumot. Ha nem akarják és nincs is lehetőséged most dolgozni, akkor pl. legyen az, hogy írjátok nagyjából a költségeket és amikor majd elkezdesz dolgozni, akkor valamennyit (megbeszélés alapján) visszatörlesztesz nekik. Nyilván ettől még nehézkes marad a mostani megélhetésük, de talán jobban összehúzzák a nadrágszíjat ha látják, hogy kompromisszumképes vagy és nem csak úgy elvárod ezt. Nekik is könnyebbség lehet, ha tudják valaemnnyit visszaadsz később és akkor tudnak olyanra költeni amiről most le kell mondaniuk. Esetleg diákhitel nem jöhet szóba?

A lényeg, hogy olyan megoldást kell találni, ami mindenkinek jó. Manapság tényleg nehéz a megélhetés és sokba kerülnek az iskolák és az is érthető, hogy te viszont tanulni akarsz és most nincs lehetőséged beszállni a költségekbe.

2013. okt. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

Itt inkább a szülők gyengesége figyelhető meg. Nincs semmi következetesség. Lehet azt mondani a gyereknek, hogy bocs fiam, taníttatnánk, de nincs pénzünk. Ezt a gyerek elfogadja, kész. Ehhez az kell, hogy ha már olyan kiváló felnőttek ezek a szülők, még a jelentkezés előtt fogjanak egy számológépet, és kalkuláljanak. Lesz-e elég pénzük rá, nem fognak-e emiatt koplalni, satöbbi. Ne akkor piszkálgassák már a gyereket, mikor már jelentkezett, csinálja. Ez egy aljas, undorító húzás. Ha már akkor nem volt eszük/bátorságuk azt mondani, hogy ezt nem tudjuk vállalni, akkor majd most kitöltik az ilyen jellegű frusztrációjukat a gyereken...

Nyilván könnyen szájal, aki egyetemet még csak kívülről látott. Ez vonatkozik a kérdéses szülőkre is.

2013. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is ez ment. Úgyhogy a második félévtől felvettem a diákhitelt. Ösztöndíjjal, szoctámmal kiegészítve meg tudok belőle élni. Később szívás lesz, de legalább a szüleim békén hagynak. Pontosabban azóta nem nagyon látogatom őket, csak nagy ünnepekre. Ha meg telefonon, chaten kezdenek szekálni, egyszerűen elköszönök. Drasztikus megoldás és nem is a legjobb, de így legalább nyugi van :) És a legjobb, hogy innentől már igenis megtehetem, hogy nem megyek haza :)
2013. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

# 10/20 Időpont ma 10:16


vagyok abszolut nem bántásból akartam írni. csak tudod láttam már olyan kérdést, hogy kiirta a gyerek hogy miért baj ez (hasonló témában) csak aztán róla kiderült hogy az egyetem mellet minden nap jár bulizni stb, és a kaján meg ilyenek ahelyett hogy sporolt volna - hogy a szüleinek ne kelljen annyit fizetni, ha már ő nem tud elmenni dolgozni- tojt rá, aztán meg csodálkozott hogy a szülők nem birták.


de tényleg ne járj minden hétvégén haza, akkor egyrészt nem kell hallgatnod, másrészt foghatod rájuk hogy így akarsz sporolni ;) hátha elkezdesz nekik hiányozni pár hét után és akkor nem mondják majd

2013. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!